[ Gojko Vujovic @ 22.11.2001. 11:28 ] @
Ovako čisto da Vas obavestimo da će ES od sada propagirati prelazak na opensource IM sistem -- Jabber, umesto ICQ-a koji je izmenom svojih servera uništio svu konkurenciju, te se njihov servis sada korektno može koristiti samo sa najnovijim windows klijentom. O OpenSource varijantama nema govora, najveći problem je dupliranje poruka, a neki su potpuno i prestali da rade.

Zato se mnogi ljudi odlučuju na bojkot ICQ-a, a kao logično rešenje se nameće Jabber. Za sada ću vam samo postovati nekoliko linkova, čisto da možete da se registrujete i krenete sa radom, a za dalja objašnjenja slobodno pitajte.

Dakle, za početak ću vam preporučiti klijente. Za windows, to je definitivno JabberCOM klijent, a skinite ga sa www.jabber.com . Postoji još dosta alternativa, ali u ovom će te se najlakše snaći u početku. Za ostale klijente za windows kao i ostale OS-eve, i informacije o Jabberu uopšte, pogledajte www.jabbercentral.com . Za informacije o serverima - www.jabberview.com . Imajte u vidu da je u toku kreiranje ICQ gateway-eva što bi Jabber korisnicima omogućilo kontaktiranje sa starim prijateljima koji još uvek koriste ICQ. Na nesreću, ova podrška je još uvek u fazi razvoja i često ne radi, tako da se nemožete osloniti na to.

Moj nick je [email protected] - to nije email adresa, to unosite u Jabber klijent kada ga instalirate i kada se povežete na server.

Vidimo se tamo
[ acim @ 22.11.2001. 12:58 ] @
Hmm, potpuno se slažem da je ICQ postao jedan veliki i bezobrazni monopolista i to je upravo najveći razlog zašto treba napustiti njihov servis. Drugi razlog su baneri na Windows platformi, nikada kraja reklamama.

No, želim ta naglasim da ipak Open Source klijenti mogu da rade i sa novim ICQ serverima. Ja konkretno već oko dve godine koristim LICQ, a i sada ga koristim bez problema. Jednostavno sam umesto imena servera irc.mirabilis.com (što u stvari predstavlja više servera sa DNS balansom) stavio IP adresu jednog od servera, konretno 205.188.153.100. Tako Licq radi kao sat, nema nikakvog dupliranja poruka. No, vreme je da se selimo, baš kao što je vreme otići sa sourceforge.net na savannah.gnu.org.

Pozdrav,
Boban Aćimović
[ random @ 22.11.2001. 13:26 ] @
ICQ je do skora još i imalo smisla trpeti, zbog velike raširenosti i prisustva nekoliko relativno dobrih klijenata za *nix platformu (licq, gnomeicu, micq). Ali sada, uzevši u obzir koliko je to loše i nakaradno osmišljen protokol -- a samo jedna od mana mu je što nije otvoren standard -- reklo bi se da nema više razloga igrati kako Mirabilis svira. Jabber je logičan izbor jer je licenciran (i dizajniran) na takav način da nikada neće moći da postane zatvoren.

Ako me neko traži ja sam na [email protected].

(Ajmo ljudi, raziđite se lagano, nema šta da se vidi... Samo neki loš softver umire...)
[ alex @ 22.11.2001. 14:57 ] @
Slazem se sa inicijativom, ICQ sam prestao da koristim jos pre par meseci, iako jos uvek koristim ICQ transport kroz Jabber (koji ne radi, jer samo mogu da primam poruke)..

U svakom slucaju, preporucujem i podrzavam prelazak na Jabber. Sam protokol je jako jednostavan, nema centralnih servera, poruke su u XML formatu (cime je moguce napisati klijent, pa i server, u bilo kom jeziku).
To su samo neke od prednosti Jabber-a nad ostalim IM sistemima. Plus sto uz Jabber mozete komunicirati sa korisnicima AIM, Y!M i MSN sistema. Bez problema. Problemi za sada postoje samo sa ICQ transportom.

