[ Iggy-ar @ 27.04.2010. 15:04 ] @
Danas sam uz ovaj studentski paket dobio i ovaj modem ,a o njemu ne znam baš ništa , pa me zanima kako se pokazao u radu, kako mu funkcioniše bežična veza (WLAN) <--- ovo mi je jako bitno , kako se otvaraju portovi , itd.....! Ukratko , Vaše mišljenje o ovom modelu , pošto sam pretraživao forum i nenađoh ništa o njemu konkretno !?

Hvala unapred !
[ calexx @ 27.04.2010. 16:59 ] @
Nisam do sada video da neko pominje ovaj model ali je pogrešno da se otvaranje portova i ostala podešavanja vezuje za konkretan model. To sve ide na prost način, otvara se neki port prema nekoj lokalnoj IP adresi i to je skoro isto kod 99% rutera. Za početak potraži nešto što se zove nat, virtual servers ili port forwarding pa da vidimo kako dalje.
[ batancev @ 27.04.2010. 17:09 ] @
u moru djubreta ja sam nasao ove 2 stranice

http://www.huaweidevice.com/wo...irectoryId=2663&treeId=663
http://www.simplicity.co.za/product_info.php?products_id=2827

ako mozes postavi neke forografije (iz vise uglova) rutera koji si dobio
[ Dzoni_mkv @ 28.04.2010. 10:05 ] @
Evo i ja preuzeo modem pre par minuta. Cekam da dodjem kuci i da zakacim modem pa da javim radi li i kako radi.

Edit: Probao sam da ukljucim modem i da pristupim da vidim koliko se razlikuje, u principu nista novo samo drugi izgled, software je isti kao na hg520s isto se i loguje tj admin pass je isti. Dakle samo drugo pakovanje. Svidja mi se sto ima dugme za off-on wireless-a. E kako radi, videcu kad dodjem kuci.

[Ovu poruku je menjao Dzoni_mkv dana 28.04.2010. u 12:01 GMT+1]
[ dace 74 @ 28.04.2010. 18:53 ] @
moj komsija je danas dobio adsl,bio sam da povezem,a evo i slika






dugme za on/off i iznad njega za wifi

[ gojnik @ 28.04.2010. 19:10 ] @
Ja na ovim slikama ne vidim antenu? Pretpostavljam da onda ima internu antenu, samo pitanje je koliko to utiče na domet.
[ namespace @ 29.04.2010. 22:51 ] @
I ja sam danas dobila ovaj HG520c i povezala ga. Prema uputstvu datom u onoj maloj knjizici, ja treba da odem na 192.168.1.1 i tamo radim neka podesavanja u Basic>WAN Setting brojeva PVC, VPI, VCI... i na kraju da unesem korisnicko ime i lozinku koju mi je dostavio operater. Nista od ovoga nisam uradila, jer:
--nemam opciju Basic>WAN Setting, daje mi samo Basic>NAT i Basic>Wireless LAN
--nisam sigurna da mi je operater uopste dostavio korisnicko ime i lozinku jer u ugovoru se spominje korisnicko ime i lozinka za mail nalog

Ipak ovaj ADSL mi radi, mogu da pristupam internetu. Da li je moguce da su oni u telekomu sve konfigurisali, pa zato radi i ja sad ne treba nista da podesavam?
[ gojnik @ 29.04.2010. 23:06 ] @
Citat:
namespace: Da li je moguce da su oni u telekomu sve konfigurisali, pa zato radi i ja sad ne treba nista da podesavam?


Tako je, sve je već podešeno.
[ JovanKKP @ 30.04.2010. 00:03 ] @
@namespace
mozes da se ulogujes sa
Username :telekom
password :telekom

I da namestis sifru na WiFi-u ako ne zelis da ti neko od komsija krade net .

Ako ti je bilo sta nejasno, nazovi 0800-100-100, besplatnu tehnicku podrsku za ADSL i lepo ce te uputiti korak po korak sta da uradis
[ Strale @ 30.04.2010. 00:21 ] @
Citat:
namespace: I ja sam danas dobila ovaj HG520c i povezala ga. Prema uputstvu datom u onoj maloj knjizici, ja treba da odem na 192.168.1.1 i tamo radim neka podesavanja u Basic>WAN Setting brojeva PVC, VPI, VCI... i na kraju da unesem korisnicko ime i lozinku koju mi je dostavio operater. Nista od ovoga nisam uradila, jer:
--nemam opciju Basic>WAN Setting, daje mi samo Basic>NAT i Basic>Wireless LAN
--nisam sigurna da mi je operater uopste dostavio korisnicko ime i lozinku jer u ugovoru se spominje korisnicko ime i lozinka za mail nalog

Ipak ovaj ADSL mi radi, mogu da pristupam internetu. Da li je moguce da su oni u telekomu sve konfigurisali, pa zato radi i ja sad ne treba nista da podesavam?


