[ igor-ch @ 29.04.2010. 07:51 ] @
Posto su Google, IBM i druge informaticke firme zapretile da ce napustiti Svajcarsku jer imaju problema prilikom zaposljavanja vrhunskih strucnjaka, vlast je dozvolila da jos dodatno 5500 informaticara iz ne-EU zemalja dobije svajcarsku radnu dozvolu. Inace, oni prvenstveno ciljaju na Indijce, Kineze i sl., ali verovatno da i u Srbiji ima zainteresovanih...
Zato, izvolite:

http://www.tagesanzeiger.ch/di...-NichtEUBuerger/story/20118732

Pozdrav!
[ deerbeer @ 29.04.2010. 08:35 ] @
Jel znanje nemackog jezika obavezno kao uslov ?
[ igor-ch @ 29.04.2010. 08:59 ] @
Ne verujem, u tim firmama je sluzbeni jezik engleski... Na primer, u IBM-u u Cirihu se uglavnom govori i pise engleski. Tamo redovno idem sluzbeno, tako da sam se u to licno uverio...A cuo sam da je i u Google-u slicna situacija.

Najbolje bi bilo da se na sajtu IBM-a, Google-a i sl. potraze oglasi za posao (tamo je detaljno opisano) ili da se navedene firme direktno kontaktiraju:

https://jobs3.netmedia1.com/cp/search.jsp
http://www.google.ch/intl/en/jobs/zurich/


[Ovu poruku je menjao igor-ch dana 29.04.2010. u 10:31 GMT+1]
[ aladaar @ 29.04.2010. 09:56 ] @
Nisam baš najbolje razumeo tekst - šta će biti kada ta gomila Kineza i Indusa sa "L"-dozvolama bude htela da ostane? Šviceri će samo da rašire ruke i kažu "sori"?
[ igor-ch @ 29.04.2010. 10:08 ] @
To sa "L" vizama im je jedino resenje da sprece da strani radnici ne dovedu i svoje porodice, koje u navedenim zemljama znaju da budu vrlo mnogobrojne, kao i to da radne dozvole cesce produzava firma tj. cim prestane potreba za radnicima - moraju da se vrate.
Pa nece niko da dozvoli da neko dobije posao u CH, dodje sa kompletnom porodicom, lose se pokaze i ubrzo dobije otkaz, a zatim ostane i zivi od socijalne pomoci.
[ Ivan Dimkovic @ 29.04.2010. 10:26 ] @
U principu ako Svajcarci pokusavaju da rese problem nedostatka kvalitetne informaticke radne snage sa nekakvim kratkim vizama i nemogucnoscu dovdjenja porodice to ce jako slabo da ide i nije ni cudo sto se IBM/Google bune. Razlog je sto je danas konkurencija u ponudi mnogo veca, i neko ko ima skole i vredi kao dobar informaticar svakako ima mogucnosti da bira a postoji dosta zemalja sa daleko boljim imigracionim programima.

Nemci su tako pokusali pre 10 godina sa prvim "green card" programom - sa slicnim uslovima kao Svajcarske L vize pa se skoro niko nije javio.

Posle su uveli sasvim drugaciji program (koji vise nije aktuelan, na zalost) koji je podrazumevao i dozvolu za dovodjenje porodice. Bojazan da ce neko to da zloupotrebi je resena sa faktom da radna dozvola zavisi od posla - ako izgubis posao, sto se podrazumeva ako si los radnik, gubis i tu dozvolu - kao i tvoja porodica, a samim tim gubis i dozvolu boravka (moras nazad). Pravo na socijalnu pomoc nemas dok ne dobijes stalnu boravisnu dozvolu - a za to moras 5 godina da radis i placas porez.

Ja sam imao posla sa nekim Svajcarskim IT-consulting firmama koje su koristile te 24-month vize za dovlacenje radne snage iz BRIC zemalja na kratak rok, i generalno kvalitet radne snage koji dolazi iz Indije i sl.. na te L vize je OCAJAN - poslali su nam 10-tak kandidata i od njih 10 da napravis jednog, opet ne bi valjalo. Razlog za to je upravo sto samo najgori skart pristaje na takve uslove - u fazonu "daj sta das".