Pozdrav, alex.
[ MoDcHe @ 22.11.2001. 16:26 ] @
lepo izgleda , ja sam skinuo ovaj gabber odlicna stvar

Id: MoDcHe

[ Zoran Rašković @ 22.11.2001. 17:56 ] @
da li moze sa jabbera da se komunicira sa icq korisnicima bez problema ?
[ Gojko Vujovic @ 22.11.2001. 18:00 ] @
ID koji si nam dao Modche nam ne znači ništa bez servera!

Izmenite profil na forumima i dodajte kompletan Jabber handle, zajedno sa serverom na kome ste registrovani.

Judge Dred: Upravo nas je troje sa ove teme reklo da kontaktiranje sa ICQ-om loše funkcioniše zbog politike ICQ Inc.-a.

Ovo je najaktuelnija lista klijenata, za nekoliko platformi, izaberite šta vam najviše odgovara: http://www.jabbercentral.com/clients/ a za početnike se preporučuje JabberCOM klijent.
[ MoDcHe @ 22.11.2001. 20:23 ] @
Citat:
Gojko Vujovic je napisao:
ID koji si nam dao Modche nam ne znači ništa bez servera!


Jabber.com
[ Darko Pipic @ 22.11.2001. 21:08 ] @
Jabber je odlican, josh mogu misliti kakav ce biti kad ga budu doradili, mnogo mi se dopao Conference Room !
poz
[ dwarf @ 23.11.2001. 01:23 ] @
Jebes ga, meni taj Jabber nije radio nesto sjajno. Ali, ako se krene sa inicijativom, ima da ga nateram da mi radi... :))) Mozda cak i dignem u lokalu neki server...
[ Darko Prelic @ 23.11.2001. 02:07 ] @
Danas sam se -sreo- sa njim po prvi put, nema šta, odličan je.
Još samo da se reguliše ovo oko ICQ Contacts, etc. i perverzija.
[ RAZZLEDAZZLER @ 23.11.2001. 02:38 ] @
Gojko, a jel ima neki od klijenata za windows da preporuchujesh sem JabberCOM-a ..znachi neki koji je mozda bolji ... ne mora da bude za pochetnike ..snacicemo se
[ RAZZLEDAZZLER @ 23.11.2001. 02:45 ] @
i zashto taj client sa jabber.com-a [chini mi se da se zove JIM] nije u spisku na http://www.jabbercentral.com/clients/ ...za windows ?
[ RAZZLEDAZZLER @ 23.11.2001. 02:49 ] @
meni npr ovaj KIM izgleda zanimljivo, chini mi se najvishe opcija

http://www.jabbercentral.com/clients/view.php?id=966137708

[ja se naprichah sam sa sobom]

...ovo govorim samo po opisu, nisam probao nijedan od klijenata
...ali je poslednja verzija ovoga izgleda izashla u avgustu 2000. ... chudno
[ alex @ 23.11.2001. 09:51 ] @
Citat:
RAZZLEDAZZLER je napisao:
Gojko, a jel ima neki od klijenata za windows da preporuchujesh sem JabberCOM-a ..znachi neki koji je mozda bolji ... ne mora da bude za pochetnike ..snacicemo se


Rival Messenger je odlican klijent za Windows, ja ga koristim kad sam u Windows-u i veoma sam zadovoljan..

Poz, alex.
[ Djuki @ 23.11.2001. 11:04 ] @
Ja koristim staru verziju icq-a i nemam problema sa reklamama. Zar nije lakshe da svi nabave straiju verziju icq-a nego prelazak na Jabber. Potrebno je puno vremena dok svi predju na Jabber, ima sigurno neuporedivo manje korisnika, slazem se da je icq pokusava da osvoji monopol, ali kao shto rekoh koristim staru verziju i nemama problema sa reklamama.
Jedino sam imao problema sa ponovnim primanjeme vec procitanih poruka ali to mi se deshavalo i ranije dok icq nije promenio politiku !
[ Dusan Marjanovic @ 23.11.2001. 12:24 ] @
pa problem je...nekoriste svi win :)
a i baneri nisu jedina prednost jabbera...anyway koji bi klijent za *nixe preporucili (FreeBSD konkretno)...od ovih GUI klijenata, everybuddy,gabber,konverse...najbolje mi izgleda gabber...ali i on pri odabiru nekih opcija standardno core dumpuje...bilo konzolni bilo gui...samo da je sto stabilniji i sto efikasniji?
[ random @ 23.11.2001. 13:35 ] @
Gabber je najbolji, rekao bih... Juče sam iskompajlirao na FreeBSD-u ovu zadnju verziju (0.8.5) i relativno dobro radi... I meni se desilo da jednom "baci peglu", ali to bi moglo biti i zbog nekih gnome biblioteka na koje se oslanja. Uglavnom u svakodnevnom radu radi stabilno...