ussername admin
password ztonpk
[ Jbyn4e @ 30.04.2010. 06:46 ] @
^^ Moz' biti a i ne mora...

http://www.elitesecurity.org/t...-Telekomov-Huawei-Echolife-HGc
[ calexx @ 30.04.2010. 08:55 ] @
Nema potrebe da se komplikuje ako joj sve lepo radi. Pretpostavljam da ni wireless nije problem pošto Telekom sada uglavnom daje rutere sa isključenim ali može da proveri.
[ namespace @ 30.04.2010. 13:49 ] @
Wireless je iskljucen, tako je i stigao sa iskljucenim wirelessom. Znaci ne moze komsija da mi se nakaci, ne moram ni da postavljam lozinke za wireless.

[ Iggy-ar @ 07.05.2010. 23:35 ] @
Postoji li IP changer za ovaj model rutera , kako se pokazao kod wifi-ja , koji je domet,
ja još uvek koristim onaj MT882 - stari, jer očekujem laptop uskoro ,pa ako neko koristi bežični net sa njim ....!?
Pozdrav !!
[ sicankv @ 08.05.2010. 00:15 ] @
Evo i ja ga danas uzeh, wifi nema neki domet, verovatno zato sto je antena interna, pretpostavljam da je ruter predvidjen za neki manji stambeni prostor.
Software Release V100R001B121 SerbA1
Firmware Release 3.10.29.0-1.0.7.0

Da li ima neko ip changer za za ovaj ruter?
[ milan126 @ 10.05.2010. 12:48 ] @
ja sam danas dobio HG520c, ali posto se nista ne razumem u prikljucivanje dodjoh ovde da vas pitam da li treba da imam neki modem sto ide u kuciste, npr. intel(R) 536EP? jbg, znam da je to za vas verovatno glupo pitanje, ali ako moze odg. bio bih zahvalan...
[ calexx @ 10.05.2010. 12:53 ] @
Nisi dobio nikakvo uputstvo? Nisu ti ništa objasnili? To što si dobio je modem/ruter, povežeš ga prema uputstvu koje si ipak morao da dobiješ a modem koji pominješ izvadiš da se ne greje bez potrebe. ;)
[ milan126 @ 10.05.2010. 18:39 ] @
hvala, calexx
[ milan126 @ 10.05.2010. 19:12 ] @
jbg, nece, lepo sve spojim prema uputstvu, ali me je*e konfiguracijam, malo je nejasna...
[ sani2002 @ 19.05.2010. 05:29 ] @
kako se otvaraju 2 i 3 port na hg520c
ako moze neko slikovito upustvo

[Ovu poruku je menjao sani2002 dana 19.05.2010. u 14:15 GMT+1]
[ bobiska @ 19.05.2010. 09:31 ] @
Citat:
sani2002: kako se otvaraju 2 i 3 port na hg520c


Samo u opcijama rutera treba iskljuciti port maping i svi portovi mogu na net.
[ milan24 @ 01.06.2010. 15:46 ] @
Evo ja sam pronasao neki ip changer za huawei hg520. Meni radi odlicno na JDownloader-u

U JDownloader-u idi na Settings -> Reconnection -> CLR script.

Login: admin
Password: ztonpk
Router IP: 192.168.1.1

Iskopiraj ovu scriptu i uzivaj-radi kao sat.

<CryptLoad>
<Router name="Echolife HG520s Home Gateway Telekom Srbija" />
<Command method="Auth" action="" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="menu_status.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="1" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpDisConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
<Command method="POST" action="Forms/rpServiceStatus_1">
<Parameter name="Connect_DialHidden" value="0" />
<Parameter name="Connect_DialFlag" value="1" />
<Parameter name="Connect_Flag" value="2" />
</Command>
<Command method="GET" action="rpConnecting.html" />
<Command method="GET" action="rpServiceStatus.html" />
</CryptLoad>
[ Dacky82 @ 02.06.2010. 23:14 ] @
Zdravo zivo dobri ljudi! Imam jedno pitanje (do sada nisam nasao konkretan odgovor), prosto je: Da li sam postavljanjem Access Pointa u Basic > Wireless Lan > Wireless Setting na DISABLE, bezbedan sto se tice kradje signala od strane "dobrih komsija", ili pored toga moram da izvrsim jos neka dodatna podesavanja? U pitanju je ruter Huawei HG520c, a inace paket je Telekomov. Ako treba jos nesto podesiti, recite mi sta. Hvala unapred!
[ sani2002 @ 03.06.2010. 08:24 ] @
dovoljno je
[ sani2002 @ 03.06.2010. 08:27 ] @
hg520c se zaglupeo tek se posle bockanja u reset dugme odglupeo
zasto se to dogadja.....
[ skviskvi @ 05.06.2010. 18:54 ] @
Btw eo kao sto su neki predvidjali, uzeo ja paket pre 3 nedelje mozda, i zadnjih par dana brzina je ubi boze, razdelili vise nego sto treba ocigledno T_T.
A za ostale ljude, ma briga vas dal je WLAN ukljucen samo odite na podesavanja stavite WPA2+PSK protokol stavite sifru od 20 karaktera i briga vas, nema muke :)
A da i ovom modemu treba mnoooooooogo vise vremena da se resetuje nego onom ruzicastom mocnom rendzeru iz proslosti, tako da nije sad zgodan za Rapid i ostale stvari :/

