[ ZX-0 @ 23.03.2010. 05:53 ] @
Pozdrav!
Imam resiver Opticum4050C i imam problema!?
Vise sat-TV promenili su frekvencije! Kako da vratim TV sa satelita "Thor"?
Jel neko moze objasniti kako se radi "sve to" na ovom resiveru?
Unapred veliko hvala!!!
[ sofrenic @ 23.03.2010. 07:17 ] @
Ubaci noviju listu kanala u njega ili SW koji je ima već integrisanu u sebi i problem je rešen
Obrati pažnju da SW bude namenjen za C seriju i da li je baziran na novijem ili starijem čipu a to ćeš znati po tome da li si dobio srebrni ili crni daljinski
[ jugotb @ 23.03.2010. 08:30 ] @
...ili ako nisi vjest svemu tome jednostavno udji u meni, odaberi instalaciju, satelit koji zelis i preskeniraj ga "pretrazivanjem na slijepo". Trebalo bi da nadje te kanale kojih nemas i slozi ih na kraj liste...
[ ZX-0 @ 24.03.2010. 06:53 ] @
Pozdrav!
PrijateLJ dao mi je neku sifru-broj (9339) koju treba da ubacim u resiver, potom da idem na KEY EDIT i da pritisnem OK itd, itd,..!
Pitanje: Sta ovo znaCi i gde i kako da ubacim ovaj broj, posto u ovome sam pocetnik,..
Unapred veliko hvala!!

P.S.
SofreniC molimte objasni sta znaCi skracenica SW?
[ ZX-0 @ 24.03.2010. 07:03 ] @
Citat:
jugotb: ...ili ako nisi vjest svemu tome jednostavno udji u meni, odaberi instalaciju, satelit koji zelis i preskeniraj ga "pretrazivanjem na slijepo". Trebalo bi da nadje te kanale kojih nemas i slozi ih na kraj liste...


Pozdrav jugotb,
Sve sam to uradio, ali TV koji sam dobio kazu da su sifrirane, a pred nove godine nisu bile!??
[ sofrenic @ 24.03.2010. 07:30 ] @
SW ti je software.

Key Edit pa onda: biraš sistem kodiranja (nagravision)/ pa tražiš provajder za koji hoćeš da promeniš ključ (Digi 20111) / tražiš ključ (00 ili 01)/pa crveno dugme da ga edituješ i prvi i drugi red ključa i onda OK OK OK i eto ga

Imaš ovde to već objašnjeno :
http://www.elitesecurity.org/t...icum-rucno-ubacivanje-kljuceva
[ ZX-0 @ 25.03.2010. 06:17 ] @
Jos ovo pitanjce?
Kako se ubacuje broj 9339 nisam nekako to shvatio!? (kako se to radi na/sa daljinskim?)
E ovako, uklucim resiver i TV i sta treba dalje da radim? (kakva je dalja procedura?)

Unapred hvala!
[ sofrenic @ 25.03.2010. 07:54 ] @
Kucaš daljinskim kao da hoćeš promeniti kanal 9339