Za Windows mi se najviše sviđaju taj klijent sa jabber.com i Rival... A WinJab je nešto potpuno drugačije, verujem da bi se dopao onima koji traže nešto drugačije od ICQ interfejsa (duguljast prozor sa kontaktima, klik - pošalješ poruku, klik - primiš poruku -- winjab razbija tu koncepciju).
[ Predrag Damnjanovic @ 23.11.2001. 14:27 ] @
Jabber.com je trenutno down
A ovaj Rival ne ume da registruje tamo msxml.dll na mojoj win98-ici
[ RAZZLEDAZZLER @ 23.11.2001. 14:40 ] @
Citat:
Djuki je napisao:
Ja koristim staru verziju icq-a i nemam problema sa reklamama. Zar nije lakshe da svi nabave straiju verziju icq-a nego prelazak na Jabber.


pa do skoro sam i ja ovako razmishljao. Ja josh uvek imam ICQ 98 ... i kao shto ti kazesh nema reklama... ALI .. do sada mi se ponekada deshavao da mi ponovo stigne neka offline poruka .. medjutim od pre nekih 2-3 nedelje ponovo mi stizu SVE offline poruke koje sam primio za to vreme ... i to svaki put kada se nakachim sa ICQom

Ne znam za ovaj prelazak na Jabber, meni i vecini ovde nije problem, ali mnogim ljudima, koji se malo slabije snalaze sa kompovima ce biti problem [pogotovu dok npr objasnish nekome da sem IDa treba da ti da i server ..."koji sad server, shta ti je to"] ...tako da zato mislim da je slaba vajda od prelaska. Mozda gresim, mozda ne.
Jedino ako u Jabberu naprave dobru podrsku za ICQ [i za slanje i za primanje poruka] ...a da ne stizu 100x duplirane poruke.

Za sada - vredi probati pa shta bude
[ CONFIQ @ 23.11.2001. 14:50 ] @
ako pri instalaciji napisete da ne zelite poruke pri startovanju ICQ-a i ako zatvorite port 80 za ICQ nece da bude adv

tako ja koritim ICQ vec 2 godine i nemam problema sa adv
[ Jbyn4e @ 23.11.2001. 15:21 ] @
Citat:
RAZZLEDAZZLER je napisao:
pa do skoro sam i ja ovako razmishljao. Ja josh uvek imam ICQ 98 ... i kao

Ne znam ja, sam nekad koristio icq98, ali otkad sam presao na trillian (nazalost samo za win) nemam problema.. imas u jednom free programu icq(reklame? kakve reklame?), aim, msn, yahoo messenger i irc client...
a usto je i relativno mali (1.8 mb instalacija), ima i skinove i tako to...
Ko voli da isprobava, link je:
www.trillian.cc

[ RAZZLEDAZZLER @ 23.11.2001. 15:36 ] @
Citat:
Jbyn4e je napisao:
Citat:
RAZZLEDAZZLER je napisao:
pa do skoro sam i ja ovako razmishljao. Ja josh uvek imam ICQ 98 ... i kao

Ne znam ja, sam nekad koristio icq98, ali otkad sam presao na trillian (nazalost samo za win) nemam problema.. imas u jednom free programu icq(reklame? kakve reklame?), ......


a ne dolaze ti vishe puta offline poruke? npr prochitash danas offline poruku i bez obzira na to svaki sledeci put kada se nakachish sa icq na server opet stize offline poruka iako si prochitao ?
[ RAZZLEDAZZLER @ 23.11.2001. 15:47 ] @
Sada bash potrazish da li ima josh neki kao ovaj trillian, kad ono na download.com-u ima neki imici ...584kb i ovo je description

Imici Messenger is a chat program that is able to interpret all major instant-messaging programs, including those from AIM, AOL, ICQ, Yahoo, and MSN. The new version adds file-transfer capabilities; auto-import of buddy lists from Imici, AIM, Yahoo, and MSN; an encrypted login; and more.
Version 2.1 features new rich text features, added security, a multi-themed news ticker, and privacy controls.