To mu dodje kao neki vicious-cycle, sa losim uslovima imigracije dobijas samo losu IT radnu snagu (jer oni bolji idu negde drugde jer mogu da biraju) a onda jos vise pritezes uslove migracije jer ti losi verovatno imaju neke druge kalkulacije u glavi - tipa da dovedu 20-toro i nakace se na socijalnu :-)))
[ miloshzorica @ 03.05.2010. 01:00 ] @
ne znam kog ce kvalitetnog sviceri da dovuku takvom kretenskom imigracionom politikom i odnosom prema strancima.

bio sam u swiss na toj L vizi pre mnogo godina (jos nisam bio EU citizen), u principu se lagano dobija. ali, zivot u swiss i odnos prema strancima i generalno njihov mentalitet mi idu a Q. uostalom, presao sam u budimpestu za 4x manju lovu.

ako necemu vredite, ima masa zemalja gde se mozete prodati. lova u CH jeste dobra, ali moze se super pa i bolje zaraditi u aziji i na bliskom istoku.

ivane, znam apsolutno o cemu pricas. ko je jurio i pri tom posle menadzerisao indijce, kineze, tajlandjane, ... ni pakao mu nece tesko pasti. dolaze oni i u UK s obicnim 6 mesecnim posetilackim vizama pa rade za kikiriki.
[ igor-ch @ 03.05.2010. 07:21 ] @
Nije toliki problem imigrantska politika, vec socijalna politika koja omogucava da svi koji ostanu bez posla, a radili su najmanje godinu dana, sledecih godinu ipo na birou rada dobijaju 80% od plate ili odglume bolove u ledjima i penzionisu se u 35. godini.
Upravo je to razlog sto stranci nisu na dobrom glasu (pogotovu ex-jugosloveni), ali to se uglavnom oseca u manjim, provincijskim mestima. Sto se odnosa prema strancima u firmama tice,sve zavisi od kvalifikacije i pozicije na kojoj se stranac nalazi...
Sto se konkretno teme tice, pouzdano znam da su u IBM u Cirihu vise od 50% stranci i nisam cuo da je neko imao problema zbog toga.
[ Izvoljski @ 07.05.2010. 23:30 ] @
Citat:
Nije toliki problem imigrantska politika, vec socijalna politika koja omogucava da svi koji ostanu bez posla, a radili su najmanje godinu dana, sledecih godinu ipo na birou rada dobijaju 80% od plate ili odglume bolove u ledjima i penzionisu se u 35. godini.
Upravo je to razlog sto stranci nisu na dobrom glasu (pogotovu ex-jugosloveni), ali to se uglavnom oseca u manjim, provincijskim mestima. Sto se odnosa prema strancima u firmama tice,sve zavisi od kvalifikacije i pozicije na kojoj se stranac nalazi...
Sto se konkretno teme tice, pouzdano znam da su u IBM u Cirihu vise od 50% stranci i nisam cuo da je neko imao problema zbog toga.


kad sam ja otisao u pecalbu tada je izgledalo da samo na Zapadu ima nekog zivota i nade, ali protekle su mnoge vode od tada i svet se ceo probudio. U kojoj meri se svet probudio u toj meri i Zapad pocinje da stagnira. I stagnirace jos i vise.

Zasto bi kvalitetni Indijac programer napustio milionsku Kalkutu i otisao recimo u Lozanu ili Veronu ? Ako vredi imace i tamo veliku platu.

