[ freeworld @ 22.03.2010. 23:53 ] @
Sta sve moze da se placa sa kreditom na prepaidu u svim mrezama.Procitao sam negde na forumu da se sa 066 Kontrolom troskova moze da se placa adsl i na temi u vezi cd Zeljka Joksimovica da se kredit moze koristiti kao avans kad se prebacis na postpaid.Sta je sa kreditom na telenorovim i vipovim karticama,zasta se on moze koristiti?Prvenstveno mislim na placanje fiksnog telefona,postpaid mobilnog interneta kod telenor i mts-a,prepaid internet dopuna kod mts-a i telenora,placanje postpaid racuna kod mts-a?Posebno me zanimaju kombinacije,npr.da li je moguce sa prepaida u mts-u platiti telenor postpid mobilni net,sa vipa na mts i telenor itd.
[ MilanTarot @ 23.03.2010. 00:23 ] @
Vecina toga sto si naveo je nemoguce ostvariti.

Sa MTS prepaid i KT moguce je placati Neobee ADSL (posebno interesantno je to sto se na taj nacin dobija popust od 500din), parking, i ulaznice za koncerte, bioskope itd U svim tim slucajevima skida se kredit. Sa MTS brojem (bilo pre ili post) moguce je placati racun za FIKSNI telefon ali se u tom slucaju novac skida sa bankovnog racuna, a ne sa kredita ili postpaid racuna.

Na svim mrezama neiskorisceni kredit postaje avans prilikom prelaska na postpaid.

Jedino kod Telenora je moguce prebacivati prepaid kredit sa jednog broja na drugi.

Sa svih mreza moguce je placati i DIAL UP pretplatu (posebno interesantno je FOX internet akcija u kojoj se za ukupno 512din dobije 6 meseci neogranicenog pristupa internetu).



Ako neko zna jos, neka napise!
[ freeworld @ 23.03.2010. 01:22 ] @
E hvala ti puno,znaci nije moguce platiti cak ni sa vip prepaida vip postpaid racun(znaci kredit sa vipa se moze koristiti samo za parking placanje,dial up,ulaznice i skupe razgovore)a ne za adsl(niti Neobee),fiksni.
Kod telenora sve isto kao kod vipa samo sto moze da se koristi za meni *111# i da se posalje na drugi broj(nema placanja postpaid racuna niti pospaid mobilni net).Jedno pitanje vezano za telenor:Stigla mi je poruka da ako uplatim 200 din dobijam gratis 1000 min u mrezi i 1000 poruka ka svim mrezama,e sad ako tih 200 din posaljem sa drugog broja dali cu dobiti bonus???
A kod mts-a jedina razlika u odnosu na vip je sto moze da se placa Neobee adsl za koji ja iskreno prvi put cujem pa je zato moje pitanje da li moze i za telekomov adsl?Ne verujem da bas toliko clanova ovog foruma ima samo taj adsl,jer sam primetio u jednoj temi da dosta njih pominje placanje adsl,i da li moze sms placanje postpaida sa mts prepaida?
Ispravi me ako sam nesto pogresio....
[ Bockyman @ 24.03.2010. 18:30 ] @
Evo jednog člana ES-a sa Neobee.net ADSL-om

Ako hoćeš tu Telenor promociju,trebaš da uplatiš tih 200din, a ne da ih prebaciš sa drugog broja.

Ograničene su mogućnosti plaćanja kreditom,a najbolje je koristiti ga za Neobee.net ADSL.
Ja pošto nemam kola i parking me ne zanima,ne vidim nešto interesantno za plaćanje... U Beogradu mogu da se kupuju neke ulaznice (npr za Davis kup),ali mislim da je sve to vezano za MTS mrežu.
[ freeworld @ 25.03.2010. 18:30 ] @
aha,hvala puno,znaci dzabe da se gomila mora se trosi.
[ rebalza @ 30.06.2013. 09:16 ] @
e sad, izvinjavam se sto podizem ovu temu od pre par godina ali bolje nego da otvaram novu. zanima me da li se nesto u medjuvremenu promenilo i da li ima jos neka stvar koja se moze placati kreditom sa mobilnog telefona. i ovde je neko spomenuo da se mogu kupovati ulaznice za koncerte i bioskop, i to me zanima da li i dalje vazi i ako vazi za koje manifestacije i u kojim bioskopima, pozoristima ....

hvala
[ owim @ 01.07.2013. 20:54 ] @
Možda neću dati najbolji odgovor, pa me ispravite. Mobilno plaćanje u vidu SMS-a imalo je svoj vrhunac pre više godina u vidu VAS-a, kratkih poruka za preuzimanje i aktivaciju raznih servisa, uglavnom igrica, chat-ova, ring-tonova i slika, kao i slanje odgovora na TV kvizove, igrice i TV kajrone. Drugim rečima, stvar prošlosti. Nabrojani servisi velikim delom ne postoje ili u daleko manjem obimu, a sama ideja plaćanja trebalo je da krene u "PlatiMo" (Telenor) smeru, ali nije. Sada, u eri "pamtnih telefona" možemo da očekujemo da će SMS izgubiti još značaja. Uostalom, sva ta SMS mobilna plaćanja bila su rip-off, gde je operater uzimao bar 50% novca. Taj biznis model nije preživeo.

Drugim rečima, SMS-om skoro da ništa ne može da se kupi. Ostaje najkorisnije: plaćanje parkinga. Ne može čak ni karta za autobus.