pa ako nekoga zanima, download.com pa u search ukucajte imici

ali naravno i dalje probajte Jabber , ko zna koliko ce se razviti
[ Vojislav Milunovic @ 23.11.2001. 17:15 ] @
Jebes ti taj jabber kad sajtu mu se ne moze pristupiti :
www.jabber.com !?!?!? nema sanse da se pristupi
[ Gojko Vujovic @ 23.11.2001. 17:23 ] @
E Vojo.. poštedi nas

Imaš gomilu jabber klijenata, što si zapeo za taj jedan? www.jabbercentral.com pa skidaj..
Imaš još servera, niko te ne tera jabber.com da koristiš (koji uzgred meni radi ovog trenutka kako pišem ovo, povezan sam na njega i pričam sa ljudima..), imaš na www.jabberview.com listu servera.

[Ovu poruku je menjao Vojislav Milunovic dana 23.11.2001 u 09:49 PM GMT]
[ MoDcHe @ 23.11.2001. 18:53 ] @
Citat:
random je napisao:
Gabber je najbolji, rekao bih...


Ja sam skinuo KONVERSE za KDE evo shoot
OVDE

[ Jbyn4e @ 23.11.2001. 19:29 ] @
Citat:
RAZZLEDAZZLER je napisao:
a ne dolaze ti vishe puta offline poruke? npr prochitash danas offline poruku i bez obzira na to svaki sledeci put kada se nakachish sa icq na server opet stize offline poruka iako si prochitao ?

Nemam pojma, uglavnom ne koristim icq uopste (retko), pa nisam dobio offline poruku odavno...
Mozes da probas da mi posaljes poruku, pa cu ti javiti da li stize vise puta ;
[ Dragoslav Krunić @ 23.11.2001. 19:34 ] @
Meni Gabber nije hteo da radi iako sam instalirao sve potrebne biblioteke, podesio putanje, cak sam i rucno dodeljivao vrednosti u ./configure skriptu kada nista drugo nije vredelo ali se on i dalje tripuje. Zatim sam skinuo Konverse koj bez problema prevedem (sve ovo pod KDE-om, Lin.) i pokrenem ga, unesem podatke i kliknem ono dugme za registraciju. Tu on izvrsi neko slanje i primanje podataka i to je to. Ugasi se onaj mali prozorcic sa sijalicom a u konzoli vidim samo XML kod koji je on primio od jabber.com. Da li je neko imao isti/slican problem???
[ Djuki @ 23.11.2001. 20:38 ] @
Sad im ne radi sajt preopterecen je a shta ce biti za mesec dana ako pocnu ljudi masovno da prelaze sa icq-a na Jabber ??
pa shta bi bilo nego ce da im prsnu serveri i necete moci da shaljete poruke
Gojko napravio si pravu zbrku sad. pola njih ce da predje ne jabber a pola ce ostati na icq i onda necemo moci da budemo u kontaktu.
Kad bi Jabber mogao da komunicira sa icq-om onda bi bilo ok ali do tada mislim da je prelazak na Jabber cista glupost
S jedne strane razumem da necete da koristite icq zbog reklama i tih poruka ali se to moze reshiti prelaskom na starije verzije icq-a i neko rece da se moze reshiti i problem sa ponovnim primanjem poruka pri instalaciji..
to je moje mishljenje a vi sad kako hocete ...
[ Dusan Marjanovic @ 23.11.2001. 20:52 ] @
pa cek...jel oni nas nesto placaju pa da ljudi moraju da se snalaze koriscenjem starijih verzija...druga stvar, server nece da postane preopterecen jer svako moze da podigne jabber server, nije centralizovan kao icq, i ne moze da te primorava na glupe banere i ostale gluposti...izgleda da nisi dovoljno dobro procitao...klijenti za jabber protokol objedinjuju u sebi i klijente za ostale IM sisteme, pritom i icq...za sada mozda sve to neradi bas savrseno ali...
[ Dragoslav Krunić @ 24.11.2001. 11:18 ] @
Pronasao sam odgovor na pitanje zasto Konverse nece da se startuje - on se u stvari startuje, ali Sys Tray aplet mora biti startovan da bi ste mogli da ga 'podignete' iz sys tray-a. Inace se glavni prozor ne pojavljuje. Pored sys tray-a, i kicker mora biti startovan.
[ Gojko Vujovic @ 24.11.2001. 13:03 ] @
Citat:
Djuki je napisao:
S jedne strane razumem da necete da koristite icq zbog reklama i tih poruka ali se to moze reshiti prelaskom na starije verzije icq-a i neko rece da se moze reshiti i problem sa ponovnim primanjem poruka pri instalaciji..