Uzgred ja ne mogu da verujem da svi oni EPFL i ETH ne mogu da zadovolje CH potrebe za inzinjerima programerima.
[ fade @ 21.05.2010. 10:56 ] @
Velike firme imaju ogroman broj radnika, evo npr IBM.
Ne daju oni neke natprosecne plate, zapravo samo gledaju kako da ustede na porezima, pa zato se stalno sele iz jedne u drugu drzave i traze da im daju manje poreze na par godina, pa kad to istekne, sele se dalje, ko od ljudi hoce, daju im nesto kesa, ko nece, nadju nove.
Ako imas npr 3-4 hiljade zaposlenih, nece biti svako srecan, neko ce dati otkaz, neko ce naci bolji posao, imas odredjen mesecni broj ljudi koji ce otici, a trebaju ti novi.
Posle nekog vremena ce se osetiti manjak radne snage, procuje se da nisu uslovi onakvi kao sto se ocekivalo ili nesto drugo, ljudi nece hteti da idu tamo ili traze vecu platu, ne dobiju je i nista od posla.
Onda pocnu da dovlace strance, Bugara i Rumuna imas gomile, radice za jeftino.
Posle nekog vremena i broj takvih pocne da opada, pa se okrecu ka non-EU zemljama, iz koje su do tada dovodili samo dobre strucnjake, onda daj i ove malo losije.
[ miloshzorica @ 21.05.2010. 15:18 ] @
evropa ima poprilican brain drain. u dolini i londonu imate ogromne nemacke, francuske, ... geek communities. trenutno je evropa primamljiva samo gologuziji treceg sveta. evropljani provalili da postoje neuporedivo bolja mesta, preko atlantika a i na istoku.
[ kozbi @ 25.11.2011. 13:30 ] @
Citat:
Ja sam imao posla sa nekim Svajcarskim IT-consulting firmama koje su koristile te 24-month vize za dovlacenje radne snage iz BRIC zemalja na kratak rok, i generalno kvalitet radne snage koji dolazi iz Indije i sl.. na te L vize je OCAJAN - poslali su nam 10-tak kandidata i od njih 10 da napravis jednog, opet ne bi valjalo. Razlog za to je upravo sto samo najgori skart pristaje na takve uslove - u fazonu "daj sta das".



Welcome to My EURES

My EURES provides a number of ways to personalise the services of the EURES Job Mobility Portal according to your personal needs whether you are a jobseeker or an employer.

Job seekers can create and store search profiles and receive e-mail alerts when jobs matching the profile become available. EURES CV On Line, available in all EU languages, gives you the opportunity to post your CV and make it visible to EURES advisers and registered employers.

Employers can, by opening a My EURES account search for CVs of jobseekers, create and store search profiles and receive alerts by e-mail.

Many more features will be added to My EURES, such as the option to subscribe to electronic newsletters.

My EURES is a service that is free of charge to both jobseekers and employers.

25/11/2011:738602 jobseekers and 25482 organizations registered.


Eures Vam omogucava da napravite svoj CV i svoj portofolio tako da Vas poslodavac moze lepo pregledati od glave do pete i vrlo verovatno kontaktirati

Evo linka:

http://ec.europa.eu/eures/myEures/public/welcome.do?lang=en

Zakljucak:

Plate informaticara u EU ne samo u Svajcarskoj bi trebale otici jako visoko vec se nude plate po satu ne mesecno cirka 25-30 eura/sat bruto,od toga racunaj 30-35% poreza odnosno 30-35 svajcarskih franaka po satu ali za znanje koje njima treba ne znanje sto mnogi sa ovih prostora misle da je "znanje".


Sa povecanjem broja online transakcija i posetioca ne samo klasicnih info-portal sajtova vec i Internet prodavnica koje okrecu milione evra na godisnjem nivou vlasnici istih ce ici i sa cenom od 50-100 evra po satu za prave ljude.Moje misljenje mozda nisam u pravu.

Nesto sasvim slucajno jedan obican kada kazem "obican" online shop zenske garderobe u Danskoj i Nemackoj koji pravi obrt od 3.7 (tri zarez sedam) miliona ne hiljada vec miliona evra i ne moze naci osobu koja bi nastavila dalji rad na ovom sajtu.?

www.howcool.dk

Evo linka cisto informacije radi:

http://translate.googleusercon...rhhThu6tGOKo9GlB-lxMVN_3h6pBjg


Eures job portal po meni nudi najbrzu mogucnost pronalaska posla u EU i Svacarskoj iako nije deo EU.


