[ parmin @ 07.04.2010. 05:51 ] @
Posle prvog aprila i gašenja yu domena ili već kako se to zove, prebacim kod mene na rs sve adrese i moju i pokušam da pošaljem poštu i neće ni da prima, ni da šalje. U prilogu šaljem sve što mi izbacuje, kao obaveštenja. Pitao sam podršku i kao što neko napisa pre mene, oni tamo nemaju pojma. U stvari, ja nemam pojma. Oni meni nešto pričaju, ja to kod mene tražim, pokušavam da prepoznam sa onim što mi objašnjava, ali u raskoraku smo. Pa ako ima neko ko može da pomogne, biću mu zahvalan.
[ parmin @ 12.04.2010. 21:32 ] @
Ima li nekoga da mi pomogne? Ili bar da me uteši da kaže da ni on ne može da šalje i prima poštu kod Telekoma.
[ GORSHTAK @ 12.04.2010. 23:52 ] @
Probaj sa ovim što je ovde napisano
http://www.telekom.nadlanu.com.../Podrska.aspx?ac=solo&br=9
[ parmin @ 15.04.2010. 19:37 ] @
Sve sam uradio kako tamo piše. To sam znao i ranije i ranije sam isto tako uradio, ali nema ništa. Ne znam da li je problem kod telekoma. Nemoguće je da sam sve uradio kako treba, a neće. Sličan problem je i sa nalogom kod sbb-a. Tamo mogu da primam poštu, ali ne mogu da šaljem. Kod telekoma neće ništa. A vidi se kod prvog teksta kako izgleda podešavanje.
[ Take 5 @ 15.04.2010. 20:05 ] @
Ako sam te pravilni shvatio ti pokušavaš preko Telekomovog ADSL naloga da pošalješ email sa naloga, koji pripadaju drugim provajderima?

Ne dozvoljavaju svi provajderi pristup SMTP serveru sa tuđih linija.

Kod nekih, koji dozvoljavaju, moraš da uključiš "Secure Connection (SSL)" i upišeš odgovarajući Port umesto podrazumevanog.
Nazovi SBB podršku i pitaj ih kako se konfigurišu postavke AKO dozvoljavaju slanje i primanje emaila preko tuđih linija.


Na tvojim slikama se vidi i da nisi potvrdio potrebnu postavku za Outging Server (tiče se obaveznog logovanja)!??

Slanje pošte sa mts email naloga za mobilni telefon direktno iz Outlook Expressa (ili bilo kog drugog mail clienta) nije nikada ni moglo, koliko se sećam(?)
Probaj preko mobilnog telefona da pošalješ email sa svog naloga da vidiš da li to još uvek funkcioniše.
Eventualno se zakači telefonom na Mondo wap, pa tamo probaj da se uloguješ u svoj email nalog.






[EDIT]
ispravka grešaka u kucanju

[Ovu poruku je menjao Take 5 dana 15.04.2010. u 23:05 GMT+1]
[ calexx @ 15.04.2010. 20:12 ] @
Samo da proverim, u pitanju je email sa mobilnog na MTS?

Opet kasnim ... a da lepo napišeš šta i odakle hoćeš da šalješ i primaš? Imao si sličnu temu pre godinu dana a sada sve isto?
[ Take 5 @ 15.04.2010. 21:58 ] @
^ Pogledaj slike koje nije umeo da postavi u poruku na početku teme







[ calexx @ 15.04.2010. 22:59 ] @
Zato i pitam, pominje da je probao predložena podešavanja sa Telekom sajta a na slikama je podešeno za MTS email. Najbolje da napiše šta tačno hoće da uradi.
[ zzviktor @ 16.04.2010. 00:37 ] @
E evo i ja nesto da kazem mozda nije pametno ali moze da koristi:
1.sbb nema externi smtp
2.mt:s mail ne radi zato sto im ne radi
x1.gm.telekom.rs
ni za primanje ni za slanje poste.
3. Ne znam koji domaci provider nudi externi smtp,ako neko zna neka javi!

Ja imam problem daznam da podesim na yahoo i smtp i pop3, ali smtp
samobilnog ne radi bez obzira da li je mt:s ili vip mobile, cije mreze ili
ne podrzavaju smtp ili ako ga podrzavaju on ne radi. Kod norvezana tj
telenora radi sve bez prekorno!

Znaci trazite providera koji nudi
1.externi pop3 sto nudi i sbb
2. externi smtp sto ne nudi sbb.
[ mima_cool @ 16.04.2010. 02:52 ] @
Da li si probao da cekiras polje "My server requires authentication" koje na slici vidim da ti nije cekirano? Imala sam slican problem. Kod Beotela to polje mora da bude cekirano dok kod SBB-a ne sme da bude cekirano. Probaj.
[ parmin @ 19.04.2010. 18:17 ] @
Tačno je da sam pre godinu dana imao isti problem, ali tada sam ga rešio i bilo je sve u redu do 1. aprila. Tada smo prešli sa yu domena na rs domen i od tada ništa. Evo čovek kaže da x1.gm.telekom.rs ne radi ni za slanje ni za primanje. To mi je bio problem. Mada su me na podršci uveravali da je kod njih sve u redu. Inače nema ADSL nego modem, bezžični internet. I moguće je da drugi provajder ne podržava druge naloge.
[ parmin @ 24.04.2010. 06:35 ] @
Ako neko još uvek ovo čita, evo vratio sam podešavanja na yu i sve je u redu. Iako su oni to prebacili, meni stiže i dalje pošta sa podešavanjem na yu. A dvadeset dana sam pokušavao da nešto uradim sa rs.