[ Goran Mijailovic @ 16.04.2010. 18:02 ] @
Alat koji će očistiti vaš prenosivi disk od malware-a.
Aktuelna je verzija 1.01

http://amf.mycity.rs/programs/mc/mcshield/

Citat:
MCShield je antimalware program zamišljen da spreči infekcije crvima putem prenosivih diskova (USB flash uređaji, memorijske kartice, eksterni hard diskovi, itd.).

...


Komponente MCShielda

* MCShield - skener i monitoring komponenta;

* MCShieldTray - Tray Controller za upravljanje programom i pristup ostalim komponentama iz traya;

* CPanel : služi za podešavanja programa, pristup karantinu i upravljanje skenerom;

* QManager : služi za rad sa stavkama u karantinu;

* Updater : služi za proveru ažuriranja programa i baze.





Važna napomena:
- ovaj program koristite na vlastitu odgovornost
- korisnici Avast antivirusa možda mogu imati problema sa false positive (pogrešna detekcija)

Citat:
Odricanje od odgovornosti: MCShield se licencira na korišćenje bez ikakvih garancija. Korišćenje programa MCShield podrazumeva da autor(i) programa ne mogu biti odgovorni za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica rada programa.


Citat:
Za korisnike Avast Pro i Internet Security verzije : Prilikom instalacije desice se da se oglasi Avastov Script Shield modul. MCShield je prijavljen kao false positive i ocekujemo da za dva tri update-a stave MCShield na whitelistu.




[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 24.12.2010. u 00:24 GMT+1]
[ diarno_ @ 26.04.2010. 11:20 ] @
Citat:
Za korisnike Avast Pro i Internet Security verzije : Prilikom instalacije desice se da se oglasi Avastov Script Shield modul. MCShield je prijavljen kao false positive i ocekujemo da za dva tri update-a stave MCShield na whitelistu.



Ovo je sredjeno. Cisto da se zna, posto je Avast! prilicno rasprostranjen AV.
[ Miroslav Jeftić @ 28.10.2010. 21:33 ] @
Jedno pitanje, ako ga instaliram na svom računaru na poslu, da li se to računa kao komercijalna upotreba, tj. ako jeste, šta je potrebno da bi se mogao koristiti u tom slučaju? Hvala
[ dr_Bora @ 28.10.2010. 22:27 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: ... ako ga instaliram na svom računaru na poslu, da li se to računa kao komercijalna upotreba...


Upotreba na kompjuterima na poslu je prihvatljiva sve dok ne prelazi u zloupotrebu ovog besplatnog programa.

Ili, ako je to gore nejasno: nije prihvatljivo da neko zarađuje novac na ovom programu. Npr. ako si serviser i dođe ti čovek koga muče virusi (i njihove posledice) na USB-u, bilo bi protivno uslovima licence da naplatiš "uslugu" čišćenja tog flash diska korišćenjem MCS-a. Prosto, ako mi ne tražimo novac za funkcionalnost koju program pruža, ne bi ni drugi to trebali da rade.
[ Miroslav Jeftić @ 28.10.2010. 23:38 ] @
Da, jasno je, to je sasvim ok. Moj računar je inače običan kancelarijski/čukanje u Wordu i slično. Hvala na odgovoru
[ ekof9 @ 24.03.2011. 18:20 ] @
Zasto mi stalno iskace prozor gde pise da ne moze da se konektuje na server iako sam iskljucio automatsko azuriranje u podesavanjima?
[ Aleksandar Maletic @ 24.03.2011. 22:48 ] @
Imam isti problem...povremeno mi izbacuje prozor "MCShield server nije dostupan. Proverite internet konekciju i podesavanja firewalla."
Uopste ne razumem...firewall podesen, internet konekcija ok, a stalno me smara sa tim obavestenjem...
[ dr_Bora @ 25.03.2011. 12:42 ] @
Citat:
ekof9: Zasto mi stalno iskace prozor gde pise da ne moze da se konektuje na server iako sam iskljucio automatsko azuriranje u podesavanjima?



Ovo je bug (ignorisanje podešavanja o auto updateu). Biće rešeno u narednih par dana. Kao privremeno rešenje možeš preimenovati program MCShieldUPD.exe u instalacionom folderu (u bilo šta, samo da nema isti naziv).



