[ Zox @ 03.04.2010. 21:10 ] @
BalkanCall vas poziva da testirate novi servis koji je pre par dana usao u test fazu.
Naime od sada je moguce da koristite svoj Skype za telefoniranje po celom svetu ali bez potrebe da placate SkypeOut.

Jednostavno sa svog Skype pozovite Skype korsinika Balkan_call i pratite uputstva.

Potreban kredit mozete BESPLATNO preuzeti na sajtu www.BalkanCall.net (na desnoj strani ekrana).

Naravno ocekujemo od vas da posle upotrebe ovde ostavite svoje komentare vezano za:
- lakoca upotrebe
- kvalitet veze (navedite obavezno i koju zemlju ste svali i da li ste zvali fiksni ili mobilni)
- generalna ocena servisa (pro & contra)

Narocito nas zanimaju utisci korisnika iz zemalja Balkana ai i ostali su dobrodosli.

Iskoristite priliku da besplatno cestitate prazniek svojoj familiji po belom svetu a ujedno i nama pomognete da usavrsimo servis svojim komentarima i primedbama.


Zgodno zar ne? :)
[ burex @ 04.04.2010. 13:37 ] @
Interesantan sistem, moram priznati... Ali pošto je ovo IT forum, 'ajd' da vas priupitam nešto sa tehničke strane gledišta:
Kako koristite Skype kao FXO? mod_skypiax (ili skypopen, kako se već zove)? Ili ste kupili od Digiuma Skype plugin?
[ Kazo1 @ 04.04.2010. 18:08 ] @
Funkcionira ok...
Kvaliteta ...ok
Zamjerke nema..
Neobičan način uspostave kontakta.

LP
[ Zox @ 06.04.2010. 14:45 ] @
@burex

Iz razumljivih razloga ne mogu da govorim detalje o tehnickom aspektu ovog servisa ali generalnlo govoreci da, u pravu si, radi se o komercijalnom gataway-u koji povezauje proprietary Skype protokol sa open source SIPom.
[ Zox @ 06.04.2010. 14:51 ] @
@Kazo1

Hvala Kazo. Pa razmisaljlil smo logikom da 20 miliona ljudi (ako je verovati samom Skype) ima instalirano Skype program pa zasto to ne iskoristiti kao univerzalnog klijenta umesto raznih BM klonova ili drugih softphone clijenata.

Ovim bi se korisnici resili potrebe da imaju instalirano po nekoliko razlicitih softphone. Na nasoj strani mi mozemo kreirati razlicite dumb Skype usere koji bi svaki bio gateway ka drugom SIP provajderu, pa bi tako poziv ka jednom od nasih skype usera vodio ka VoipCheap, drugi ka Voipbuster treci ka.... Naravno teoretski gledano, za sada svi nasi dumb skype useri vode ka jednom provajderu - BalkanCall - sto je i logicno, jel... :)
[ bachi @ 06.04.2010. 17:45 ] @
E sam lud ili mi noge smrde ili sam normalan, ali i dalje smrde ili ja ne znam gde da unesem taj pin kod?

Pozovem Balkan_call, javi se ženski glas i kaže da unesem pin kod. Jedina mogućnost kako da pošaljem taj pin kod jeste preko IMa i kada to uradim, ništa se ne dešava.

Gde grešim?
[ Zox @ 06.04.2010. 19:10 ] @
Verovatrno imas novi Skype. Zaista nije ocigledno kako otvoriti SKype tastaturu.

Elem, u linij gde ti stoji minutaza razgovora, pa sledece je klizac za podesavanje volume, pa sledeca je jedna mala strelica. Klikni na nju i iz padajuce liste izaberi nesto kao "Display Dial pad". Otvara ti se mala tastatura i nju treba da korisits za sve brojcane unose.

[ bachi @ 07.04.2010. 08:05 ] @
Jeste, novi Skype je u pitanju, našao sam, hvala.
[ IvanPHP @ 19.06.2010. 01:11 ] @
@Zox

Vasa poslovna tajna: Kod kompanije Digium se po godisnjoj ceni od 66$ kupuje Skype trunk za jedan istovremeni razgovor.
[ Zox @ 19.06.2010. 11:43 ] @
Ne nase resenje nema veze sa Digiumom, bar ne sa ovim o cemu pricas.

Naravno da smo probali i to ali nismo bili bas zadovoljni kvalitetom tog resenja.