Zakljucak broj 2:


Svako ulaganje u znanje o izradi i administraciji web/online shopova ima ih sigurno 20-ak po vrsti i brendu,sto komercijalnih sto open source je siguran posao izrazen u 4000-5000 evra mesecne plate za svakoga ko bi trbuhom za kruhom u EU.Nakon par meseci ko je svestan velikog raskoraka i svoga znanja ponude i potraznje koja ide cirka 1 developer na 1500 oglasa dakle 1500 pozicija kako sam video na EURES-ovom job portalu jer oglasi stoje tu ne mesecima vec godinama,su otvorene a samo 1 ili 2 developera se jave na oglas govorim za podrucje EU konkretno NEmacka,Francuska,Svajcarska,Danska,Holandija,BElgija i SVedska.

[ Isak666 @ 25.11.2011. 15:30 ] @
@kozbi

bogami, citam jedno 3 godine tvoje prilicno sadrzajne postove na temu emigracije u razne zemlje.
Jesi uspeo da odes negde, ako si uopste pokusavao?
[ tdusko @ 25.11.2011. 20:10 ] @
Iako se najcesce pojavljuje po temama kao grom iz vedra neba i prospe gomilu nekih oglasa, tutorijala, linkova za ucenje i izjava za dizanje morala moram da priznam da sam ja tamo negde pre godinu dana kada je bio vrlo aktivan pohvatao neke njegove hintove koji su mi puno pomogli da dodjem ovde gde sam sad. Cak bi smeo da se usudim i kazem da najverovatnije ne bi ni uspeo da nije bilo njegovih postova koje sobzirom na to kako izgledaju i kako se pojavljuju verovatno retko ko i shvata za ozbiljno.
[ Isak666 @ 25.11.2011. 20:42 ] @
^^
Slazem se u potpunosti, stvarno u tome se svasta moze naci.
Samo sam hteo da pitam da li to za sebe trazi i imali uspeha ili onako.
[ kozbi @ 28.11.2011. 18:07 ] @
Citat:
bogami, citam jedno 3 godine tvoje prilicno sadrzajne postove na temu emigracije u razne zemlje.
Jesi uspeo da odes negde, ako si uopste pokusavao?


Da bio svuda sirom Evrope.

Trenutno u Srbiji sa pakovanjem kofera za Dansku vec pocetkom januara na duzi vremenski rok.

Citat:

Iako se najcesce pojavljuje po temama kao grom iz vedra neba i prospe gomilu nekih oglasa, tutorijala, linkova za ucenje i izjava za dizanje morala moram da priznam da sam ja tamo negde pre godinu dana kada je bio vrlo aktivan pohvatao neke njegove hintove koji su mi puno pomogli da dodjem ovde gde sam sad. Cak bi smeo da se usudim i kazem da najverovatnije ne bi ni uspeo da nije bilo njegovih postova koje sobzirom na to kako izgledaju i kako se pojavljuju verovatno retko ko i shvata za ozbiljno.


Drago mi je da su ljudi uspeli u svojoj nameri i pre svega zeljom da dostignu bolji zivot ma kako to klaustrofobicno izgledalo.Iako po godinama nisam vise tako mlad kao sto sam nekada bio po meni smisao zivota je pomoci ljudima i dati nesto zivotu ne uvek ocekivati da ti zivot nesto pruzi.Zivot je vecita borba koja nikad ne prestaje.Ko nauci da se bori vec je na pola puta do uspeha.Ostalih 50% je rad i znanje.Znanje koje Vam niko ne poklanja i ne sadrzi se u genima vec ga morate juriti.Nadogradivo znanje u korelaciji sa iskustvom.Tada vec mozemo govoriti o 100% uspesnosti u zivotu.




[ SunnyBoy @ 03.02.2012. 12:40 ] @
Da se uključim...

Ako preskočimo da je za posao u Švajcarskoj potrebno da se obezbedi radna dozvola i da je potreno znanje posla, šta je još bitno da čovek ima pri konkurisanju za posao?

Neko je rekao da je neophodno da se prikažu ocene od prethodnih poslodavaca. Koliko je bitno i da li važe ocene od naših firmi i naših u vlasništvu stranaca?
Koliko su bitni certifikati i kursevi za dobijanje posla, a koliko konkretno pokazivanje znanja u razgovoru sa nekim stručnim?
Koliko je bitan formalni izgled na razgovoru (odelo, kratka kosa,...)?
Koliko su konkursi realna slika traženog? Pri tome mislim su tražene kvalifikacije baš to što traže ili kao i kod nas navode sve čega se sete (na primer za servisera traže CCNA, AutoCAD i Java programiranje)?
itd...
[ igor-ch @ 06.02.2012. 08:23 ] @
Citat:
SunnyBoy: Da se uključim...