P.S Komentar iznad, zaglupeo na koj nacin ? Si ga udarao od zemlju pa ne radi il sta ti znaci zaglupeo uopste?
[ Paunic91 @ 06.06.2010. 21:56 ] @
verovatno je zakucao i nece da se odaziva.. Kontaktiraj tehnicku podrsku...verovatno imas srece toliko da ti zapao fals primerak
[ passcard @ 07.06.2010. 16:26 ] @
2 godine koristim HG520s i nisam imao nikakvih problema sa njim, sada sam uzeo HG520c koji je siromasan sa opcijama sa konfiguracijama...


http://img251.imageshack.us/i/72924675.jpg/
http://img718.imageshack.us/i/57432554.jpg/
http://img691.imageshack.us/i/23770939.jpg/
http://img706.imageshack.us/i/73348035.jpg/

Gde se preusmeravaju portovi???

Da li je bolji HG520s ili HG520c?
[ Paunic91 @ 07.06.2010. 18:01 ] @
Basic---->NAT perhaps?
[ Dacky82 @ 07.06.2010. 23:53 ] @
Huawei HG520c nije siromasan u pogledu opcija, ima ih sasvim dovoljno, ali ti si ocigledno za pristupanje ruteru koristio Username: Telekom , Password: Telekom. Ako hoces da imas siru listu opcija sa kojima HG520c raspolaze, uloguj se sa Username: admin , Password: ztonpk i neces ni sa njim imati problema ;-)
[ passcard @ 08.06.2010. 10:10 ] @
Dacky82 tacno ja sam se logovao pomocu telekom-telekom.... TNX
[ manganoidz @ 09.06.2010. 20:17 ] @
Pozdrav svima, nov sam sa ADSLom i sa ovim ruterima i vec imam jedan problemcic.
Imam HG520c model (bash ki onaj na slici na proshloj strani), e sad, dobili smo i IPTV sa onim njihovim STB-om i radi O.K. ali deshava mi se sledece:
Chesto skidam sa Jdownloaderom i koristim onu skriptu koju ste postavili na ovom forumu - radi super, ali posle duzheg vremena (obichno kad ne downloadujem nishta duzhe vreme a ukljuchen mi je komp) deshava mi se da ne mogu na internet i ne mogu da pristupim routeru na 192.168.1.1, a IPTV radi bez problema. Vezu mogu da uspostavim jedino ako iskljuchim pa ponovo ukljuchim ruter na dugme. Shta mozhe biti problem? Napominjem da nisam chachkao nishta po ruteru (nit sam otvarao niti zatvarao portove, ama bash nishta osim skripte u JDownloaderu)?
Hvala unapred
POZ :)
[ SAFF @ 11.06.2010. 14:33 ] @
Pozdrav, posedujem Huawei HG520c, voleo sam da napravim jedan batch file koji bi resetovao modem...
Kada kucam komande u command promptu sve je ok, ali kad te komande stavim u jedan file to ne funkcionise...

Code:

telnet 192.168.1.1
send "ztonpk"
wan adsl reset


Nakon odradjenog prvog bloka telnet 192.168.1.1 vrati rezultat Password: ali ne prima sifru...

Gde gresim....
[ manganoidz @ 11.06.2010. 22:26 ] @
Update u vezi mog sluchaja sa HG520c ruterom. Elem jutros maltene nije mogao ni da se nakachi ni na net ni na ruterovu setup page, pa sam zvao help centar telekoma i jako su bili ljubazni pa smo probali sve i svashta i na kraju je tip rekao da probam reset rupicu pozadi i..... posle toga sve fercera kako treba , a shta je bio uzrok zbrlja ne znam. Kako god, vazhno da radi. POZ
[ sani2002 @ 13.06.2010. 14:33 ] @
dan dva pa moram da ga bodem na reset dugme
zasto se zaglupljuje
nesto nije uredu sa ovim ruterom predhodni Q814 nije se tako cesto zaglipljivao
da li ima resenja za ove problleme ili neka auto reset skripta
[ Paunic91 @ 13.06.2010. 15:01 ] @
@sani2002

Glupo pitanje: jesi li sve spojio kako treba??

