[ milance20032004 @ 27.04.2010. 18:57 ] @
Pozdrav forumasi,

Interesuje me da li mozda neko zna kako funkcionisu SAMBO veze u Svedskoj?
Konkretno, za koje vreme se dobija stalni boravak, a za koje pasos???

Hvala unapred!
[ miloshzorica @ 01.05.2010. 21:29 ] @
procedura je u principu ista kao za brak, ali se nesto duze ceka na PUT (stalni boravak) i kasnije svedski pasos. takodje, provere su nesto striktnije.

tacne uslove i vreme ne znam, ima bezmalo deset godina da sam ziveo u svedskoj.
[ jadro2706 @ 23.10.2012. 22:33 ] @
pozdrav za sve ljude dobre volje,pitanje dali se mora zivjeti u istom gradu na sambo vezu ili se moze biti i u drugom mestu
[ zikkk @ 25.10.2012. 15:12 ] @
Citat:
miloshzorica:
procedura je u principu ista kao za brak, ali se nesto duze ceka na PUT (stalni boravak) i kasnije svedski pasos. takodje, provere su nesto striktnije.

tacne uslove i vreme ne znam, ima bezmalo deset godina da sam ziveo u svedskoj.



Pratim ovaj forum u raznim temama, već duže vreme i primećujem da ljudi pišu svakakve gluposti.
Učestvujem tek kad se pojavi prava glupost.

Naime, moja drugarica je u Stockholmu, od momenta ulaska u zemlju za 2,5 godina, preko samba-e, dobila svedsko državljanstvo, bez ijedne provere.
Za te 2,5 godine, nije ništa radila, ali je učila jezik, njen sadašnji suprug (relativno skoro su se venčali) je zaposlen u "običnoj" firmi, sa
srednjom školom, radi se o proizvodnji. On ima švedsko državljanstvo 10-ak godina.
Toliko
[ mariborerasmus @ 03.12.2016. 21:37 ] @
Pozdrav dobri ljudi.

Vidim da na ovoj temi nije dugo pisano, pa reko' da je ozivimo.

Interesuje me Sambo viza, LGBT osobe. Kakve su provere, intervju, kako ide provera verodostojnosti zahteva itd... ? Znam vec da je poprilicno dug proces. Hvala na svakom odgovoru.