[ Jazzic @ 28.04.2010. 00:18 ] @
Pokrenut je jedan zanimljiv blog (sa jos zanimljivijim imenom) o temi na koju nisam cesto nailazio kada su u pitanju sajtovi na srpskom jeziku.

Prljava posla

Mislim da je Social Media Marketing jos uvek nedovoljno iskoriscen na nasim prostorima i da kompanije na ovim prostorima jos uvek ne vide njegov znacaj (kada samo to ne bi videle bilo bi super ). Mali broj ljudi se bavi time na ovim prostorima i nadam se da ce se taj broj povecati kako bi se ovaj vid marketinga popularizovao.

U razgovoru sa ljudima sam naisao na razlicita misljenja na ovu temu. Sta vi mislite? Da li se slazete samnom ili mislite da ne treba davati toliko znacaja ovom vidu marketinga?
[ Mister_rap @ 01.05.2010. 20:54 ] @
Pozdrav,

Aj mi samo prvo reci ako ne trazim previse cemu link ka tvom sajtu kada te zanima nase misljenje o Drustvenim mrezama/marketingu putem istih ?

Ja licno mislim, da nema bolje ulozenog novca/vremena kada je internet marketing u pitanju (za podrucje ex yu) od ulaganja u Facebook.
Zasto ? Pa.. svi su tamo, mladja populacija je fakticki 24h na face-u, i svjedoci smo nekih "uspjesnih" persona, koje su u cilju reklamiranja sebe/svog proizvoda koristili jedino facebook a postigli su zaista impresivne rezultate.

Ps.
Licno sam veliki protivnih svih SN-a ali stvari su takve kakve jesu :(
[ Jazzic @ 07.05.2010. 15:47 ] @
Upravo sam hteo da izbrisem link kako ne bi ispalo da nesto reklamiram, ali mi ne dozvoljava da menjam post-ove posle 48h. Ukoliko je problem sto sam ga stavio i ukoliko jos nekome smeta slobodno moze admin da ga izbrise, posto mene zanima misljenje ljudi o ovom vidu marketinga i nije mi bio cilj reklamiranje bilo kog sajta. Izvinjavam se ukoliko sam proizveo kontra efekat.
[ Mister_rap @ 07.05.2010. 18:08 ] @
Pozdrav,

Nije problem da stoji, samo ako zapocenemo neku normalnu diskusiju :)
[ tahiya @ 15.05.2010. 14:21 ] @
Pa, vjerujem da ima svijetlu buducnost. Radim nekoliko sajtova na eng. jeziku i ovaj vid marketinga je najisplativiji. Ali ne na SN nego na Social bookmarking networks. Recimo, jedan od mojih blogova dobija 200 posjeta sa Digg.com, i to besplatno. Vjerujem da ima buducnost, pogotovo sada kada se micro blogging razvija (twitter).
[ flylord @ 15.05.2010. 15:05 ] @
A sta su ti Drustveni mediji? Neka kompanija?
[ Mister_rap @ 18.05.2010. 17:14 ] @
@tahiya

To je nesto skroz drugo al dobro...

Citat:

Radim nekoliko sajtova na eng. jeziku i ovaj vid marketinga je najisplativiji. Ali ne na SN nego na Social bookmarking networks. Recimo, jedan od mojih blogova dobija 200 posjeta sa Digg.com, i to besplatno.


Posjete sa SB sajtova u prinicipu opadaju jer nisu Boom kao sto su bili nekad.
Tih 200 posjeta sa Digg-a je smijesno (probaj da se probijes na prvu stranu), a sto je najbitnije to nije bas konstantan traffic. I pretpostavljam da radis SB promocije preko nekog klana a ne da ti "validni" korisnici "up vote-ju".

Ovo je losa strategija - ako je jedina jer to bukvalno znaci crncenje, i ako imas duplicate content na sajtu (a to je najcesce slucaj sa domacim webmasterima koji prave sajtove za ino trziste) samo je pitanje kad ces da prsnes i da prestanes da radis na istom :)

Sa druge strane Facebook pogotovo kod nas prosto kida koliko traffica salje, pojedini "muzicari" su tu dje jesu "samo" zavaljujuci FB-u.
I po 40+ hiljada pregleda za manje od 24h.

Ps.
Bicu slobodan da odgovorim na ovo.

Citat:

A sta su ti Drustveni mediji? Neka kompanija?


Misli se prvenstveno na:
http://en.wikipedia.org/wiki/Social_network_service