Ne, za *nix ne postoji 'starija verzija' zato što ICQ pravi svoje klijente samo za windows. Već u startu smo ograničeni dakle. Rešenje je upravo prelazak na Jabber, trenutno najperspektivniji OpenSource IM system. Ne zaboravi da ne koriste svi windows ovde..

Drugo, na ICQ-u je mnogo više đubreta, reklama (što ovih što ih šalju članovi, što onih od mirabilisa..), itd..

[ MoDcHe @ 24.11.2001. 13:17 ] @
Citat:
Ixqq je napisao:
Pronasao sam odgovor na pitanje zasto Konverse nece da se startuje - on se u stvari startuje, ali Sys Tray aplet mora biti startovan da bi ste mogli da ga 'podignete' iz sys tray-a. Inace se glavni prozor ne pojavljuje. Pored sys tray-a, i kicker mora biti startovan.


:) i ja sam se istripovao prvi put ja startam ono nista kad pogledam dole ono 5 sijalica ;)
[ Dragoslav Krunić @ 24.11.2001. 18:48 ] @
E, ajde svi koji koristite bilo koji Jabber-astican klijent, postujte vas nick@server pa da se medjusobno poubacujemo u liste. Bilo bi lepo
[ Gojko Vujovic @ 24.11.2001. 20:15 ] @
Citat:
Ixqq je napisao:
E, ajde svi koji koristite bilo koji Jabber-astican klijent, postujte vas nick@server pa da se medjusobno poubacujemo u liste. Bilo bi lepo :)


NE nego ga stavite u profil na ES-u da bude uvek dostupan i da ne bi smo pretrpavali ovu temu.
[ Shockwaver @ 24.11.2001. 20:53 ] @
Da li neko zna za neku verziju Jabber-a, da je ista kao i micq? Tj, da mogu da je instaliram na bilo koji account bez ikakvih dodataka...
[ random @ 24.11.2001. 21:29 ] @
http://imcom.floobin.cx

DESCRIPTION
IMCom CLI is a command-line interface client which is similar to micq and written in Python. It supports readline, SSL, multiple profiles, custom commands and more. It runs anywhere with a Python installation and expat libraries. I've heard confirmation of it running on: intel-linux, win(98,2k), and MacOSX. The latest cvs version (in both source and linux intel elf binary) can be found at http://nafai.dyndns.org/~crabbkw/imcom.html
[ Dragoslav Krunić @ 25.11.2001. 09:34 ] @
Citat:
Gojko Vujovic je napisao:
Citat:
Ixqq je napisao:
E, ajde svi koji koristite bilo koji Jabber-astican klijent, postujte vas nick@server pa da se medjusobno poubacujemo u liste. Bilo bi lepo :)


NE nego ga stavite u profil na ES-u da bude uvek dostupan i da ne bi smo pretrpavali ovu temu.


E u pravu si, tako je bolje. Evo, i ja sam stavio u moj profile.
[ impaque @ 26.11.2001. 23:41 ] @
*** ICQ JE NACHIN ZHIVOTA!! ***

nije just another instant messanger...
[ Gojko Vujovic @ 27.11.2001. 00:24 ] @
http://neworder.box.sk/newsread.php?newsid=1098

Jabber Time
[ Jovan Marjanovic @ 27.11.2001. 10:44 ] @
Citat:
impaque je napisao:
*** ICQ JE NACHIN ZHIVOTA!! ***

nije just another instant messanger...


