[ sretnici @ 26.04.2010. 19:54 ] @
Pozdrav svima forumasima,
Imam jedan problem ili dilemu.
Nabavio sam si triax 80 cm i 4 uska lnb-a(inverto) tako da bi ih mogao nekako sloziti i hvatati satelite koji se nalaze na 13,16,19 i 22,5 stepeni istok i sve to povezo na jedan Switch 4/1 tako da mogu da gledam ali samo na jedan resiver koji se nalazi u dnevnom boravku.
Posle nekog vremena pozelio sam da imam satelitski signal i u dvijema spavacim sobama pa sam konto da uzmem isto te uske lnb od Inverta samo ne znam koje sad da uzmem Quad ili Quattro.
Naravno one kostaju malo vise ovde u Holandiji oko 40 do 50 eura po komadu plus jod dva ili tri Switch-a itd.
Moje pitanje koje lnb-ove kupiti a da ne pogresim Quad ili Quattro neko ko se malo bolje razumije da mi da savjet oko toga.
Ili mozda neko drugo resenje da ja ove postojece single lnb-ove ukopcam u jedan Switch koji ima cetiri ulaza i cetiri izlaza za naprimjer 4 resivera.
Trazio sam po forumima neku slicnu temu ali nisam nisam mogao naci i ustvari ne znam dali je tako nesto i moguce naci.
Kad bi moro birati da kupim 4 lnb-a Quad ili Quattro i 3 Switch-a 4/1 a to bo me mozda kostalo od 150 do 200 eura ili da za ove postojece single kupim jedan specijalni Switch 4/4 i da za taj specijalni Switch 4/4 platim isto ko i za ove 4 Quad ili Quattro 150 do 200 eura ja bi izabro tu drugu soluciju pa koliko kosto da kosto ako uopste postoji tako nesto.
Ako neko zna ili ima iskustva u tome da mi da savjet bio bi mu veoma zahvalan
[ Rale037 @ 26.04.2010. 21:23 ] @
pozdrav najbolje da uzmes 4 Quad lnb i 4 diseq saltera 4/1 i imas za 4 risajvera i naj jevtinije .
[ Ubleha @ 26.04.2010. 23:10 ] @
Da ti razrijesim dilemu oko naziva LNB-a.Quatrro LNB idu na multisvitch i oni imaju 2xH i 2xV izlaza.Quad LNB imaju 4 zasebna izlaza i svaki izlaz ide na jedan resiver.Znaci quatrro ne moze u resiver bez multisvitcha dok quad moze.
[ sretnici @ 27.04.2010. 06:38 ] @
Postaviti 4 x Quad i 4 x Switch 4/1 znaci li to da ne postoji neka vrsta multiswitch-a 4/4 ili tako nesto slicno.
Uzgred da pitam za tanjir,naime imam 80 cm i signal mi slab na 16 stepeni a kod najmanje kise i nestene skroz(da napomenem imam imam uske siljaste raketice inverto lnb)mozda da zamjenjim tanjir sa 90 cm diametrom ili jos vecom da li ce onda nestajati signal na 16 stepeni.
[ Ubleha @ 28.04.2010. 00:14 ] @
Postoji multiswitch 17/4 , znaci kopca se 4 quatrro LNB(4 satelita) i jedan zemaljski signal a izlaz je na 4 resivera .Predlazem ti da stavis tanjir 110 ili 120 i u tom slucaju nece padati kvaliteta signala u toj mjeri da ne mozes pratiti programe a u tom slucaju mozes i staviti LNB-e sa obicnom(sirokom) glavom koji su puno jeftiniji od Inverto LNB-a
h--p://www.dipolnet.com/multiswitch_signal_17-input_4-output__R694495.htm

[Ovu poruku je menjao Ubleha dana 28.04.2010. u 01:32 GMT+1]