[ vuchko.vuchko @ 28.03.2010. 21:04 ] @
Radim jednu desktop aplikaciju (nekakav planer) , i bilo bi mi potrebno da se aplikacija pokrece kada se podigne sistem. Da li bi mi neko pomogao kako to da izvedem ili da mi bar pomogne kako to da nadjem na netu.

Unapred hvala


[ Marko_L @ 28.03.2010. 21:52 ] @
http://windowsdevcenter.com/pu.../windows/ron/startup_0401.html
[ t.marko016 @ 29.03.2010. 00:17 ] @
Napravis kljuc u Regedit:

Code:

Option Explicit

Private Declare Function RegDeleteValue Lib "advapi32.dll" Alias "RegDeleteValueA" (ByVal hKey As Long, ByVal lpValueName As String) As Long
Private Declare Function RegSetValueEx Lib "advapi32.dll" Alias "RegSetValueExA" (ByVal hKey As Long, ByVal lpValueName As String, ByVal Reserved As Long, ByVal dwType As Long, lpData As Any, ByVal cbData As Long) As Long
Private Declare Function RegOpenKeyEx Lib "advapi32.dll" Alias "RegOpenKeyExA" (ByVal hKey As Long, ByVal lpSubKey As String, ByVal ulOptions As Long, ByVal  samDesired As Long, phkResult As Long) As Long

Const REG_SZ = 1
Const HKEY_CURRENT_USER = &H80000001
Const REGPATH = "Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run"
Const KEY_WRITE = &H20006
Dim Path As Long

Private Sub Command1()_Click
'Pritiskom na Command1 pravis kljuc sa Lokacijom i imenom tvog programa koji ce biti pokrenut sa startom Win-a.
If RegOpenKeyEx(HKEY_CURRENT_USER, REGPATH, 0, KEY_WRITE, Path) Then Exit Sub
RegSetValueEx Path, App.Title, 0, REG_SZ, ByVal App.Path & "\" & App.EXEName & ".exe", Len(App.Path & "\" & App.EXEName & ".exe")
End Sub

Private Sub Command2()_Click
'Pritiskom na Command2 brises kljuc o podacima programa koji bi trebao da se startuje.
If RegOpenKeyEx(HKEY_CURRENT_USER, REGPATH, 0, KEY_WRITE, Path) Then Exit Sub
RegDeleteValue Path, App.Title
End Sub


I to je to.
[ Shadowed @ 30.03.2010. 02:23 ] @
Imas na Windows desktop forumu neku temu od ranije gde su objasnjeni razni nacini kako se program moze pokrenuti sa pokretanjem Windows-a. Kad nadjes onaj nacin koji ti navise odgovara, onda pretrazis ovaj forum da vidis kako da to postignes iz koda. Ako negde zapne, javi da pomazemo :)
[ vuchko.vuchko @ 31.03.2010. 22:16 ] @
Hvala vam svima evo ovaj primjer sto je prstavio Marko Trickovic je sasvim uredu i radi provjereno, bas mi je ovako nesto trebalo, jednostavno a radi!!! Hvala Vam!!!