Što se tiče obaveštenja da server nije dostupan, već ranije mi je Aleksandar Maletic to pominjao, ali nismo uspeli doći do zaključka u čemu je problem na konkretno tom kompjuteru.
Kao što poruka kaže, program ne uspe da se spoji sa serverom.
[ ekof9 @ 27.03.2011. 11:42 ] @
Hvala na odgovoru.

I mislim da bi trebali ubaciti opciju u okviru white liste da se moze videti koje su stavke dodate,a ne samo njihov broj.
[ Goran Mijailovic @ 23.12.2011. 09:01 ] @
v 1.4.3: 27th March, 2011.


Izmene:



- fix: auto-update settings not properly applied;
- fix: the scanner freezes in rare occasions;
- fix: CPanel, QManager and WLT not properly resized after update to IE9.


DOWNLOAD:
http://amf.mycity.rs/programs/mc/mcshield/
[ Goran Mijailovic @ 23.12.2011. 09:04 ] @
Na sajtu ne radi link na off line update: http://amf.mycity.rs/programs/mc/mcshield/Update/MCShield_DB.exe

Citat:
Not Found

The requested URL /programs/mc/mcshield/Update/MCShield_DB.exe was not found on this server.
Apache/2.2.9 (Debian) PHP/5.2.6-1+lenny9 with Suhosin-Patch mod_python/3.3.1 Python/2.5.2 Server at amf.mycity.rs Port 80
[ Aleksandar Maletic @ 23.12.2011. 17:18 ] @
Prijaviću to, biće sređeno ubrzo.
[ Aleksandar Maletic @ 23.12.2011. 17:51 ] @
Kontaktirao sam ljude i dobio odgovor, problem će uskoro biti rešen.
[ Goran Mijailovic @ 24.01.2012. 16:20 ] @
I dalje:
Citat:
Not Found

The requested URL /programs/mc/mcshield/Update/MCShield_DB.exe was not found on this server.
Apache/2.2.9 (Debian) PHP/5.2.6-1+lenny9 with Suhosin-Patch mod_python/3.3.1 Python/2.5.2 Server at amf.mycity.rs Port 80
[ valjan @ 25.01.2012. 00:09 ] @
E da, kad već spominjemo probleme, meni se dešava da prilikom pokretanja računara krene da skenira externi hard (WD MyBook od 600GB) i da jednostavno zakuca, odnosno otegne se skeniranje u beskonačno, a on krene da zauzima sve više resursa. U whitelist mogu da dodam samo fajlove, ne i foldere i drajvove, pa kad se nakanim pisaću autorima.

Drugi problem, za koji nisam siguran da je izazvan MCShieldom je kačenje Samsung smartfona (nedavno sam ga nabavio i nisam ga često kačio) - USB konekcija pukne posle samo par sekundi od uspostavljanja, nakon što sam ubio MCShield proces koji je izgledao zaglavljeno to je prestalo da se dešava, ali od tada nisam kačio telefon pa ne mogu da potvrdim da je baš to uzrok/rešenje problema. Kad krene da se dešava ponovo, obratiću više pažnju, pa ću obavestiti autore.
[ Aleksandar Maletic @ 25.01.2012. 10:09 ] @
Citat:
valjan: E da, kad već spominjemo probleme, meni se dešava da prilikom pokretanja računara krene da skenira externi hard (WD MyBook od 600GB) i da jednostavno zakuca, odnosno otegne se skeniranje u beskonačno, a on krene da zauzima sve više resursa.

Imao sam isti problem ranije, rešio sam ga tako što sam jednostavno deinstalirao i ponovo instalirao program.
Ovo je naravno tek prva verzija i prava stabilnost u radu će svakako doći sa novijim verzijama. Najbitnije je to da se radi o kvalitetnom domaćem programu koji je stvarno efikasan u svom poslu.
[ valjan @ 26.01.2012. 00:47 ] @
Citat:
Aleksandar Maletic: Imao sam isti problem ranije, rešio sam ga tako što sam jednostavno deinstalirao i ponovo instalirao program. ;)


Ok, probaću onda i ja to ovih dana. Kućni računar se ionako gasi samo uz pomoć elektrodistribucije, i povremeno klincima dune da se igraju sa dugmićima na kućištu, ali obe situacije su prilično retke, tako da se i onaj problem koji sam opisao retko pojavljuje... :-)
[ Aleksandar Maletic @ 26.01.2012. 08:42 ] @
Da li su ti podešavanja po defaultu? Proveri da li ti je čekirana sledeća opcija, ume da zabode kada je uključena, naravno sa razlogom.


