[ jovovuk @ 29.03.2010. 00:18 ] @
Vlasnik sam dm800hd i zelim da imam wireless bezicnu mrezu na svom box-u,kako?
[ jovovuk @ 06.04.2010. 23:03 ] @
kod mene je obratno imam wi fi mrezu bezzicnu i ide u kompjuter i onda u drimbox al sam cuo da je moguce to rijesti sa akces pointom i da se IP adresa ukuca u taj AP i onda direktno kablom u drimbox bez kompjutera
volio bih da li neko moze da potvrdi dali je takvo nesto moguce i kako
(znaci recimo vanjska antena od wi fi da ide direktvo u AP i da imam po kuci wirlless bez upotrebe kompjutera)
[ PPZ @ 07.04.2010. 10:31 ] @
WIRELESS = BEZICNA !

Nemoj koristiti ta dva izraza zajedno.Ili jedno ili drugo.

Potrazi na netu imas listu kompatibilnih USB adaptera koji rade sa tvojim risiverom.Samo ga utaknes u jedan USB slot i restartujes.Dobices posle toga opciju podesavanja u meniju...

Uglavnom koliko ja znam kompatibilni su svi USB adapteri sa RT73 cipsetom (ima ih gomila, na primer TP-LINK TL-WN321G)

Jedino proveri koji imge-ovi su kompatibilni sa wireless adapterima (ja sam nekad davno probao na Nabilo image-u i radilo je)
[ Doberman @ 07.04.2010. 11:20 ] @
Citat:
jovovuk: kod mene je obratno imam wi fi mrezu bezzicnu i ide u kompjuter i onda u drimbox al sam cuo da je moguce to rijesti sa akces pointom i da se IP adresa ukuca u taj AP i onda direktno kablom u drimbox bez kompjutera
volio bih da li neko moze da potvrdi dali je takvo nesto moguce i kako
(znaci recimo vanjska antena od wi fi da ide direktvo u AP i da imam po kuci wirlless bez upotrebe kompjutera)


Za tako nesto treba ti dva AP-a ili jedan ap i jedan ruter. Jeftinije resenje ti je da se AP kaci na provajdera bezicno a da komp i drim povezes na njega kablovima u tom slucaju treba ti samo jedan AP. I drim moze da se konektuje na net nezavisno od kompa.
[ jovovuk @ 07.04.2010. 13:59 ] @
da samo mi nije jasno recimo koju firmu da portazim koje ima od akces poitna da trazim govorili su mi da je dobar AIR LIVE
i ne znam da li ste me razumeli da moju vanjsku antenu ukopcam u taj AP i da nema veze sa kompjuterom da mi komp sluzi samo za sredjivanje setinga i eto to je to da drimbox moze raditi tako povezan bez kompjutera
[ jovovuk @ 07.04.2010. 21:01 ] @
Pa javi se i ti goste i reci dali si dobio neke odgovore evo ja se ubacih u tvoju temu sa pitanjima pa javi cisto da znamo jeli to recimo bio odgovor za tebe il samo delimicno
[ Doberman @ 07.04.2010. 21:32 ] @
PA mozes da kupis koji god hoces AP po mom iskustvu dobro su se pokazali Ovislink AitLive a i TPlink nije los, mada sad ti je to sve skoro isto samo drugo pakovanje, samo vodi racuna da kad kupujes Ap ima u podesavanjima client mode negde se to zove i station, da bi mogao da se sa njim zakacis na provajera i kad imas Ap nije ti potreban kompjuter da bi dreambox mogao da se kaci na net.
[ jovovuk @ 14.04.2010. 17:30 ] @
Cuo sam se sa mojom interenet podrskom i tip koji radi tamo mi je rekao da trebam kupiti Akces point da je i klijent i ruter kaze d-link je dobar
pa dali iko ima iskustva sa AP da ima 2 antene mislim dali ih ima kupiti i po kojoj ceni