moram da kazem da mi te je zao.
ajd probaj da dignes linux, i da iskoristis bilo koji OS ICQ klijent, pa da vidim kakav ce ti biti novi nacin zivota. Pretpostavljam da ces biti ne malo isfrustriran, i da ces posle dvadeset bezuspesnik pokusaja da se spojis na server, odustati i bataliti se gluposti.
[ nemesis @ 28.11.2001. 21:20 ] @
Citat:
MAdafaKA je napisao:
za sada mozda sve to neradi bas savrseno ali...


ma shta koga briga shta ce biti ... bitno je ono shto je sad... ;) ..
kad bude imao dobar interface ... i kad bio bolji, stabilniji itd...
vishe ce ga ljudi koristiti ...
dotle... :)(
[ random @ 28.11.2001. 23:08 ] @
Pa to na šta je madafaka mislio da nije savršeno je Jabber -> ICQ konverzija, ali to je problem koji imaju sve nezavisne implementacije ICQ protokola. Nemoj tako nemesise, izvukao si ovaj citat potpuno iz konteksta -- Jabber protokol radi mnogo stabilnije i pouzdanije od ICQ protokola. A što se interfejsa tiče, promeni klijent, bar njih ima gomila.
[ CONFIQ @ 29.11.2001. 14:21 ] @


e bas mi se svida ova fora :D
mozes da surfujes uz mozillu i da se dopisujes sa ostalima preko Jabberzilla

ko je zainteresovan moze da skine ovde Jaberzilla-u

a nisam nasao nigde screenshot


P.S."malo" je bugovit
[ Aleksandar Bosanac @ 29.11.2001. 18:50 ] @
pa sta ti ne napravis screenshotove pa da vidimo kako to izgleda
[ NIXI @ 29.11.2001. 22:47 ] @
e i sve je to sad ql...ali mene interesuje samo jedno Najbolji Jabber Clients za Windows (graficki i fukncionalno)?!. Cim dobijem odgovor na ovo pitanje...Jabber here i come :)
[ random @ 30.11.2001. 07:00 ] @
Funkcionalno verovatno WinJab. JabberIM takođe je dobar. Ali zašto pitaš ljude da ti kažu šta je najlepše, valjda sam znaš kakav interfejs najviše voliš (bar bih rekao po tvom sajtu). Možda je meni najlepši FusionCommander, koji je potpuno tekstualno orijentisan...
[ Toni @ 30.11.2001. 10:25 ] @
necu da se mesham u tu kao opetsource organizaciju :) ali ima jedna stvar da ce kada tada valjda neko da provali kako ce da se kachi na te nove servere a i uvek psotoji verzija icqlite koja se nalazi na www.icq.com/icqlite koja radi od explorera bilokoje mozile ili sta ti ja znam browsera koji podrzava javaaplete

i sto je najbolje uvek chuva vashu listu. Plus nema reklamu, a i ima sinhronizaciju liste sa windows icq klijenotom. Tako da ako nekoga dodate kada niste kod kuce on ce se automacki dodati. I mnogo dobro izgleda.
[ NIXI @ 30.11.2001. 11:32 ] @
Citat:
random je napisao:
Ali zašto pitaš ljude da ti kažu šta je najlepše, valjda sam znaš kakav interfejs najviše voliš (bar bih rekao po tvom sajtu).


Pa zato shto na ES dolazi gomila ljudi koji imaju stila i ukusa (kako sam makar po prezentacijama video) dakle...sve sugestije su dobrodosle, premda sam znam shta tj. kako bih voleo da mojJabber CLient izgleda; pa kako se ne bih mnogo smarao trazeci ono shto mi odgovara bolje da konsultujem ljude nego da skinem 20 MBg raznih klijenata od kojih nijedan necu da koristim...Kao shto nash narod kaze:"Ko pita, taj ne skita!"
[ Shockwaver @ 30.11.2001. 13:29 ] @
Problem sa ICQliteom... bar meni je taj sto ne moze u lynxu.

Sa druge strane, opet apelujem da ako postoji neka verzija jabbera koja je slicna micq da mogu da je iskompajliram i postavim na account neka javi.
Dakle treba mi cist source a da ne zahteva bilo kakve dodatake tipa python ili neke biblioteke.
Dakle instaliram ga na user account... nemam root...
[ Gojko Vujovic @ 30.11.2001. 13:57 ] @
Java Applete u browserima, koje nam preporučuje Toni je trebalo ukinuti još 95te, zajedno sa windowsom 95. No pošto to tada nije urađeno, ajde barem sada da ih napustimo pored toliko boljih rešenja, posebno za IM sisteme.