[ valjan @ 26.01.2012. 09:15 ] @
Nije štiklirana, odnosno nisam ništa menjao u default podešavanjima, a nisam nešto ni video šta bih mogao da menjam kad sam ga instalirao. Verovatno ću se za vikend nakaniti da ga reinstaliram...
[ goran9888 @ 12.02.2012. 15:48 ] @
MCShield

::Anti-Malware Tool::

verzija 2.0.1.9 - public beta 1




Izmene:

• kompletan program iznova napisan;

• dodatna heuristika za poboljšanu detekciju;

• v2 koristi samo jedan rezidentni program (prethodno: dva);

• redizajniran korisnički interfejs;

• progress bar" zamenjen animacijom ikonice u trayu;

• obaveštenja u vidu prozora zamenjena obaveštenjima u trayu;

• CPanel, QManager i White list tool zamenjeni Kontrolnim Centrom;

• unapređen postupak ažuriranja;

• unapređen postupak instalacije;

• nove mogućnosti i poboljšanja starih;

• poboljšana podrška za višekorisničko okruženje;

• svi poznati v1.x problemi su rešeni.[/list]



Napomene:

• premda vrlo stabilna, ovo je ipak beta i može da sadrži bugove;

• zbog učestalih promena koda usled testiranja nije rađeno na rešavanju false positive-a od strane pojedinih AV kompanija, stoga treba očekivati detekcije kod nekih antivirusa (preporuka: dodati setup i instalacioni folder u exclusions, a false positive prijaviti proizvođaču antivirus programa);

• website verzije 2 ima novu lokaciju;

• verzija 2, sve dok je u test fazi, neće biti prijavljena prilikom ažuriranja verzije 1.x;

• v2 beta će da ažurira samu sebe, nezavisno od toga što je v1.x još uvek službeno izdanje;

• za instalaciju v2 nije potrebno deinstalirati v1.x - upgrade sa v1 na v2 će biti automatski odrađen;

• dokumentacija još uvek ne postoji, za nejasnoće se obratiti u ovoj temi;

• pročitati pojašnjenja data u samom installeru (sekcija "O programu");[/list]



→ Preporučujemo li zamenu postojeće v1.4.3 sa v2.0.1.9? Da.



→ Instalaciju za verziju 2 je moguće preuzeti sa novog website-a:

http://amf.mycity.rs/mcshield/



MCShield tim:

Programiranje: Borislav Šurbat & Boban Spasić
Grafički dizajn: Mladen Sremčević
Serverska podrška: Predrag Damnjanović

"MCShield ::Anti-Malware Tool::" je © MyCity, sva prava zadržana.


Ljudi koji su pomogli (do sada...): argus, helen1, magna86, Ričard, pixxel, Simke, bocke, soxxx, Black Code, Ivan Gvozdenović, goran9888, Sass Drake, Đorđe Lukić, Brano, higuy, Nikola Garabandić, ThePhilosopher...










[ Aleksandar Maletic @ 20.02.2012. 11:29 ] @
Za sada fino radi, da ga ne ureknem.
Tradicija se nastavlja.
[ mirotovorac @ 23.02.2012. 08:25 ] @
instalirao sam ga za sada sve fercera ko sat.
ako bude problema obavestim te ga ga ukrpas sto prije i dovedes u pravo stanje.
preporucim ga dalje

Hvala!
[ valerijan @ 23.02.2012. 10:06 ] @
Ja sam primetio da Windows XP sp3 izbaci dijalog What do you want Windows to do?

pre nego što MCShield završi početno skeniranje prilikom ubacivanja fleša...
(ovo ostavlja mogućnost da korisnik otvori fleš sa eventualno zaraženim fajlovima pre skeniranja)

To sa prethodnom verzijom nije bio slučaj. Win dijalog se pojavljivao tek kada MCShield završi posao!

Moguće je da je usamljen slučaj...kao i to da je ovaj eventualno redosled nebitan.

Inače: sve OK! hvala.

