[ ljuba.micic @ 17.04.2010. 20:51 ] @
Do juče sve bilo OK ( prijem i predaja ). Danas, pri pokušaju slanja pošte na adresu [email protected] dobijam povratnu poruku:
"Delivery to the following recipient failed permanently:

[email protected]

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 553 553 5.3.0 <[email protected]>... SPAM! Mail from 74.125.82.53 rejected: see http://www.barracudacentral.org/lookups/ip-reputation (barracuda) (state 14)."

Slično i pri korišćenju in.com:

"Reporting-MTA: dns; irp2-01-r5-c1.spam.dc1.in.com

Final-Recipient: rfc822;[email protected]
Action: failed
Status: 5.0.0 (permanent failure)
Diagnostic-Code: smtp; 5.1.2 - Bad destination host 'DNS Hard Error looking up eunet.yu (MX): NXDomain' (delivery attempts: 0)"

Dakle, kao adresu primaoca naznačio sam [email protected] dok u povratnoj informaciji figurira eunet.yu! Gde je zaribalo? Korisnik sam telekomovog adsl-a
[ GORSHTAK @ 17.04.2010. 22:35 ] @
Ne mora ovo da znači da je problem kod tebe, možda je eunet nešto zabrljao, jesi li probao da pošalješ na neki drugi eunet.rs mejl, ili da probaš da pošalješ sa yahoo-a
Ili probaj sutra...
Ili kontaktiraj tehničku podršku euneta i proveri da li su te negde označili kao spamera

[ Jbyn4e @ 18.04.2010. 06:30 ] @
Vrlo je ocigleno sta je problem.

Prvu poruku je odbio eunetov sistem za proveru spam-a (klasifikovao je tvoju poruku kao spam), a u drugom slucaju si slao poruku na nepostojeci domen (.yu vise nije u upotrebi).
[ ljuba.micic @ 18.04.2010. 09:45 ] @
Drugu poruku poslao sam sa in.com, takodje na [email protected]. Gde li je iskopao stari domen eunet.yu, pitam se i ja! Kod eunet-a imam nekoliko zaostalih sati ( iz doba dial-up ) ali preko telekom adsl-a nema pristupa tom nalogu... Ne razumem eunet logiku: sa telekomovog naloga nemoguc pristup ali sam prosle godine bez problema tom eunetu pristupao sa naloga cyberone.com.au ( iz Australije )!
[ Take 5 @ 18.04.2010. 10:17 ] @
^ To je uobičajena procedura skoro svih providera. Sa stranih ISP možeš, sa domaćih ne (pristup web mailu).
Inače ja uredno skidam poštu sa EUnet naloga, kroz Windows Mail / Outook Express preko Telekom ADSL konekcije.


[ zzviktor @ 18.04.2010. 10:36 ] @
Eunet ne dozvoljava pristup svom webmail servisu, a skidanje sa domacih
providera se naplacuje po mb i to sa 6 min od vremena koje imate na nalogu.

Sa studentske tj mreze beogradskog univerziteta je moguc samo webmail
pristup, dok je pop3 blokiran.

Iz inostranstva je moguce koristiti i pop/smtp kaoi web mail pristup.

Mnogi provideri omogucavaju pop3 sa drugih pristupnih tacki, ali malo njih
omogucava externi smtp, jedan od onih koji omogucavaju pop/externi smtp od
domacih je beotel.net!
[ ljuba.micic @ 18.04.2010. 11:21 ] @
Slanje email-a se normalizovalo. Čak sam uspeo da sa telekomovog naloga pristupim webmail-u eunet-a!
Hvala na brzim odgvorima!