Sa druge strane, Jabber protokol je tako napisan da se u bilo kom jeziku mogu pisati klijenti, pogledaj www.jabbercentral.com/clients/
[ Darko Prelic @ 30.11.2001. 14:26 ] @
Evo za nixi-a, kao i za sve ostale koji se još uvek premišljaju kada oko Jabber clienta ( For Win ), neka pogledaju ova dva screen shot'a po meni najboljih Windows Jabber clienata.

WinJab.jpg
JabberCOM.jpg

Pa vidite šta vam više odgovara ( bar kada je vizuelni deo u pitanju ), ja svoj glas dajem JabberCOMu, ..

Pozdrav,
Darko
[ CONFIQ @ 30.11.2001. 15:18 ] @
jej je iko od vas uspeo da stavi ICQ Gateway?
[ Mihail Miklaševskij @ 01.12.2001. 03:05 ] @
Jabber je 101% okidoki

http://neworder.box.sk/newsread.php?newsid=1098

'ebes ICQ, prolazi mu vreme zbog lose politike. ima samo da bubne o patos!!!
[ Dusan Marjanovic @ 01.12.2001. 04:00 ] @
interesantno kako caboom deluje na omladinu :)
[ random @ 01.12.2001. 04:31 ] @
Naročito kad prethodno random malo utiče na cabooma :o).
[ NLO @ 01.12.2001. 07:06 ] @
Citat:
C0NF0RTY je napisao:
jej je iko od vas uspeo da stavi ICQ Gateway?

da, samo na jabber.at
[ CONFIQ @ 01.12.2001. 10:00 ] @
ja sam koristio icq.jabber.com server ali nikako nisam uspeo da registrujem... pokazuje mi ping time out
[ Markoxxx @ 03.12.2001. 19:03 ] @
A sta ja da radim sa mojom bazom iz ICQ 99b?

ima li neko cudo sto ce je samo sacuvati.. ili rucno ( imam preko 300 ljudi na listi) ?!
[ Shockwaver @ 03.12.2001. 20:15 ] @
Instaliraj 2001b i jednostavno je prekopiraj preko novostvorene 2001b baze... Startuj ICQ i cekaj dok ne proreseta i iskonvertuje bazu.
[ random @ 04.12.2001. 11:54 ] @
Evo još jednog sjajnog primerka Jabber klijentele:

http://www.elitesecurity.org/tema.php?TopicID=4287
[ INSECT[KIA.J] @ 29.12.2001. 00:08 ] @
To neki chat client?!?
Dajte direktan url ka tom JabberCOMu jer ne mogu da ga nadjem na jabbercentral.com 'u!
Trenutno skidam "Cartoonmsg" 'r i "HotJabber"!
Posto vidim da ima mali milion tih clienata pa me zanima da li ja mogu da chatujem samo sa onima koji imaju isti client,kao i ja ili mogu sa svima da pricam?
Sta mu ono "nick"@jabber.com,neki mail?
[ INSECT[KIA.J] @ 29.12.2001. 01:35 ] @
Evo skinuo sam JIM Client i "mail" mi je [email protected] a nick Insect [kia.j] pa se vidimo!

Da li ovo ima mogucnost chatovanja kao na mircu!Znaci vise ljud od jednom?
[ Gojko Vujovic @ 29.12.2001. 11:39 ] @
Windows jabber cliente (JIM aka JabberCOM i WinJab) imate ovde: http://es.verat.net/pub/jabber/

Ima mogućnost chatovanja kao na IRCu, zove se Conference Room, videćeš već po menijima tu opciju.
[ Gojko Vujovic @ 03.01.2002. 13:17 ] @
Citat:
INSECT[KIA.J]:
Evo skinuo sam JIM Client i "mail" mi je [email protected] a nick Insect [kia.j] pa se vidimo! :)


Nije to nikakav 'mail', to je Jabber ID u formatu user-at (@)-server i ne predstavlja mail adresu vec tvoj ID i naziv servera na koji si prijavljen.
[ Daddy @ 04.01.2002. 10:56 ] @
Pogledajte ovde kako Jabber kotira!
Poz...
[ Gojko Vujovic @ 04.01.2002. 14:17 ] @
Glasajte za Jabber!