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 24.02.2012. u 08:58 GMT+1]
[ lemiar @ 24.02.2012. 08:14 ] @
Sta se desav sa HDD lampicom, da li i dalje treperi kao da stalno upisuje ili je to u v2 otklonjeno pisanjem programa iz pocetka?
[ Aleksandar Maletic @ 24.02.2012. 16:18 ] @
Otklonjeno je, ne postoji više taj problem.
[ valerijan @ 24.02.2012. 16:24 ] @
@Aleksandar Maletic

da li je problem koji sam ja naveo (3 poruke iznad) nešto zbog čega treba brinuti.

Kad ja koristim komp, to je OK. Sačekam da završi, ali ako je za kompom neko drugi?

Da ne pričam o kompjuterima preko kojih pređe minimum 4/5 osoba dnevno...a i takve imam u "igri"!
[ Aleksandar Maletic @ 24.02.2012. 16:35 ] @
Isključi manuelno Autorun, nećeš imati problema sa tim.
Klikni na Start, zatim Run.
U polje unesi sledeci tekst: gpedit.msc
Potvrdi sa Enter.
Prati sledecu putanju:
Computer Configuration>Administrative Templates>System>Turn off Autoplay
Klikni na Enabled.
Selektuj Turn off Autoplay on All drives i potvrdi sa Ok.
Napusti Local Group Policy Editor.
[ valerijan @ 24.02.2012. 18:57 ] @
ok, hvala.
[ goran9888 @ 26.02.2012. 00:20 ] @
MCShield

::Anti-Malware Tool::

verzija 2.0.1.10 - public beta 2






Izmene:

• ispravljena greška koja je prouzrokovala probleme vezane za datoteke u beloj listi;

• ispravljena greška koja je prouzrokovala problem pri pokretanju programa na Windows XP 64 bit;

• ispravljena greška koja se javljala pri obradi unicode autorun datoteka;

• ispravljena greška u rutinama za ažuriranje koja u određenim situacijama može dovesti do toga da updater ne prijavi novu verziju programa (upravo zbog ovoga beta1 update neće prijaviti postojanje beta2);

• obaveštenja u tray zoni (slideri) su postavljeni "on top" kako ne bi bili pokriveni od strane drugih prozora;

• obaveštenja u tray zoni sada traju 3, 4 ili 5 sekundi, zavisno od obaveštenja (više teksta ili veća važnost obaveštenja = duže trajanje);

• sve komponente su spremne na promenu formata baze koja će uskoro da usledi - nova baza neće biti kompatibilna sa beta1 komponentama (stoga, ažuriranje na beta2 će uskoro postati neophodno da bi se program koristio);

• ubačen hrvatski jezik (thanks to dobrota) i ažurirane sve jezičke datoteke;

• višestruke modifikacije koda svih komponenti (fine tuning); [/list]



Napomena: pojedini AV-ovi su vrlo negativno nastrojeni ka komponentama ove verzije. U prevodu; neki AV ce detetovati komponente MCShield-a kao malware; budi sigurni da je u pitanju FP (lazna) detekcija. Bice sredjeno - treba vremena dok svi vendori ubace u bazu nove verzije komponenti programa.



→ Instalaciju za beta2 je moguće preuzeti sa: http://amf.mycity.rs/mcshield/


Update beta1 verzije neće prijaviti postojanje beta2.
[ goran9888 @ 26.02.2012. 00:32 ] @
Citat:
valerijan: Ja sam primetio da Windows XP sp3 izbaci dijalog What do you want Windows to do?

pre nego što MCShield završi početno skeniranje prilikom ubacivanja fleša...
(ovo ostavlja mogućnost da korisnik otvori fleš sa eventualno zaraženim fajlovima pre skeniranja)



Program ce sam da odradi sto je potrebno da bi se sprecilo pokretanje bilo cega sa USB drive-a dvoklikom na isti u Win. Exploreru (obradom autorun.inf file-a i on the fly modifikacijama registra). Budi siguran da ce MCShield pre obraditi USB uredjaj (i onemoguciti malware) nego li ti budes kliknuo i otvorio sadrzaj USB uredjaja. To sto on skenira i dalje, a ti vec mozes pristupiti uredjaju je feature. Zamisli da ne mozes pristupiti uredjaju dok MCShield skenira; moze on skenirati nekada i po par minuta?!
[ valerijan @ 26.02.2012. 00:47 ] @
@goran9888

ok Hvala za odgovor i objašnjenje...