Ako preskočimo da je za posao u Švajcarskoj potrebno da se obezbedi radna dozvola i da je potreno znanje posla, šta je još bitno da čovek ima pri konkurisanju za posao?

Neko je rekao da je neophodno da se prikažu ocene od prethodnih poslodavaca. Koliko je bitno i da li važe ocene od naših firmi i naših u vlasništvu stranaca?
Koliko su bitni certifikati i kursevi za dobijanje posla, a koliko konkretno pokazivanje znanja u razgovoru sa nekim stručnim?
Koliko je bitan formalni izgled na razgovoru (odelo, kratka kosa,...)?
Koliko su konkursi realna slika traženog? Pri tome mislim su tražene kvalifikacije baš to što traže ili kao i kod nas navode sve čega se sete (na primer za servisera traže CCNA, AutoCAD i Java programiranje)?
itd...


Ako vec zivis i radis u CH onda ti ocene i preporuke nasih firmi ne znace apsolutno nista. A ako tek planiras da nadjes ovde posao, onda ce ti preporuke (naravno prevedene) biti od koristi.
Inace, u svajcarskim firmama se na razgovoru za posao ne testira znanje (kao sto je to slucaj u americkim firmama). Oni se vise oslanjaju na iskustvo, preporuke, utisak koji kandidat ostavi.
Personalni sefovi su specijalisti u procenjivanju kandidata: postavljaju nekoliko pitanja nevezana za posao (npr. "da li ste lako nasli nasu firmu firmu" ili sl.) i na osnovu toga vec mogu da uvida da li je kandidta pravi ili ne...
Odelo i licni izgled su bitni, ali sve zavisi od radnog mesta za koje se konkurise (ne treba preterivati...).
Inace, sto se tice trazenih kvalifikacija, uvek se u konkursu navodi sta kandidat mora da poseduje, a ono sto nije neophodno - nije ni navedeno (mada nije lose da se spomene u prijavi tj. CV-u).
[ Reljam @ 07.02.2012. 02:54 ] @
Igore, koja su tvoja iskustva sa tim sto se na interjvuu ne testira znanje? Kako se procene kandidati? Ili se ne procenjuju na intervjuu vec se otpuste posle ako nisu dobri?

Pitam zato sto je to, kao sto sam kazes, dosta drugacije od americkog sistema, pa me zanima koliko dobro radi.
[ igor-ch @ 07.02.2012. 08:14 ] @
Ne testira se znanje. Na intervjuu se uglavnom postavljaju pitanja tipa: recite mi nesto o sebi, sta ste zavrsili od skole, gde ste i sta ranije radili... Takodje ih zanima zasto ste napustili predhodnu firmu i sta je razlog za konkurs kod njih. Onda obavezno pitaju koje su vase ambicije, koliku zelite platu, a ponekad i sta znate o nihovoj firmi. Takodje obavezno pitaju koje su vase mane...
Ako se dobije posao, posle sledi 3 meseca probni rad.

Ali da jos jednom napomenem: ovako je u CH firmama. Kako je u Google-u, IBM-u, Microsoft-u (svi oni imaju sedista u Cirihu) ne znam, ali sam cuo da se tamo zaposljava po americkom sistemu.
[ Reljam @ 07.02.2012. 08:23 ] @
Vrlo interesantno. Po nekoj intuiciji bi delovalo da takav sistem nije mnogo efikasan, jer ne filtrira ljude koji umeju dobro da pricaju a ne znaju posao, odnosno filtrira ljude koji manje dobro pricaju ali znaju posao (a ipak su iznad potrebnog minimuma za komunikaciju).