http://download.cnet.com/downl...l?tag=st.dl.10060-106-1.lst.uo
[ b A n e @ 09.01.2002. 01:57 ] @
Ovaj jabber je strava.U pocetku sam imao nekih problema , ali sam sredio.Predlazem svima da ga probaju.
[ NIXI @ 10.01.2002. 14:13 ] @
Kazem ja da jabber nije losh i sve to...odmah sam se registrovao cekao da puste lepo te ICQ gateways...i te fore...ALI SAD MOJ SUGLJAVI ISP (junis.ni.ac.yu) koji inace ima sve moguce prtolkole zatvorene (za sve shto hocete da radite vam treba neki proxy, BNC, qrci, palci) mi ne dozvoljava konekciju na 5552 default port Jabber-a (inace kad promenin ISP sve super radi), Zato molim sve prisutne da mu posalju privatnu poruku ili postuju ovde na forumu neke SOCKS 4 ili 5 proxy-je koji rade jer mi je to, izgleda, jedini nacin da sa JUNIS-om Jabberishem
Tnx unapred!
[ Zoran Rašković @ 18.02.2002. 06:53 ] @
ja sam samo hteo da kazem da kad je icq postojao - jabber nije ni znao sta je IM..... Istina zar ne :)
[ random @ 18.02.2002. 13:19 ] @
Kakva mudra opservacija. Ni Windows nije znao šta je OS dok je postojao DOS.
[ Zoran Rašković @ 19.02.2002. 04:17 ] @
dos nije graficki OS

a windows jeste

poredjenje izmedju icq-a i jabbera nije isto kao poredjenje dos-a i windowsa

jasno ?
[ Zoran Rašković @ 19.02.2002. 04:20 ] @
btw. ovaj rejting system sux

koja je to fora molim vas ????? I posle mi neko kaze da svi imaju ista prava ????

propada kvalitet foruma
[ Gojko Vujovic @ 19.02.2002. 10:31 ] @
Onda ovako:

Ni windows nije znao sta je OS dok je postojao AmigaOS?

Bolje ?

A rejting je dobra stvar, u ovom slucaju je zamenila brisanje poruke koje ti nije ginulo.. Samo se potrudi i napisi na nekom forumu neku pametnu poruku, i dobices pozitivan rejting.
[ Zoran Rašković @ 19.02.2002. 15:38 ] @
sine, nemam ja potrebe nikom da se dokazujem ovde.

a rejting a pozitivan a negativan nista mi ne znachi niti ce znachiti.

to ti je samo etiketa, vezivanje, eto.
[ NLO @ 19.02.2002. 18:12 ] @
a kake sve to ima veze s jabber-om?
[ Zoran Rašković @ 19.02.2002. 19:10 ] @
nikake :)
[ krombholz @ 23.02.2002. 05:07 ] @
::Za sve one koji nemaju vatrozid ;)


1. Close ICQ
2. Go to the ICQ directory (normaly C:/Program Files/ICQ/)
3. Delete the file ICQhttp.dll (do not delete ICQhttp_.dll)
4. Backup your Contact list files in 2001a directory.
5. After that Remove the files ind 2001a and the file ind UIN directory.
6. Open ICQ
7. Type you UIN no. and password.. and logon.

NB. you lose your History and ICQ settings but.. you get a bannerfree ICQ..
The iCQ settings can you type after this process.

Enjoy..

Writed by FiskerEn.
> [email protected]
[ NLO @ 23.02.2002. 07:50 ] @
Citat:
NLO`:
a kake sve to ima veze s jabber-om?

jes da nije moje da kazem, al zar nemislite da bi trebalo ovake poruke brisati il prebaciti de im je mesto?
[ krombholz @ 24.02.2002. 23:31 ] @
Citat:
NLO`:
Citat:
NLO`:
a kake sve to ima veze s jabber-om?

jes da nije moje da kazem, al zar nemislite da bi trebalo ovake poruke brisati il prebaciti de im je mesto?


ja i još par nas mislimo da da, i da nije tvoje da kažeš

pssssss

da je još malo ovakvih komentara bilo bi mnogo zanimljivije, jer jako ali JAKO ste dosadni..........