[ slatko9 @ 31.03.2010. 12:19 ] @
zasto moj komp prijavljuje grsku i ne moze da vidi fles.kada idem na my computer,pa propertis,pa hardver,pa device manager,pa usb meni pise da je uninstal i disable. kako to da popravim. hvala unapred
[ MenOfHonor @ 31.03.2010. 12:44 ] @
Za početak, postavila si temu u pogrešni deo foruma. Ovo se odnosi na program Flash, a ne na flash memoriju.
A sada da se vratim na tvoje pitanje: pretpostaviću da su drajveri za USB instalirani (ako imaš najmanje Service Pack 2 za Windows XP onda su instalirani) i da ti drugi uređaji rade na tom istom USB konektoru. Jesi li probala da ga pruključiš na neki drugi USB konektor? Da li ti prijavljuje istu grešku i koja je greška u pitanju? Da li je detektovan od strane Windowsa i da li se pojavljuje na listi uređaja u My Computer-u?
[ slatko9 @ 31.03.2010. 12:58 ] @
izvinite sto sam pogresila temu. radi na drugom kompu,ali ne pojavljuje kod mene u listi uredjaja u my computer-u
[ MenOfHonor @ 31.03.2010. 13:55 ] @
Nema problema, nego rekoh da znaš za ubuduće.
Pogledaj u Disk Management-u. Putanja je sledeća: Start -> All Programs -> Administrative Tools -> Computer Management -> Disk Managment (ili Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Disk Managment) i pogledaj da li se tu nalazi. Ako ga tu pronađeš onda na njega klikni desnim tasterom miša i pogledaj opcije koje su ti ponuđene - videćeš opciju Format sa kojom ćeš morati da formatiraš flash kako bi mogla da mu pristupiš, ali to uradi samo ukoliko imaš već negde drugde bekapovane fajlove koji se na njemu nalaze, jer formatiranjem gubiš sve podatke. Možda ćeš imati opciju Initialize kojom ćeš izvršiti inicijalizaciju flash-a kako bi mogla da mu pristupiš.
[ calexx @ 31.03.2010. 17:55 ] @
Da li je uopšte radio na tom kompu? Ako radi na drugom, onda je fleš u redu pa da tražimo problem u ovom kompu. Da li probaš prednji ili zadnji USB konektor?
[ Catch 22 @ 31.03.2010. 20:12 ] @
Ponekad pomaže i ovo: Čišćenje svih USB drajvera