[ coconut8 @ 25.03.2010. 00:56 ] @
Pozdrav svima,

Zna li neko da li Justvoip naplacuje konekciju posto na njihovom sajtu ne vidim taj podatak? Ako neko od vas koristi njihovu uslugu dobro bi mi dosla informacija kakvog je kvaliteta razgovor preko njihove mreze, da li ima prekida ili nekih drugih problema?

Sve u svemu zelim odabrati nekod od voip provajdera za razgovore uglavnom prema zapadnoj Evropi. Bitno mi je da kvalitet poziva bude dobar, bez prekida ili drugih problema. Naravno, da je povoljna cena ako je moguce bez naplacivanja uspostave veze (konekcije).

Eto nekoliko pitanja, mislim da ce vase iskustvo dobro doci kako meni tako i drugim korisnicima.

[ Kazo1 @ 25.03.2010. 08:29 ] @
Pozdrav
Justvoip ne naplaćuje uspostavu poziva.
Uspostava se naplacuje jedino za pozive phone to phone 5ct
Kvaliteta ovisi o brzini ADSL veze koju koristite tj.. ako zadovoljava ove uvjete radi ce ok

PC running Windows 7, Vista, XP, 2000 (with SP2)
1 GHz processor
256 MB RAM
30 MB free space on your hard drive
Full duplex sound card (most sound cards made after 1998), headset
Cable, DSL or equivalent broadband connection to Internet


Po pitanju cijene......

Vecina zemalja EU je besplatna 300 min. tjedno a nakon toga se pozivi naplacuju po sljedecem cjeniku http://www.justvoip.com/en/freetrial.html

Da bi se našao najoptimalniji provajder trebao bi točno znati o kojim je zemljama riječ, zelite li pozivati mobilne ili fixne brojeve, kolio cca minuta poziva prema fixnim...prema mobilnim....

Cijene prema fixnim telefonima EUa su u glavnom male i nema neke velike razlike, no prema mobilnim telefonima pozivi znaju varirati za vise od 10 ct/min.


LP

[ misk0 @ 25.03.2010. 08:39 ] @
Svi ti Betamax klonovi imaju "uglavnom" dobar kvalitet veze, ali nije garantovan. Znaci da ces ponekad (rijetko) imati problema sa uspostavom veze ili da ce se veza prekinuti.
[ coconut8 @ 25.03.2010. 09:45 ] @
Hvala na odgovorima Kazo i Misko, sada imam potpunu sliku. Uglavnom cu zvati Holandiju i okolne zemlje, a posto sam na kablu (SBB) predpostavljam da nece biti problema sto se hardwer-a tice.

Kada sam googlao trazeci podatke o provajderima Voip-a jedino mi je smetalo da neki od njih naplacuju konekciju poziva, tako da na cenu poziva uvek treba dodati i "connection fee" sto cenu cini dosta vecom.

Hvala jos jednom!
[ scenarist @ 27.03.2010. 18:20 ] @
A koji od voip provajdera dozvoljava da uplatimo novce na svoj account ali u iznosu koji mi zelimo...evo recimo registrovao sam se na Justvoip i 10eura(malo previse!) mogu samo uplatiti(manje ne moze!)...??
Gledao sam da kupim i od Local Agenta ali i kod njih je minimalna uplata 10eura i plus njihova provizija 2.5eura....!!!
Dakle imali neki Voip provajder gdje mogu preko recimo paypala uplatiti koliko zelim od 1euro pa do koliko Vam zelja??

Koliko vidim kredit koji uplatimo se ne moze koristiti za phone to phone(mislim na PSTN) pozive,msilim na zemlje Srbiju i BiH, Hrvatska moze....



[Ovu poruku je menjao scenarist dana 27.03.2010. u 19:42 GMT+1]
[ Zox @ 27.03.2010. 18:45 ] @
Javi se na [email protected] da bismo ti dali besplatan test account koji mozes da koristis bez ogranicenja.

Takodje i drugi zainteresovani koj bi zeleli da malo telefoniraju besplatno (i ujedno nama pomognu da testiramo sistem) neka se jave na gornji mail.

Jedini uslov je da ste iz Srbije ili drugih ex-YU zemalja (posto nas zanima kvalitet veze od Balkana ka drugim destinacijama) kao i da zovete u druge zemlje, ne u svoju odqkle ste.

U mailu navedite da li koristite neki od spfhphone klijenata ili imate hardvesku opremu koju zelite da vezete na nas server.
[ bachi @ 27.03.2010. 18:47 ] @
Bez uvrede, ali ste dosta skuplji od Betamaxa.

Imaš na justvoipovom sajtu spisak resellera za Srbiju, kazo je recimo za Cro, tako da preko reselera možeš da uplatiš 600 dinara valjda i da dobiješ 5€, ali na taj način imaš duplo manje free dana.
[ Zox @ 27.03.2010. 19:13 ] @
Politika cena je nesto o cemu se (ne)moze diskutovati ali svako misljenje korisnika je svakako dobrodoslo. Bojiim se samo da ova teme nije bas za to...

Inace, Betamaxu niko ne moze konkurisati cenama. Mi ponekad uzimamo minute u bulk-u od njih i nema logicnog objasnjenja da cena minuta za krajnejg korsnika bude niza nego za VOIP provajdera ali eto kod BM je to tako.

Mi jos nismo startovali operacije u Srbiji i okolnim zemljama, najvise zbog neresene zakonske regulative u pogledu DID brojeva i drugih cinilaca u ovom poslu ali smo svakako morali da stavimo neku cenu te smo se vodili konkurencijom u Srbiji (eunet, sezampro...) gde su cene otprilike iste kao kod nas.

A da ne pominjem korisnicku podrsku, porez na krajnju cenu, naplatu konekcije, pa i kvalitet veze (betamax koristi uglavnom gray ili medium rute; pokusaj da pozoves mobilni u Srbiji preko bilo kog od BM klonova pa ces shvatiti razliku u ceni :) )

I da moderator ne bi shvatio ovo kao reklamu, josj jednom napominjem da je ovo sto sam pomenuo u prethodnom postu BESPLATNI kredit i da nema veze sa ev. zaradom. Ovo je cito testiranja i feedback-a radi :)
[ Kazo1 @ 27.03.2010. 20:18 ] @


Na nijednom provajderu nemate mogućnost uplaćivati od 1 euro pa na više.

To može učiniti Local agent, na većini Dellmontovih programa....naravno uz proviziju tako da u biti platite za vrijednost 1 eura 1,25 eura... u koliko to nije prevelik iznos za izdvojiti :))))

Minimalna uplata koju možete sami uplatiti je 10 eura kod Betamaxa, Dellmonta.. a kod Skypea i još nekih programa a možete uplatiti i 5 eura.

Uplate od 1 euro kod bilo kojeg provajdera nisu uobičajene.

LP