[ Kuca-buke @ 13.04.2010. 12:48 ] @
Interesuje me da na jedan port VGA prikljucim dva VGA monitora...

Vidjao sam neka Y Spliter resenja. Da li kod nas ima negde da se kupi i kolika je cena?

Evo linka sa slikama i info ali van Srbije...

Ako neko nezna kako sve to izgleda evo i slika kao info!!!

[ Miroslav Cvejić @ 14.04.2010. 02:11 ] @
istu sliku da gledaš na oba ili različitu?
[ Kuca-buke @ 14.04.2010. 20:50 ] @
Dve razlicite slike, da ne bude duplikat ( ogledalo ) prvog...

Nasao i neko resenje USB to VGA...

Da li ima to kod nas?
[ Aleksandar Gajic @ 24.04.2010. 23:13 ] @
Neka me neko ispravi ako grešim, ali mislim da sa takvim spliterom možeš da dobiješ samo istu sliku na 2 monitora. Da bi bile različite slike, pošto nema nikakve elektronike u tome, predpostavljam da moraju na različitim frekvencijama da se prenose do monitora, a onda bi monitori prikazivali slike jedan sa jedne, a drugi sa druge frekvencije. Koliko sam upućen, to monitori i graficke ne rade. A ako hoćeš da imaš različite slike, postoje grafičke kartice sa 2 izlaza. Moja ima jedan digitalni i jedan VGA, a dobio sam uz nju i jedan deo koji pretvara taj DVI u VGA. Sa tim mogu da prikljucim 2 monitora (monitor/projektor) i da imam različite slike na njima.

Nadam se da sam malo pomogo,

Poz
[ Kuca-buke @ 12.05.2010. 09:09 ] @
Da u pravu si, nasao sam resenje i znam gde mogu uzeti. USB to VGA nije lose resenje, i time mozes nakaciti do 4 monitora plus dva sa graficke znaci 6 monitora na jedan komp :)
[ mdbozic @ 15.05.2010. 13:06 ] @
Kome treba rešenje za do 13!! monitora (svaki nezavisni desktop ili svi spojeni u jedan ogromni desktop) sa jednog PC-a imam ga.. Pri tom nikakvi USB virtualni desktopi ili takvo što - to je vrlo teško za isprogramirati!!
[ Kuca-buke @ 23.05.2010. 22:46 ] @
ajd reci kako to!!! interesuje me kako?
[ jablan @ 27.06.2010. 10:52 ] @
Da ne otvaram novu temu:

Ako hoću ISTU SLIKU na dva monitora, da li mogu da prođem samo sa Y VGA kablom?

Ako je odgovor da, gde isti može da se kupi kod nas?
[ Miroslav Ćurčić @ 27.06.2010. 20:24 ] @
Ja sam pre 10-ak godina jednostavno lemilicom povezao sve vodove i napravio "razvodnik", i to radi i danas.
Povezao sam samo 3 boje, mase i 2 sync-a, a ostavio one data (id) linije nepovezane jer su potuku tokom plug&play inicijalizacije.
Nisam video taj Y konektor ali verujem da je to ista stvar.
[ jablan @ 28.06.2010. 10:57 ] @
Ima logike, videću da uradim isto to ako ne nađem Y kabl, inače to izgleda ovako:

http://www.amazon.com/Cable-VGA-HD15-Male-Female/dp/B000BSHI4C

BTW, zna li neko koliko daleko može da putuje VGA signal bez vidljivog gubitka?
[ Miroslav Ćurčić @ 30.06.2010. 12:31 ] @
Ovo što sam ja pravio imalo je nekih 8 metara dužine, bez vidljivih problema.