[ Dark Oman @ 30.03.2010. 08:14 ] @
cao svima,
nesto me kopkalo u vezi informacionih sistema vezano za sport. moje pitanje glasi da li postoji informacioni sistem u sportu koji je primenjen u srbiji (nesto sam googlovao i nasao samo neke fragmente gde ne spominje neki IS u Vojvodini ) i ako neko zna moze li mi reci tacno kako se zove (link ili bilo sta drugo)?

zzz
[ skuzer @ 30.03.2010. 08:53 ] @
Na jednom dogadjaju na FON-u pre neke dve godine, tip iz Sage je koliko se secam pricao da njihov softver koristi odbojkaski savez. Naravno nemam nikakve veze sa Sagom, ne znam ni kakvi su, ali taj lik je tada na mene ostavio dobar utisak, imao je dobru pricu.
[ Dark Oman @ 01.04.2010. 13:50 ] @
hmmm..iskreno to sto je neko pre dve godien pricao ne znaci mi puno, tebi hvala u svakom slucaju:) ali ipak moram naci nesto sto je opipljivo:)..
[ Zoran.Eremija @ 07.04.2010. 14:22 ] @
Sportski Savez Srbije po mojim licnim saznanjima nema jedinstven informacioni sistem. Mozda neki od saveza ima neko parcijalno resenje. pre nekoliko meseci imao sam razgovor sa generalnim sekretarom Sportskog saveza Srbije na tu temu i zato zasigurno znam da tako nesto ne postoji. :-(
[ High Spirit @ 09.04.2010. 10:14 ] @
U odbojkaškom savezu/klubovima/reprezentaciji nema nikakvog informacionog sistema, ili ga bra nije bilo pre 2-3 godine. Možda su oni mislili da imaju solidno razvijen sistem za prikupljanje i obradu podataka koji se kasnije koriste za analizu utakmice/protivnika. U suštini, tu se radi o jednom programu i entuzijazmu nekoliko ljudi. U odbojkaškoj reprezentaciji se tome vrlo ozbiljno pristupa.
Kad je neko već pomenuo tipa iz Sage, da se ne radi slulčajno o Dušanu Vujoševiću (ne o Onom DV :) ) ?