[ zgubidan @ 22.11.2001. 07:17 ] @
koliko sam skapirao, da bi sacuvao postojeci sistem moram ceo / da spakujem i sacuvam na drugoj particiji, pa josh da kopiram /lib , /sbin ... etc ..etc pa sa te druge particije da napravim reiserfs .. znaci nije bash jednostavno .. tj. mozda i jeste ali treba spakovati 1,6-1,8GB .... mada kad izbrishem source-eve kernela i ostale gluposti bice dosta manje.
U pitanju je slackware 8.0 mashina koja se do sada vrtela na 2.2.19 kernelu ali skinuo sam 2.4.14 koji mislim da buildujem sa reiserFS .
Shta bih josh od fajlova trebao da izmenim da bi se dizalo sa reiserfs, /etc/fstab ocigledno ... shta josh ??
ext2 sam lepo video iz FreeBSD-a tj. mountovao .. shta sa reiserfs ??
Koje josh zvrcke postoje a da sam ih preskocio ???
[ nemesis @ 22.11.2001. 22:50 ] @
Citat:
zgubidan je napisao:
koliko sam skapirao, da bi sacuvao postojeci sistem moram ceo / da spakujem i sacuvam na drugoj particiji, pa josh da kopiram /lib , /sbin ... etc ..etc pa sa te druge particije da napravim reiserfs .. znaci nije bash jednostavno .. tj. mozda i jeste ali treba spakovati 1,6-1,8GB .... mada kad izbrishem source-eve kernela i ostale gluposti bice dosta manje.
U pitanju je slackware 8.0 mashina koja se do sada vrtela na 2.2.19 kernelu ali skinuo sam 2.4.14 koji mislim da buildujem sa reiserFS .
Shta bih josh od fajlova trebao da izmenim da bi se dizalo sa reiserfs, /etc/fstab ocigledno ... shta josh ??
ext2 sam lepo video iz FreeBSD-a tj. mountovao .. shta sa reiserfs ??
Koje josh zvrcke postoje a da sam ih preskocio ???


reiser FS ... vredi ... ali ako imash recimo par miliona fajlova :) .. kao shto su ozbiljni news serveri pre pojave CNFS-a :)) ...
inache je ext2 sasvim KEWL...
[ B o j a n @ 23.11.2001. 01:12 ] @
Da, sasvim kewl ako imas agregat !
A kako su poceli da nas pripremaju ovi iz EPS-a ... ne znam na sta ce to da izadje ... moj glas za reiser !
[ impaque @ 23.11.2001. 01:38 ] @
vredi.
[ NeKo @ 23.11.2001. 02:45 ] @
Pa sad .... imacesh malo zezanja,ali mislim da se definitivno isplati.
Sudeci po testovima koje sam video na netu reiserFS je u globalu brzi od ext3, jeste da je komplikovanije preci na reiser,ali mislim da je to trajnije reshenje.