[ Igor Kovačević @ 12.01.2004. 20:21 ] @
napravio sam si onaj irda adapter sa tfds4500 ali imam problem.
koristim WinME i sve je uredno prikopčano na matičnu (čak ga je i windows prepoznao i instalirao drivere).
ali u trayu mi se ne pokazuje ikonica i kad približim mob ne reagira
ZAŠTO?
hvala, pozdrav
[ bobiska @ 13.01.2004. 09:22 ] @
Koji telefon? Ukljuci na telefonu IRDA opciju pa ga probaj kod nekog drugog da vidis da li radi. Ali svakako pre svega restartuj racunar i u BIOS-u ukljuci opciju za podrsku IRDA na ploci. Ako nista od toga ne uspe, ponovo proveri shemu za izradu irda, tj. da li si sve dobro zalemio i sastavio. Znaci na prvom mestu sumnjam da si "odradio" BIOS!
[ Igor Kovačević @ 13.01.2004. 15:19 ] @
bios je 100% ispravno podešen... jedino može bit da sam se zeznio pri lemljenju...
pozdrav
[ PAK_013 @ 13.01.2004. 17:30 ] @
Citat:
ikova:
bios je 100% ispravno podešen... jedino može bit da sam se zeznio pri lemljenju...
pozdrav


Ako ti je u biosu sve podeseno kako treba, i ako je win sam instalirao drajvere onda bi trebalo da je sve u redu. A da li se cuje onaj zvuk (ne mogu da opisem koji :o) ) u zvucniku kada priblizis tel? Ako se cuje onda je sve ok, znaci da je komunikacija uspostavljena. U tom slucaju trebas da ides u Control Panel, pa onda na Wireless Link i tamo imas pod File transfer tabom da cekiras prvu opciju (Display an icon on task bar ......). E to bi trebalo da resi tvoj problem.

P.S. Ako ti je instalirao drajvere onda je mala verovatnoca da si pogresio pri lemljenjuu... da si pogresio sprzio bi plocu :o)

Pozdrav !
[ Igor Kovačević @ 13.01.2004. 18:00 ] @
otkrio sam - kantakt na irda diodi mi nije bio dobar za Rxd pin...
hvala na svemu, pozdrav
[ bobiska @ 13.01.2004. 19:44 ] @
He,he,he... šta ti rekoh?
[ Ave @ 13.01.2004. 23:21 ] @
Citat:
ikova:
napravio sam si onaj irda adapter sa tfds4500 ali imam problem.
koristim WinME i sve je uredno prikopčano na matičnu (čak ga je i windows prepoznao i instalirao drivere).
ali u trayu mi se ne pokazuje ikonica i kad približim mob ne reagira
ZAŠTO?
hvala, pozdrav


po kojoj shemi si radio adapter, ako nije tajna

pozdrav
[ Igor Kovačević @ 14.01.2004. 15:38 ] @
to je ta shema samo što ja nisam koristio onaj jumper nego sam SC spojio na GND...
al može i ovo...