http://www.elitesecurity.org/t...lacije-novi-korisnici-obavezno

Ako jesi, zovi Telekom i zali se da ti ne radi modem.
[ sani2002 @ 14.06.2010. 07:13 ] @
ma sve je povezano kako treba a moze i bez splitera jer mi je linija samo za adsl
drugu liniju koristim za telefon
ali definitivno nesto ne radi kako treba
[ bobiska @ 14.06.2010. 09:57 ] @
Možda pomogne ako uključite klimu :)
[ zorex025 @ 17.06.2010. 20:45 ] @
Moze li pomoc oko otvaranja portova 2 i 3. Kada udjem u Basic---->NAT nemam tu mogucnost. Imam ..virtual circut..PVC 0, Nat status koji je enabled i Number of IPs.. Single.. Multiple, uljuceno je single. Ispod imam DMZ i Port Forwarding. Ja ovde nemogu nista da iskljucim i sta god da uradim nemogu da otvorim portove. Nemam pojma o ovome a treba mi da spojim player na mrezu. Hvala puno i imajte razumevanja.

[Ovu poruku je menjao zorex025 dana 17.06.2010. u 22:44 GMT+1]
[ Paunic91 @ 18.06.2010. 03:23 ] @
zorex,

uloguj se sa sledecim parametrima:

user: admin
pass: ztonpk
[ bobiska @ 18.06.2010. 08:58 ] @
Citat:
zorex025: Moze li pomoc oko otvaranja portova 2 i 3. Kada udjem u Basic---->NAT nemam tu mogucnost. Imam ..virtual circut..PVC 0, Nat status koji je enabled i Number of IPs..Single.. Multiple, uljuceno je single. Ispod imam DMZ i Port Forwarding. Ja ovde nemogu nista da iskljucim i sta god da uradim nemogu da otvorim portove. Nemam pojma o ovome a treba mi da spojim player na mrezu. Hvala puno i imajte razumevanja.

[Ovu poruku je menjao zorex025 dana 17.06.2010. u 22:44 GMT+1]


Uloguj se kako ti je rečeno u prethodnom postu, ostalo ti je nacrtano :) na kraju - submit


[ jakvo.ng @ 18.06.2010. 14:45 ] @


Za one koji imaju problema ako nista ne skidaju ili ne rade na internetu vishe od 1 sata
ili zaglupjuje chekrijate ovu opciju WAN SETTINGS/Connection ------- > Nailed-Up Connection.







Mene zanima promena IP adrese ali ne putem reset modema ili adsl veze, nego kao sto je
to bio sluchaj sa starim dobrim modemom HG510:
ppp config 0.8.35 1 down
10 sekundi chekanja pa
ppp config 0.8.35 1 up
15-20 sec promena IP adrese u ovom sluchaju!

Problem je jedini ako resetujem modem dolayi do prestanka rada IPTV-a dokle god ne uspostavi vezu adsl-a!


Pokushavao sam da nadjem komande, ali neuspesno. Takodje sam probao sa ovom
komandom ali nista samo zatupeo :(

ip dhcprn 0 release
ip dhcprn 0 renew
[ Paunic91 @ 19.06.2010. 12:15 ] @
@jakvo
Pretpostavljam da koristis Windows...

Pokrenes DOS , i kucas ipconfig/release , pa ipconfig/renew... Should work... ;)
[ djricky @ 19.06.2010. 12:50 ] @
uh....

@Paunic91:

1) nije "DOS", nego "command prompt"
2) ovo moze da pomogne za kablovski net, mozda... za aDSL nece sigurno...
[ jakvo.ng @ 19.06.2010. 19:01 ] @
@Paunic91:
Dobra pretpostavka
Naravno, znam za sluchaj ipconfig, ali kako kaze djricky ne moze

Ovo su pokusaji logovanjem na sam ruter da se primenom od nekih
komandi koje postoje u samom sistemu, promeni IP adresa, ne resetovanjem samog modema
nego na nachin ranije pomenutim obrazlozenjem (al sam ga sklepao ).

Treci dan otkako koristim HG520c i mogu reci da je dobar samo za IPTV
Prijavljuje mnogo greska (CRC nekad ide preko 1000), sto nije bio sluchaj sa HG510,
da li je sama hardverska struktura uticala ili softverski sistem na prikaz tolikih gresaka,
ne znam stvarno, ali samo znam da dolazi do zagusenja interneta. Danas je bilo
katastrofa, svako preuzimanje i surfovanje rezultiralo kasnim odzivom na
moje upite , nekad mnogo chekanja, da bi na kraju morao da udarim reset modema.
Samu liniju treba proveriti ponovo, ali kazem nikada nisam imao problem, sa svim
tim, sa starim HG510, sljakao izuzetno, samo se pitam ko me terao da promenim
Tako da ono sto sam rekao ranije kao resenje za "otupljenje" problema nije resenje.
[ Paunic91 @ 20.06.2010. 02:57 ] @
Citat:
nije "DOS", nego "command prompt"


nije sija, nego vrat...