Ja sam već uradio ono što je preporučio Aleksandar Maletic, a isto to ću (za svaki slučaj/i zbog mnogih drugih stvari) uraditi i na rizičnim Računarima koje sam opisao.
[ lemiar @ 28.02.2012. 22:57 ] @
Da li slucajno planirate da ubacite opciju upgrade-a da nemoramo da skidamo sa servera rucno nego kroz sam program.
Ovo je korisno i ako planirate (a koliko vidim moze i to da se desi) da ovo postane komercijalni program, tako da bi ovo bila lepa opcija
[ dr_Bora @ 01.03.2012. 18:49 ] @
Citat:
lemiar: Da li slucajno planirate da ubacite opciju upgrade-a da nemoramo da skidamo sa servera rucno nego kroz sam program.
Ovo je korisno i ako planirate (a koliko vidim moze i to da se desi) da ovo postane komercijalni program, tako da bi ovo bila lepa opcija



Ažuriranje programa (na noviju verziju) je podržano, ali je u beta1 postojao bug zbog koga to nije radilo. Za sve iduće verzije će program (važi za v2 beta, v2.x, kao i v1.x čim v2 postane final) dati obaveštenje o postojanju nove verzije i omogućiti preuzimanje installera.



Inače, ne postoje planovi vezani za promenu tipa licence.
[ lemiar @ 02.03.2012. 10:28 ] @
Nije nego vidim redizajniran sajt i program.. I onda sam pomislio da ce mozda biti promena licenci
[ goran9888 @ 17.03.2012. 14:31 ] @
MCShield

::Anti-Malware Tool::

verzija 2.0.3.11 - v2 final release


→ Izmene:

• ispravljen problem pri učitavaju standardnih podešavanja pri prvom pokretanju programa na nalozima koji nisu korišćeni za instalaciju;

• unapređeno autorun blokiranje (implementiran "as early as possible", treći nivo blokiranja);

• ubačeno dugme "Zasluge" na kartici "O programu" unutar Kontrolnog centra;

• dovršene prve revizije novih datoteka pomoći (dostupne na sajtu);

• različita druga unapređenja koda u više komponenti;

• ažurirane jezičke datoteke.[/list]


Distribucija v2.0.3.11 je pre par sati započeta putem automatskog ažuriranja za sve 1.x verzije, kao i za v2 beta 1 i beta 2.

v2 beta verzije će odmah dobiti obaveštenje o ažuriranju, dok bi na nekim računarima sa v1.x mogla da postoji određena zadrška (sve v1.x instalacije bi trebale dobiti obaveštenje o novoj verziji tokom narednih dana).


→ Korisnici koji već imaju instaliran MCShield samo treba da ga ažuriraju (ili sačekaju na auto. ažuriranje), a novi korisnici mogu preuzeti program sa sajta:

http://amf.mycity.rs/mcshield/
[ passatb @ 22.03.2012. 18:25 ] @
da li je potrebno pored ovog programa da imam jos neki program za zastitu usb-a ?
[ kristi1 @ 22.03.2012. 18:50 ] @
Citat:
passatb: da li je potrebno pored ovog programa da imam jos neki program za zastitu usb-a ?


Nije.
[ goran9888 @ 23.06.2012. 14:32 ] @
MCShield

::Anti-Malware Tool::

verzija 2.1.3.12


→ Izmene:

• ispravljena greška vezana za brisanje stavki u karantinu;
• ispravljena greška zbog koje korisnikova bela lista nije bila primenjivanja tokom skeniranja;
• ispravljena greška koja je imala za rezultat da program tokom auto. ažuriranja ažurira samo bazu (sada: pri pokretanju, program će da ažurira i bazu i program);
• uklonjena višejezička podrška iz instalacije (kako bi se olakšalo prevođenje programa na druge jezike);
• uklonjen MCUpdater.dll iz instalacije (njegova funkcionalnost je implementirana unutar RTM i CC);
• dodata podrška za proxy servere;
• dodata nova opcija u tray meniju za gašenje svih notifikacija ("Režim za igranje");
• dodata nova opcija u kontrolnom centru ("Ne pitati u vezi prikazivanja loga");
• dodate nove notifikacije u trayu (nakon skeniranja, informacije o poduzetim akcijama);
• dodata verzija korišćene baze u izveštaj o skeniranju;
• dodato skeniranje prethodno preimenovanih datoteka na legitimnost (auto. ispravka rename FP-ova);
• dodat poljski jezik;
• višestruke izmene različitih delova koda...



