[ cure126 @ 25.03.2010. 00:26 ] @
Ima li ko ideju za sta bi mogo da sluzi onaj providni disk sto se dobije kada se kupi celo pakovanje diskova? Bas smo nesto poveli zucnu raspravu a meni je prosto neverovatno da on sluzi da zastiti onaj disk na dnu.
[ calexx @ 25.03.2010. 09:11 ] @
Prvo napiši šta ti misliš čemu on služi. ;)
[ cure126 @ 25.03.2010. 12:30 ] @
Pa jedna mogucnost je da je kao za zastitu onog diska na dnu, ali s obzirom da svako zvono ima onaj rpsten dole koji odize disk od dna zvona, ispadne da je taj disk jos i najbezbezniji sto se toga tice. Druga mogucnost je kao granicnik za diskove, npr hocete da podelite da su dole diskovi sa filmovima, gore sa programima. I izmedju se stavi taj disk. Mada, opet, nije tolko uocljiv sa strane i ako je dva puta tanji od obicnog diska. Ne znam sta bi jos moglo da bude?
[ cure126 @ 26.03.2010. 20:58 ] @
Pa nije valjda da niko ne zna? :(
[ dragancesu @ 03.04.2010. 23:21 ] @
Stvarno je tesko reci dok se ne vidi. Nikad nisam kupio toliko dikskova da bi to video, pa pretpostavljam da to stize kod trgovaca. Jednom sam cuo da se u paketu nalaze i ampule koje moraju biti cele inace proizvodjac ne priznaje garanciju. Funkcija tih ampula je da pucaju kada se diskovi bacaju, a proizvodjac je deklarisao koliku silu mogu da izdrze prilikom transportovanja.

To bi trebalo da znaci da se na aerodromu, kamionu kutije s diskovima ne smeju bacati (mnogo), ako se pretera pucaju te ampule i nema garancije na te diskove.

[ StORM48 @ 05.04.2010. 13:41 ] @
Mislim da se ovde radi o CD/DVD pakovanjima na "dobošu", ne o HDD-ovima.

Providni disk ne služi ničemu. Tu je kao distancer i zaštita za poslednji disk.

Pozdrav
[ cure126 @ 19.04.2010. 21:37 ] @
Da, ne misli se na hard disk, nego na cd/dvd.