@jakvo
Jel ti tako radi od kad si dobio 520c ili je pocelo u neko poslednje vreme??

Citat:
CRC nekad ide preko 1000)


Moguce da nesto debelo ne stima na modemu (inace, netacan izraz, ali o tome u drugoj temi ), bilo softver, bilo hardver..

Preporucujem da pozoves tehnicku sluzbu provajdera i malo ih "hvataj za gusu" (nemoj ovo shvatiti doslovno )
[ sani2002 @ 20.06.2010. 19:35 ] @
zasto hg520c sam cesto menja ip adresu
[ night-shift @ 20.06.2010. 20:19 ] @
Preporučujem svim ljudima koji ne znaju osnovne stvari oko mreža, windowsa i DSL-a, a imaju problema, da je najjednostavnije da nazovu 0800/100-100 i poštede muke sebe i druge.
[ sani2002 @ 20.06.2010. 23:21 ] @
e al ti je odgovor
bas vrhunski
pomogao si nam ne pitaj koliko.....
[ mast3r @ 21.06.2010. 08:17 ] @
Citat:
night-shift: Preporučujem svim ljudima koji ne znaju osnovne stvari oko mreža, windowsa i DSL-a, a imaju problema, da je najjednostavnije da nazovu 0800/100-100 i poštede muke sebe i druge.



WORD UP!!!


Citat:
sani2002: e al ti je odgovor
bas vrhunski
pomogao si nam ne pitaj koliko.....


Cinik ili ne, istina je takva.

Ono što sam primetio do sada je da se paniči bez potrebe,
pokreću se mnoge teme a da se i ne koristi search pređašnjih.

Niko ne čita uputstva, niko ne obraća pažnju na način povezivanja i uspostavljanje veze,
već je jednostavnije, oplete krivicu po drugom.
[ sani2002 @ 21.06.2010. 09:23 ] @
kvazi strucnjacima punim znanja uvek je lakse filozofirati nego odgovoriti i pomoci, odnosno svoje znanje preneti na druge
[ mast3r @ 21.06.2010. 09:58 ] @
Citat:
sani2002: kvazi strucnjacima punim znanja uvek je lakse filozofirati nego odgovoriti i pomoci, odnosno svoje znanje preneti na druge


Ako je upućeno meni, onda
uđi u moj profil, i pregledaj postove i teme na koje sa odgovarao.

Biće ti jasnije ;)
[ djricky @ 21.06.2010. 12:48 ] @
posle par upucenih poziv na taj broj, kad sam prijateljima pomagao oko povezivanja adsl-a, obecao sam sebi da vise nikad necu okrenuti taj broj
sto ne znaci da se vama nece javiti neko sa 2 grama mozga...
u svakom slucaju, svi znamo da okrenemo broj podrske svog ISP-a, tako da to i nije neko resenje...
[ night-shift @ 22.06.2010. 01:36 ] @
^^ Veruj mi da mnogi ljudi ne znaju / neće da okrenu podršku.

@sani2002 A što se tiče mog odgovora gore, kakvo pitanje takav i odgovor (no hard feelings).

Citat:
sani2002: zasto hg520c sam cesto menja ip adresu


Kad menja? Koliko često? Koju adresu? Zašto ti je to bitno?
Iz tvog pitanja se ništa ne može zaključiti.
[ mast3r @ 22.06.2010. 08:04 ] @
Citat:
night-shift: ^^ Veruj mi da mnogi ljudi ne znaju / neće da okrenu podršku.

@sani2002 A što se tiče mog odgovora gore, kakvo pitanje takav i odgovor (no hard feelings).



Kad menja? Koliko često? Koju adresu? Zašto ti je to bitno?
Iz tvog pitanja se ništa ne može zaključiti.



Evo da se nadovezem malo...

Ni jedan uredjaj, pa ni HG520 s/c nece SAM od sebe da menja ip.

Lokalni ip, na kome je i interfejs ne moze sam da promeni, a ako je mislio na PPPoE i WAN ip,
onda je tu vise faktora.

U pitanju je prekidanje PPPoE, a do toga dolazi zbog lose veze itd.
Hiljadu puta ponovljeno u raznim temama.

Spliter, losi kablovi, losa uticnica, dva telefona, a samo jedan na spliteru, preveliki shum, koji se opet javlja zbog lose instalacije...



Ljudi jednostavno ne zele da prihvate cinjenicu da problem moze da bude bas kod njih, i da dezurni krivac nije uvek telekom.
[ zexoni70 @ 22.06.2010. 09:54 ] @
Citat:
mast3r:Ljudi jednostavno ne zele da prihvate cinjenicu da problem moze da bude bas kod njih, i da dezurni krivac nije uvek Telekom.