Download:

http://amf.mycity.rs/mcshield/downloads.html
[ valjan @ 25.06.2012. 15:03 ] @
Citat:
goran9888
• ispravljena greška zbog koje korisnikova bela lista nije bila primenjivanja tokom skeniranja;


E zbog ovog sam već heto da im pišem ali su konačno popravili - Putty me 'lebom hrani, a ovaj manijak ga non-stop prepoznaje kao opasnu aplikaciju, iako sam ga odavno stavio u whitelistu.
[ Goran Mijailovic @ 10.02.2013. 00:43 ] @

v 2.4.3.18: 16th December 2012.

- implemented a new generic detection routine (for more precise detection/remediation of Trojan:VBS/Autorun.B (MS));
- added Persian language (thanks to translator Seyed Ehsan Hadi).

http://amf.mycity.rs/mcshield/downloads.html
[ valerijan @ 10.02.2013. 21:03 ] @
Danas mi se MCShield tri puta update-ovao na novu verziju... Mislim na celu priču: download .exe fajla itd.
Da li je to Ok?

Nije samo jedan računar u pitanju...
[ kristi1 @ 10.02.2013. 21:17 ] @
Jutros je objavljena verzija 2.5.3.19 (nova verzija) koja se preuzimala na desktop pa je korisnik naknadno pokretao instalaciju.
Zatim je objavljena verzija koja automatski pokrece instalaciju odmah po preuzimanju, pa je uoceno da ukoliko je korisnik iskljucio obavestenja o instalaciji nove baze, instalacija ne bi bila pokrenuta.
To je vrlo brzo ispravljeno verzijom 2.5.4.20, zato su bila tri update-a.
[ valerijan @ 10.02.2013. 21:25 ] @
Ok, hvala. :)
[ Goran Mijailovic @ 10.02.2013. 22:36 ] @
Citat:
valerijan:
Danas mi se MCShield tri puta update-ovao na novu verziju... Mislim na celu priču: download .exe fajla itd.
Da li je to Ok?

Nije samo jedan računar u pitanju...


I meni, nesto su prckali oko updatea i popravljali neki bug, slucajno procitah na njihovom forumu.

EDIT:

sad vidim da je kristi objasnio :)
[ valerijan @ 10.02.2013. 23:02 ] @
Još jedan update je upravo u toku! :D

Sad je verzija 2.5.4.20 koju je naveo kristi1.
[ lemiar @ 11.02.2013. 07:43 ] @
Da li postoji mogucnost da se ova jako DOBRA aplikacija zavrti i na linux-u?
[ kristi1 @ 11.02.2013. 08:57 ] @
Citat:
lemiar: Da li postoji mogucnost da se ova jako DOBRA aplikacija zavrti i na linux-u?


Koliko ja znam ne razmislja se u tom pravcu.

Inace sada postoji mogucnost interaktivnog nacina rada, sto znaci da ukoliko je ta opcija ukljucena korisnik ce uvek biti upitan sta zeli da uradi sa fajlom koji je detektovan. To je uvedeno iz razloga ako je na flashu neki alat ili bootabilna aplikacija, jer se desavalo da MCS obrise legitimni fajl za koji on smatra da je pretnja.
Takodje moze da se iskljuci obavestenje prilikom paljenja racunara u vidu popup prozora.


Izmene:


[*] dodata nova opcija u Kontrolnom centru (Skener kartica: Interaktivni režim rada);
[*] implementiran interaktivni režim uklanjanja malware-a (za većinu akcija, korisnik će biti pitan šta želi da se uradi);
[*] implementirana provera digitalnih potpisa (i lista "poznatih" izdavača čiji programi neće biti detektovani);
[*] izmenjeno automatsko ažuriranje (počevši od narednog ažuriranja, program će preuzeti i pokrenuti instalaciju);
[*] početno "Ažuriranja nisu dostupna" obaveštenje sada može biti isključeno korišćenjem opcije "Ne prikazivati početna obaveštenja";
[*] unapređena provera ispravnosti instalacije (ako su komponente programa oštećene, instalacija za popravku će biti pokrenuta);
[*] dodata nova komponenta (MCDialogs.dll; korišćena od strane skenera u interaktivnom režimu rada);
[*] dodat francuski jezik (preveo Christian LEFEVRE);
[*] dodat nemački jezik (preveo Jig Saw, Trojaner-Board.de);
[*] dodat holandski jezik (preveo Piet Bruinsma);
[*] ažurirani svi prevodi;
[*] unapređenja nekoliko rutina za detekciju;
[*] dodata verzija Windows-a u zaglavlje izveštaja;
[*] ispravljena greška koja je prouzrokovala rušenje skenera u slučaju oštećene baze;
[*] ispravljeno više grešaka vezanih za stabilnost (retka rušenja skenera usled ometanja od strane ostalog zaštitnog softvera);
[*] i još mnogo sitnih unapređenja koda...
[ anon70939 @ 20.05.2013. 22:01 ] @
da li je dovoljno imati samo ovaj AV na kompu?
[ Aleksandar Maletic @ 20.05.2013. 23:46 ] @
Citat:
CoyoteKG: da li je dovoljno imati samo ovaj AV na kompu?


