[ del-boy @ 05.04.2010. 19:08 ] @
Od kad se pojavio Gmail imam Google nalog, i dosta aktivnih servisa (Picasa, Feedburner, Groups...). Od pre 2-3 godine imam custom domen i Google Apps nalog na njemu, gde koristim mail, kalendar, docs, GTalk (sve što standard verzija Google Apps-a nudi).

E sad, zanima me da li je moguće, i kako, da povežem ova dva naloga. Ono što hoću je da stvari koje su dostupne u Apps nalogu koristim iz Appsa, a one koje nisu da koristim sa postojećeg Google naloga. GMail adresa mi više ne treba, ne koristim je aktivno od kad imam novu adresu i samo spam na nju stiže.

Ono što bih hteo je da ne izgubim postojeća podešavanja na trenutnom google nalogu (Picasa, Feedburner, Analytics), a da integrišem u taj nalog postojeći mail, kalendar itd. sa Apps naloga. Na primer, kada tagujem ljude u picasa-i želim da mi ponudi ljude iz kontakata koje imam na apps nalogu i takve stvari...

Da li ovo može da se uradi? I kako?

Da napomenem da sam registovao još jedan Google nalog sa custom mail adresom koja je identična adresi sa apps naloga, ali da nema integracije, samo nije aktiviran mail (Gmail) i to je to.

Nije mi problem da neke stvari ručno prebacim (reader subscriptions na primer), mada bilo bi super da ne moram ni to...

Da li je neko nekad radio ovako nešto? Hvala unapred...
[ enthusy @ 05.04.2010. 21:07 ] @
Ta opcija još uvek ne postoji (niti ima nekih nagoveštaja da se na tome uopšte radi). Nepostojanje Picasa-e, Reader-a i sličnih servisa nervira sve korisnike Google Apps-a, nisi jedini :) Stalno moraš da se loguješ na oba mesta, da sinhronizuješ Google Account kontakte sa Google Apps kontaktima itd. Ostaje samo to da se nadamo da će se stvari promeniti u budućnosti.
[ del-boy @ 05.04.2010. 21:19 ] @
Da, skontao sam da tako nešto ne može za sada...

Mada, nakon par sati čitanja naišao sam na nagoveštaj da se ipak radi na rešenju: http://techcrunch.com/2010/03/14/link-gmail-google-apps/

Izgleda da i Google interno ima sličan problem, pa i njime treba rešenje... Članak je napisan pre 20ak dana, tako da je ovo sveže, ali nadam se da će uskoro uraditi nešto po ovom pitanju...
[ enthusy @ 30.05.2010. 15:27 ] @
Evo i zvaničnog obaveštenja od strane Google-a o proširenju broja aplikacija koje će biti uključene u Google Apps naloge:
http://googleenterprise.blogsp...e-applications-coming-for.html

Najvažniji delovi kažu:
"For example, coworkers will be able to publish their organization’s blog on Blogger, share project images with Picasa Web Albums, track industry news in Google Reader, advertise online with AdWords and much more, all without switching back and forth between multiple accounts."

"We intend to have all Standard, Premier and Education Edition customers moved to the new infrastructure that enables this change in the fall, and customers who would like more control over the timing of this change will be able to make the switch voluntarily during the summer."
[ enthusy @ 02.06.2010. 20:49 ] @
Treba pomenuti i da je Wave (Labs) već dostupan u Google Apps (od 19.5.2010.). Može se uključiti iz admin-ovog control panel-a. Kao i za sve ostale servise (osim Contacts) ima i opcija da se u registru domena doda CNAME wave.

E da, još nešto, Wave je za sada dostupan samo za one koji koriste Google Apps na engleskom jeziku.
[ del-boy @ 06.08.2010. 02:44 ] @
Ne znam od kad stoji (ja sam skoro saznao), ali administratori Google Apps naloga mogu da se prijave na ovoj formi: https://spreadsheets1.google.c...hFT0c0SDVLXzMzMFNwUUE6MA#gid=0 i dobiju mogućnost da testiraju integraciju. Ja sam večeras odradtio to i imam na novom nalogu reader, picasa-u, code, groups, blogger, youtube... U suštini ono što najčešće koristim...

Još uvek nema profila i buzz-a, ali to mi ni nije neophodno, tako da sam zadovoljan :)
[ del-boy @ 06.08.2010. 02:46 ] @
E da, i na ES sam se ulogovao sa Google Apps nalogom, koliko znam to pre nije radilo, radilo je samo sa Google nalogom... Cool :D
[ enthusy @ 20.08.2010. 20:54 ] @
@del-boy
Možeš li još samo da kažeš:
- Kada si popunio prijavu da hoćeš da učestvuješ u tim testnim servisima Google Apps-a, koliko dugo si čekao da te prime u program?
- Na koji način su te obavestili da si primljen? Putem administrativnog emaila na Google Apps-u?
[ del-boy @ 22.08.2010. 22:32 ] @
Izvinjavam se što se nisam javio do sad, bio sam na putu.

Javili su mi se nakon sat - dva, kliknuo na par linkova i onda su mi javili da aktivacija može da traje do 24 sata (zavisi od broja korisnika na domenu), ali je mini bilo aktivno u roku od sat - dva.

I da, obavestili su me na administrativni mail.