Tu se slazem sa tobom 100%!
Evo koristim Telekomov ADSL vec oko 1,5 godinu,ali stvarno nikada ali bas nikada nisam imao problema!Izuzev pre jedno 2 meseca kada je Telekom prosirivao linkove,ali i to je kratko trajalo i ne racunam ga kao prekid ili los internet!
Pre uvodjenja ADSL-a sam u ukuci razvukao novu instalaciju i promenio sve uticnice,naravno pre svakog telefonskog aparata stavio spliter i evo sve vreme fixni telefon i ADSL sljakaju bez greske!Pozz!
[ Debo @ 24.06.2010. 10:33 ] @
Bravo Milane24. I na mom hg520c-u radi besprekorno. Interesuje me da li je moguće automatsko resetovanje IP-a ili ga svaki put resetuješ manualno? Veliki pozdrav za sve forumaše a najveći za Milana24. Debo.
[ leprosy @ 25.06.2010. 10:30 ] @
Ubuntu 10.04 i FF koci nevidjeno! za youtube mu treba poprilicno da otvori, dok je na Chrome-u situacija znacajno bolja
[ zoCa8 @ 27.06.2010. 05:20 ] @
Pozdrav ljudi... Imam 2 problema i 2 pitanja ako moze neko dobar da odgovori kratko i jasno ( bez hakerskih shifri :P )
1 . Udjem u podesavanja modema, sve super , ALI GDE se stavlja pass za wifi?!
2. Da li postoji ipchanger za ovaj model?

p.s. Ne bih pretrazivao net, i pitao, jer 3 jbn-a dana ne mogu da dobijem ove iz telekoma.... znaci non stop mi kaze pokusajte kasnije... HVALA UNAPRED!
[ Paunic91 @ 27.06.2010. 08:41 ] @
Citat:
jer 3 jbn-a dana ne mogu da dobijem ove iz telekoma


nesto kao ovako:

http://www.youtube.com/watch?v=gt9j80Jkc_A


Sto se tice pass-a za wifi, verovatno mislis na WEP enkripciju....
[ zoCa8 @ 27.06.2010. 12:56 ] @
Ma da bre druze, 3 dana vec pokusavam, non stop "svi operateri su trenutno zauzeti, pokusajte kasnije ponovo" .... i tako 3 dana...

Ma udjem u podesavanja modema, i imam opciju da ugasim i upalim a nigde ne vidim da stavim pass... jer kako ga upalim tako mi se nakace komsije i sevaju samo tako.... Ako treba ss, stavljam :/
[ Dragan Krstevski @ 27.06.2010. 13:49 ] @
Ides u Basic,pa u wireless lan,a zatim Authentication Type,a zatim izaberes WPA-PSK,a posle uneses lozinku,i potvrdis na submit...pozzz
[ Paunic91 @ 27.06.2010. 14:59 ] @
Ako ti nije potreban wireless, iskljuci ga... :)

Najjednostavnija resenja su najbolja...
[ zoCa8 @ 28.06.2010. 15:08 ] @
Ma treba, caletu na lapu u dnevnoj... Hvala Dragane puno :) jos jedno pitanje : Tamo kad upalim to sta je TKIP a sta je AES :) Izvini sto te davim, jos to i puno hvala jos jednom. Poz from NS
[ Dragan Krstevski @ 28.06.2010. 18:59 ] @
Ispod toga,piše preshared key,e tu unesite lozinku,pozzz.
[ smartem @ 29.06.2010. 14:57 ] @
Ima li neko IP changer za Cryptload za ovaj modem?
[ zoCa8 @ 29.06.2010. 15:50 ] @
Ja sam imao za stari modem, za ovaj izgleda da jos niko nije napravio.. Ajde hackeri Srbije, obradujte nas free downloadere :)
[ Paunic91 @ 29.06.2010. 18:57 ] @
Zar 520c nece da menja IP prilikom restarta??? Ako nece odmah, iskljucite modem iz struje, izvucite kabl iz splitera i iz kompa (cisto da budete sigurni da ne dobija odnekle "supu" ), sacekajte malo da se baterija na njemu isprazni (kao na maticnoj CMOS) i ponovo ukljucite... E sad, prvo probajte bez raskacivanja kablova, a ako nece, onda ovako... Al u svakom slucaju, izvucite naponski...
[ salac_ue @ 29.06.2010. 19:04 ] @
Citat:
Paunic91: Zar 520c nece da menja IP prilikom restarta??? .


Menja - provereno 100%

[ calexx @ 29.06.2010. 19:41 ] @
Adresu ne menja modem/ruter nego provajder, ako je on postavio da se menja kod rekonekcije, onda će to da uradi svaki uređaj a ako provajder ne misli tako, onda ne vredi nikakvo gašenje i isključivanje.
[ optix @ 29.06.2010. 21:31 ] @
Citat:
Paunic91: Zar 520c nece da menja IP prilikom restarta??? Ako nece odmah, iskljucite modem iz struje, izvucite kabl iz splitera i iz kompa (cisto da budete sigurni da ne dobija odnekle "supu" ), sacekajte malo da se baterija na njemu isprazni (kao na maticnoj CMOS) i ponovo ukljucite... E sad, prvo probajte bez raskacivanja kablova, a ako nece, onda ovako... Al u svakom slucaju, izvucite naponski...