Ovo nije antivirus, ovo je program koji služi kao dopuna antivirusu. Svrha ovog programa jeste isključivo čišćenje USB memorijskih uređaja od malvera.
Naravno da je potrebno instalirati pored MCShield-a i neki antivirus.
[ kristi1 @ 14.07.2013. 09:02 ] @

MCShield 2.7.3.22

- poboljšana detekcija/sanacija svih varijanti Win32.Gamarue;
- dodata heuristika za drugu familiju crva (Dunihi.A i slično);
- dodat Turski jezik (zahvaljujući prevodiocu Mahsum ŞEN);
- nekoliko izmena u formatiranju i u detaljima loga;

Download
http://www.mcshield.net/downloads.html
http://www.softpedia.com/get/Antivirus/MCShield.shtml

[ valerijan @ 14.07.2013. 09:18 ] @
Juče sam ga baš instalirao, tj. osvežio stariju verziju...

Proteklih ~506 dana sam zadovoljan, utisak je da ne opterećuje moju kolekciju prahistorijskih mašina.
[ valerijan @ 17.07.2013. 18:37 ] @
2, 3 puta mi se dogodilo na jednom (starija verzija MCShield-a), a sada i na drugom kompjuteru sledeće:
(kad ubacim fleš memoriju prvi put, posle instalacije)

Citat:
Unfortunately, an error occurred (ScanLog.Create.Fail).

MCShield has been blocked while creating log file. Please check the settings of other security software.


Instaliran mi je Avira Free AV u oba slučaja...

Da li je Avira krivac ili?

p.s. to se ranije nije dešavalo, tek u poslednjih 30 ak dana prvi put.
[ dr_Bora @ 17.07.2013. 20:02 ] @
Pozdrav.

Da, može da bude ometanje od strane drugog softvera, ali ne bi trebalo da se događa (txt file je u pitanju, nema nekog razloga za blokiranje).

Baš uvek se dogodi prilikom prvog skeniranja posle instalacije? Koji Windowsi su u pitanju?

Možeš li da reprodukuješ problem (reinstalacija preko postojeće instalacije i skeniranje)?

[ valerijan @ 17.07.2013. 21:12 ] @
^ ovako...

~509 dana koristim MCShield, nije se nikad događalo: do pre 30ak dana.

Prvo na mom drugom kompjuteru: ubacio sam Fleš koji nije moj. Windows XP sp3, Avira.

Na ovom tzv. glavnom kompu se to dogodilo danas (moj fleš). Jedini novitet je da je instaliran svež XP sp3 (Avira) i da sam danas prvi put ubacio Fleš memoriju, tako da je prošla kroz instaliranje.

Pre toga sam povezao i Fotoaparat i sve je prošlo Ok, a sad sam probao sa još jednim USB Flešom i sve je instalirano i prošlo normalno. Isti Usb port.

Ako sam propustio da navedem nešto što je važno, ovde sam.

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 18.07.2013. u 23:50 GMT+1]
[ dr_Bora @ 18.07.2013. 20:10 ] @
OK, proveriću o čemu se radi. Hvala za info...
[ valerijan @ 18.07.2013. 22:55 ] @
Važi, javljam ako se slučajno ponovi...
[ valjan @ 23.07.2013. 15:05 ] @
Citat:
valerijan:

Instaliran mi je Avira Free AV u oba slučaja...

Da li je Avira krivac ili?

p.s. to se ranije nije dešavalo, tek u poslednjih 30 ak dana prvi put.


