[ t.marko016 @ 18.04.2010. 18:47 ] @
Cuo sam da je moguce da se u VB moze napisati win32 API tj. DLL.

Nije mi problem pisanje istog cuo sam kao navodno potrebno je da se Basic malo hakne da bi dozvoli pisanje win32-a?
[ Marko_L @ 18.04.2010. 19:24 ] @
Ne treba ništa da se hakne. Otvoriš VB i kreiraš activeX dll projekat i kompajliraš kao dll.
[ t.marko016 @ 18.04.2010. 19:31 ] @
Ali to kompajliranje je malo neobicno?

Kako?
[ Shadowed @ 18.04.2010. 22:06 ] @
Marko, on, rekao bih, hoce .dll sa C(++) exported funkcijama ili kako se bese zvahu (kao sto su oni sa Win API funkcijama). To, afaik, nece moci u vb-u.
[ t.marko016 @ 18.04.2010. 22:19 ] @
Shadowed brate izvini al ja te ne razumem sta hoces da kazes.

Znam da je moguce napisati win32 u vb-u ali nisam znao sta je fora e sad evo MarkoL kaze da treba da se iskompajlira, pitam kako da iskompajliram
jer se koristi onaj Linker i neke gluposti...

Hvala i pozdrav...
[ vuchko.vuchko @ 18.04.2010. 22:56 ] @
Jednostavno otvoris Vb i ides na novi ActiveXdll projekat ,zatim ispises funkcije koje ce sadrzati taj tvoj projekat i potom ides na -> File -> Make Project1.dll

Zatim otvoris novi projekat u vb i ides na npr. Standard Exe Project i ukljucis svoj kreirani DLL
->Project ->References ->Browse , pa onda nadjes svoj DLL file i ukljucis ga u svoj projekat i tada mozes pozvati "svoje funkcije" koje si ispisao u dll file-u
[ t.marko016 @ 18.04.2010. 23:02 ] @
Hehehe i onda dobijem ActiveX dll.
[ t.marko016 @ 18.04.2010. 23:27 ] @
I ja sam zapucao kao gluv u gajde.

Ja imam neku predstavu ali da pitam, koja je razlika izmedju win32 dll-a i ActiveX dll-a?

Ja mislim da u win32 pisem API funkcije, a u ActiveX da pisem funkciju koja kroz program mora biti pozvana kao objekat.

Jesam li upravu i da li je potrebno neko posebno kompajliranje ili da jednostavno sacuvam kao obican dll bas kao sto je Vuchko naveo.

Pozdrav i izvinite na tvrdoglavosti .
[ vuchko.vuchko @ 18.04.2010. 23:40 ] @
E je*iga sad ... evo ti u prilogu pa malo procitaj...

ps. za neke stvari prvo malo pretrazi google pa onda dodji na forum, jer zamisli kada bi svako dosao sa bazicnim pitanjima na forum gdje bi bio kraj...(to ti je moja preporuka, cisto da se ne gomilaju teme a i da se ne objasnjavaju osnovne stvari svakome ponaosob)
[ Shadowed @ 19.04.2010. 00:31 ] @
Citat:
t.marko016: Shadowed brate izvini al ja te ne razumem sta hoces da kazes.

Znam da je moguce napisati win32 u vb-u ali nisam znao sta je fora e sad evo MarkoL kaze da treba da se iskompajlira, pitam kako da iskompajliram
jer se koristi onaj Linker i neke gluposti...

Hvala i pozdrav...

Tebi je bitan onaj poslednji deo, a to je da, koliko je meni poznato, ne moze to da se napravi u vb-u. Ono prethodno je bilo upuceno Marku. Razumece on :)


@vuchko, u tom fajlu je opisano koriscenje tih funkcija, al' on hoce da ih pravi.
[ Eurora3D Team @ 19.04.2010. 19:52 ] @
Citat:
vuchko.vuchko: E je*iga sad ... evo ti u prilogu pa malo procitaj...

ps. za neke stvari prvo malo pretrazi google pa onda dodji na forum, jer zamisli kada bi svako dosao sa bazicnim pitanjima na forum gdje bi bio kraj...(to ti je moja preporuka, cisto da se ne gomilaju teme a i da se ne objasnjavaju osnovne stvari svakome ponaosob)


Ovo uopste nisu osnovne stvari. ActiveX dll-ovi koje pravi VB6 jesu ActiveX a ne obicne dll i kao takve ne mogu da se koriste u programskim jezicima (tjst. razvojnim okruzenjima) koji ne podrzavaju ActiveX ...

@t.marko016 Ne znam dali i kako to moze u VB6 ali probaj FreeBasic , tu sigurno mozes da napravis obican dll