A ako ni to ne pomogne, izvaditi sve osigurace u stanu, ruter staviti u Faradejev kavez... Aman...
Svaki reconnect ADSL linka menja adresu, osim ako niste kupili staticku...



[ Paunic91 @ 29.06.2010. 22:20 ] @
Citat:
. Aman...


Jeste, al objasni to njima... Samo znaju da pitaju, a ne da probaju. A sem toga, samo ce to koristiti da zeznu Rapidshare za skidanje neke piraterije...
[ zoCa8 @ 30.06.2010. 10:28 ] @
Menja ip sigurno...Ali nije resenje, barem za sad jeste, da dzedzim pored modema i klikcem on-off :/ .... Ip changer sam imao za stari, za ovaj sam pokusao da nadjem, ali nema... Najbezbolnije je da se uzme rapid premium na god dana... Planiram da uzmem sa drugarom, pola pola, na godinu dana mislim da je nekih 50 jura... po pola, mislim da je bezbolnije i lakse, nego da se njakam po torentima i da klikcem dugme on off... Btw, @tema - modem je katastrofa, net takodje, puca mi veza svakig pola sata, i treba mu 2min da se povrati... Ne znam samo ko ce povratiti od nas dvojice prvi...
[ calexx @ 30.06.2010. 11:02 ] @
Zar jDownloader ne pravi sam skripte, bar mi se tako učinilo pošto to odavno ne koristim? A ako nema, uvek može da se napravi, na cryptload sajtu postoji uputstvo za pravljenje, a možda je neko već i napravio za HG520c..

Rapid Premium se od juče ne uzima na vreme nego se kupuju Rapidsi. Inače nije po propisu da dvojica koristite osim ako se ne dogovarate kad će ko da skida.
[ zoCa8 @ 01.07.2010. 14:05 ] @
Upravo tako... ja uglavno skidam nocu, dogovaracemo se kad ce koji :) bezbolnije je.. Elem, meni je net krsh, puca veze svakih pola sata, iptv mi takodje ne radi, ocekujem gospodu iz telekonja, da dodji danas i da vidim sta ce da "poprave" :)
[ calexx @ 01.07.2010. 16:45 ] @
Pre nego se dogovorite, svrati na rapid sajt i pogledaj kako to sada radi. Ja verovatno više ni sam sa sobom neću moći da dogovorim korišćenje.
[ vrefrebix @ 02.07.2010. 15:33 ] @
Sa ovim modemom u odnosu na predhodni mt822 imam za oko 10% manji download!! Zasto je to tako?
[ zoCa8 @ 03.07.2010. 13:58 ] @
Zato sto je preopterecena mreza u to vreme, a i sam modem je krsh... Meni su posle 5 dana dolazili da ga zamene... A i ne mora da znaci da je do tebe, vec sa kod uploadera skidas, od njega zavisi koliki ce ti dwn biti...
[ shecerko @ 09.07.2010. 18:06 ] @
Imam pitanje u vezi ovog rutera.
Naime sta se desava ; prikacio sam jedan komp na LAn ali kad probam da lap prikacim preko wlan-a on vidi mrezu ali nece da se nakaci.Prijavi neku gresku.Lap top je Compaq presario f700 sa instaliranom Vistom.Da li ima neko neko resenje sta bi to moglo da pravi problem i kako ga prevazici.Bas me nervira.
[ MunjaZa @ 13.07.2010. 15:31 ] @
Imam pitanje u vezi sa port mapping. Sve sam uradio kako je bobiska rekao, samo sto je meni sad veza skroz pukla vise ne mogu ni na web konfigurator da se nakacim. Ali mi je zato proradio wireles koji do sada nije radio. Kako mogu da povratim da imam i lan i wireles vezu?
[ adsl.man @ 14.07.2010. 13:49 ] @
Imao sam isti problem kao i Shecerko, samo sto je kod mene bila ukljucena enkripcija,
problem resen iskljucivanjem zastite kljucem, a ubacivanjem mac filtra

[Ovu poruku je menjao adsl.man dana 15.07.2010. u 03:25 GMT+1]
[ vujcicd @ 07.08.2010. 18:57 ] @
posedujem telekomov adsl 1024/128 kb/s
prekjuče sam od njih uzeo IPTV
do sada sam modem SmartAX MT882 i download mi je išao oko 900-920 kb/s
sada kada imam i IPTV dobio sam modem Huawei Echolife HG520c
ja sam mislio a i drugi su mi rekli da će zbog IPTV download ići brže a meni je pao za 10%
sada ide 836- 850 kb/s, a neobjašnjivo se povećao upload 430-450 kb/s
u cemu je problem, gde grešim
[ Vladica Savić @ 21.09.2010. 22:28 ] @
Pozdrav, nadam se da ne vadim ovu temu iz mrtvih.