Ja za vikend stigao sa godišnjeg, kad sam upalio moj komp sačekalo me obaveštenje da postoji update za MCShield, međutim svaki put kad sam potvrdio da želim da skinem update dobio sam grešku. Kad sam posle dva dana na drugom kompu na kojem nemam Aviru potvrdio da želim update, sve je prošlo glatko. Onda sam na ovom prvom privremeno onesposobio Aviru, i update je prošao bez problema. Ranije se ovo nije nikad dešavalo. Tako da tipujem da je i u tvom slučaju Avira krivac...
[ Aleksandar Maletic @ 23.07.2013. 15:20 ] @
Citat:
valjan: Ranije se ovo nije nikad dešavalo. Tako da tipujem da je i u tvom slučaju Avira krivac...


Baš tako, uverio sam se u to ovih dana, problem sam primetio na nekoliko računara gde je instalirana Avira.
[ valerijan @ 25.07.2013. 09:45 ] @
Verovatno. Evo sad sam probao "ručni" update MCShield-a na laptopu i stiže poruka:

Citat:
Local file parsed
Problem with remote file



Sad sam proverio, to je verzija 2.0.3.11, database 2013.4.12.1.

Instalirao sam najnoviju verziju i update je prošao normalno. :)
[ valerijan @ 23.10.2013. 08:07 ] @
@dr_Bora

opet se dogodila ista stvar...

Ubacio sam fleš (tuđ) po prvi put u moj kompjuter, prošla je instalacija, MCShield je skenirao, prijavio da je Ok, ali stiže poruka:

Citat:
Unfortunately, an error occurred (ScanLog.Create.Fail).

MCShield has been blocked while creating log file. Please check the settings of other security software.


Verovatno je Avira u pitanju.

Inače je fleš sveže formatiran na mom drugom kompjuteru kroz koji obavezno prolaze sve tuđe spravice pre kontakta sa no.1 kompom.

Ne sećam se da li se ovo dogodilo i na onom na kojem je formatiran... :( ali imam još USB ulaza da isprobam.
[ Aleksandar Maletic @ 25.01.2014. 11:34 ] @
MCShield v3.0.3.26 v3 Final: 25. Januar 2014.



• potpuno redizajniran korisnički interfejs sa dodatnim mogućnostima;

• nova kartica u Kontrolnom centru: "Status" koja omogućuje
pregled i izmenu glavnih funkcija;
pregled podataka o sistemu i glavnih podešavanja;

• nova kartica u Kontrolnom centru: "Izveštaji" za jednostavan pristup i manipulaciju izveštajima;

• nova kartica u Kontrolnom centru: "MCS Oblak" pruža statistiku i vesti;

• nova opcija "Dodati "Skenirati MCShield-om" u diskovni meni" u Kontrolnom centru > Opšte:
mogućnost skeniranja na zahtev putem konteksnog menija;

• nova opcija "Vizuelni stil" u Kontrolnom centru > Opšte:
mogućnost izbora jednoga od četiri vizuelna stila;

• nova opcija "Ne skenirati autorun.inf" u Kontrolnom centru > Skener:
mogućnost potpunog onemogućavanja AntiAutorun-a (obrade autorun datoteka);

• dodatna heuristika (AntiRep4) za još jednu familiju crva replikatora (CryptoLocker i slični);

• dodatna heuristika (AntiScript) za sve tipove vbscript baziranih crva:

• dekripcija, analiza formatirnja i sadržaja;

• podrška da ekstremno velike maliciozne datoteke;

• unapređena detekcija (FME) crva koji mimikuju legitimne datoteke;

• unapređena detekcija (AntiRep3) više crva replikatora;

• dodat kineski jezik (prevodilac: Anan);

• dodat švedski jezik;

• svi jezici ažurirani za v3 (sem portugalskog);

• ispravljena greška zbog koje MD5 za sumnjive datoteke nije prikazivan u interaktivnom modu;

• unapređena brzina inicijalizacije programa uklanjanjem nekorišćenih rutina;

• digitalno potpisane sve izvršive komponente:
unapređena kompatibilnost i lakoća rada u kombinaciji sa ostalim zaštitnim softver;
korisnicima omogućena jednostavna provera porekla i autentičnosti softvera;

• različita druga unapređenja (stabilnost koda, grafika, programska logika...).




DOWNLOAD

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Maletic dana 25.01.2014. u 13:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Maletic dana 25.01.2014. u 13:38 GMT+1]