Zanima me, moze li se na ovom telekomovom sranju (HG520s) ikako podesiti sem wireless filter-a po mac adresi da zabranim i generalno internet istom kompu (ako se konektuje preko kabla) ?

Pozz
[ igvan @ 02.01.2011. 12:59 ] @
Meni se zatvaraju portovi na ovom ruteru (HG520C) sami od sebe?! Otvoreni su par dana (izgleda kao da ima veze sa promenom external IP) i onda se zatvore.

Da bi ih ponovo otvorio moram da resetujem ruter (ne diram nista u Port Forwardu jer sve je vec podeseno).

Jel ima neko ideju kako resiti ovaj problem?
[ miXajLO.O @ 19.01.2011. 15:16 ] @
Ja imam problem kada skidam nesto isto kao i na predhodnom ruteru (AOLYNK DR 814), znaci kada skidam nesto

2 sekunde skidam pa 10 sekundi mi zakuca, brzina skidanja mi je oko 200 KB/s iako imam 4 mb. Na predhodnom ruteru

(AOLYNK DR814) taj problem sam resio tako sto sam u WAN SETUP-u obrisao DHCP STATIC. Da li neko moze da mi

pomogne i kaze da li nesto na ovom ruteru treba da se podesi , molim vas. Hvala
[ arminademi @ 11.02.2011. 17:07 ] @
Kako da pristupim konfiguracijama rutera mislim kucao sam swe pasworde i username i nijedan nije hteo.
ima li nekog resenja?
[ deedee5 @ 11.02.2011. 17:34 ] @
Pass je kod mene
Citat:
admin
ztonpk

probaj...
[ arminademi @ 11.02.2011. 19:17 ] @
Probao sam ne moze ni taj ? ima li neki drugi ili kako da saznam?
[ shexpirsheq @ 12.02.2011. 10:56 ] @
Citat:
arminademi: Probao sam ne moze ni taj ? ima li neki drugi ili kako da saznam?


Na ruteru pozadi imas malu rupicu za reset. Ubodi mu neku cackalicu ili iglicu i drzi dok se on ne ugasi.
Kad se podigne ruter probaj sa:

admin/ztonpk
[ arminademi @ 12.02.2011. 15:24 ] @
Probao sam neki mi kazu da zovem provajdera a ja ne zivim tu gde ga je otac uzeo (ovaj ruter) ?
pa tako da sad ne mogu da zovem provajdera
[ calexx @ 12.02.2011. 18:38 ] @
Ajde od početka, da li je otac uzeo ruter kod nekog ADSL provajdera? Ako jeste, onda zovi ili neka otac zove ... a u svakom slučaju bi trebalo da imaš ugovor koji je sklopljen. Default user/pass za taj ruter su admin/admin ali to neki provajderi promene pa moraš da se raspitaš baš kod onog gde je uzeto.
[ arminademi @ 12.02.2011. 20:58 ] @
ja sam sa kosova a otac mi je bio u subotici i uzeo ovaj ruter ali nije uzeo ugovor i pakovanje za ruter i sad ne znam koji je
user i pass. a nikako ne mogu da zovem sa kosova u srbiji..... tu je moj problem pa zato trazim dali moze nekako sa neta da nadjem user i pass......
[ calexx @ 12.02.2011. 21:02 ] @
Ako je uzeo od Telekoma, onda probaj onu gornju kombinaciju ili telekom/telekom ... ako ne radi, probaj hard reset rutera (pritisni ono dugmence pozadi i drži malo duže, recimo 30 sekundi) i trebalo bi da se resetuje.
[ arminademi @ 12.02.2011. 21:24 ] @
ma probao sam i hard i soft reset ni jedno nece pa nece kucao sam bezbroj pasworda i nijedno neceeee
nikako isao sam reset 100 puta i ne moze


moze li neko da mi pomogne kako da nadjem pasword?

[Ovu poruku je menjao arminademi dana 13.02.2011. u 14:12 GMT+1]
[ commando @ 17.02.2011. 12:21 ] @
Uzmes iglu i pozadi u ruter ubodes ima jedno mesto ima rupica, i zadrzis oko 5-6 sec i pustis da se resetuje

zatim u web browser pa otkucas 192.168.1.1

user:telekom
password: telekom

za prosirena podesavanja

username: admin
pass: ztonpk


[ calexx @ 17.02.2011. 17:39 ] @
Nema potrebe da se ovde nastavlja pošto je nešto već sređeno na http://www.elitesecurity.org/p2811097 pa bolje tamo produžite priču.