Uostalom, mozda je to i deo razloga zbog kojeg postoji razlika izmedju CH softverskih firmi i tih koje si nabrojao. :)
[ Dexic @ 07.02.2012. 09:49 ] @
Koje uopste poznate CH IT firme postoje?:)

Nema logike da CH firme (ili one koje rade u CH) primaju pa posle otpustaju, u CH valjda funkcionise dosta socijalan pristup, pa je skupo da se otpusti radnik cak i na probnom radu?
[ aladaar @ 07.02.2012. 10:09 ] @
Ne bih se saglasio da se ne testira znanje prilikom intervjua ...

Ako uzmemo da je banka IT firma, onda mogu da kažem da itekako dobro znaju da "prorešetaju" kandidata. Mene su, na primer, "rešetali" dobrih 5 sati ... Ono između je bio ručak i razgovor sa kadrovskom službom (HR), što sve zajedno daje 8 sati intervjuisanja. Posle toga bio sam kao isceđena krpa.

Dobio sam kompjuter i privremeni nalog da se logujem na njihov test-sistem. Zadaci su takvi-i-takvi, pa izvolite gospodine, pokažite šta znate ... i mislim da je to najbolja vrsta intervjua. Praktično, odmah proverljivo, bez mnogo uvijanja i mazanja

Moja 2 rapa
[ igor-ch @ 07.02.2012. 11:33 ] @
@aladaar
Credit Suisse nije tipicna CH firma. Pa vama je CEO Amerikanac! Onda nije ni cudo da kandidate "resetaju"...

@Dexic
Kako mogu da otpustaju, kada su u konstantnom manjku sa kvalitetnom IT-radnom snagom?!
[ aladaar @ 07.02.2012. 19:57 ] @
@igor-ch: Ja sam u firmu primljen PRE nego što je došao Amerikanac, za vreme „papa-Osija“. Dakle, "rešetanje" nema veze sa Amerikancem. Jednostavno, tražila se stručnost. Uostalom, kakva je tačno korelacija između načina intervjuisanja i CEO-a?

Ne kažem da mi ne bi prijao lagani polučasovni "pričam-ti-priču" intervju, ali eto ...
[ elmagico @ 08.02.2012. 14:32 ] @
ja sam posle 3 razgovora (pitanju su bila koja je igor-ch naveo) imao i probni dan gde su oni meni pokazivali sta ocekuju od mene ali isto tako i sta ja znam, ne kao aladaar, ali razgovor sa svim ljudima iz tima i po 1h zajednickog rada, posle toga su oni svi dali svoje misljenje na zajednickom sastanku. Tek sam onda dobio poziv od HR i informaciju da sam primnjen.

[ SunnyBoy @ 01.04.2012. 07:24 ] @
No, kako sad stoji CH sa potrebama za IT strucnjacima? Za dve godine koliko traje tema mozda se nesto i promenilo. Koliko je potrebno vremena da se pronadje posao i da li od objavljivanja oglasa do prijema prolaze meseci ili su efikasni? Da li postoji razlika u zahtevima i postupku prijema izmedju manjih firmi i velikih kompanija?
[ vesna petrovic @ 03.10.2012. 14:09 ] @
S'obzirom da ste tako siroko informisani, zanima me da li su i ostale inzenjerske struke trazene u EU. A da li ikakvu prodju imaju poslovni psiholozi, odn. "strucnjaci za ljudske resurse"?
[ SunnyBoy @ 06.11.2012. 18:44 ] @
Pratim oglase za posao i dosao sam do par zakljucaka:

- Traze se specijalisti za odredjene oblasti (SAP, exchange, ...)
- Obavezno je perfektno znanje nemackog, sa dodatkom francuskog i italijanskog, engleski se podrazumeva.
- Treba da ste vec tamo (fizicki, sa sredjenim papirima)
itd...
[ igor-ch @ 06.11.2012. 20:03 ] @
@SunnyBoy
Moze i samo sa znanjem engleskog, pogotovu u internacionalnim firmama kao sto su IBM, Google i sl.
A moze i sa "nesredjenim" papirima, sa daljine, ako se ispunjavaju odredjeni uslovi (obajsnjeno na pocetku teme).
Za specijaliste si u pravu, oni su vise nego potrebni. Pogotovu za ITIL, SAP, Batch automatizaciju, Java, DB...
[ SunnyBoy @ 06.11.2012. 21:00 ] @
@igor-ch
Normalno da svako pravilo ima izuzetaka. Ali to su izuzeci, a ono sto sam napisao je pravilo za preko 90% oglasa. Aktivno ih pratim u poslednje vreme.
[ vesna petrovic @ 12.11.2012. 12:05 ] @
Zanima me da li se uopste, bilo gde (u Svajcarskoj i drugim okolnim razvijenim drzavama) traze strucnjaci iz oblasti drustvenih nauka, tipa sociolizi, psiholozi i slicno, sa zavrsenim master ili doktorskim studijama.
[ igor-ch @ 12.11.2012. 12:41 ] @
Svakako da se traze vosokoobrazovani stranci u Svajcarskoj, jedino sto za pomenute oblasti moze jezik da predstavlja barijeru...
[ nikola22222 @ 24.12.2012. 14:45 ] @
Pozdrav ekipi,
Da li mi neko može reči šta bi savetovali nekome, ko ima bogato iskustvo u finansijama, da počne ozbiljnije iz IT-ja: baze, Java, etc?



[ aladaar @ 24.12.2012. 15:27 ] @
Ja bih savetovao, osim Jave, usmeravanje na Oracle. Takođe, sve ono što je u vezi sa Javom trebalo bi dobro znati: JavaScript, JSP, EJB ... Zatim, HTML i CSS, onda neki program za kontrolu izvornog koda (mi koristimo Subversion - SVN). Što se operativnog sistema tiče, najtoplije bih savetovao dobro poznavanje UNIX-a. Kao application server koristimo Weblogic 10.3.

Od "velikih" programa pomenuću JIRA i Teamcity (continuous integration).

Sve ovo govorim na osnovu ličnog iskustva i onoga što mi u timu koristimo. Međutim, primetio sam da smo od nedavno počeli da pišemo i u C# (Si-Šarp), tako da nije loše znati i ovaj jezik.
[ nikola22222 @ 24.12.2012. 16:10 ] @
Hvala lepo.
Tako sam i mislio, dakle Java+Oracle uglavnom...plus još brdo stvari...dakle da zasučem dobro rukave! :)



[Ovu poruku je menjao nikola22222 dana 24.12.2012. u 17:34 GMT+1]
[ aladaar @ 24.12.2012. 16:40 ] @
Sam' ti zasuci dobro rukave! :)
[ nikola22222 @ 25.12.2012. 00:40 ] @
A tvoj tim ne koristi Python?



[ hero_cg @ 23.01.2013. 20:29 ] @
Planiram odlazak i aktivno citam sve teme vezano za CH...
Recite mi u kom sektoru je bolje traziti posao: bankarstvu, telekomunikacijama, kod tih velikih Americkih firmi?
Zavrsio sam ETF i ne znam na sta se konkretno usmeriti?
[ cape011 @ 28.01.2013. 13:17 ] @
DA li i kakve mogucnosti imaju ljudi sa nekim pocetnim relevantnim iskustvom u mrezama, a sa MS i CISCO sertifikatima?
Da li je diploma fakulteta isto presudna, tj da li je neophodana?
[ igor-ch @ 28.01.2013. 14:21 ] @
@cape011
Ako vec imas neku CH vizu, a pogotovu i iskustvo u IT-u, onda ti fakultetska diploma nije niphodna, dovoljni su certifikati.
Cak za neke poslove (npr. IT-Support ili sl.) nije pozeljno imati fakultet...
[ MilanMilan @ 28.01.2013. 15:14 ] @
Citat:
nikola22222: Hvala lepo.
Tako sam i mislio, dakle Java+Oracle uglavnom...plus još brdo stvari...dakle da zasučem dobro rukave! :)



[Ovu poruku je menjao nikola22222 dana 24.12.2012. u 17:34 GMT+1]


Samo ne zaboravi da ti je tu i najveca konkurencija, danas svi to uce. Razmisli malo i o manje main stream oblastima, ume da se isplati. ;)
[ MarkoBalkan @ 04.02.2013. 18:06 ] @
Citat:
MilanMilan: Samo ne zaboravi da ti je tu i najveca konkurencija, danas svi to uce. Razmisli malo i o manje main stream oblastima, ume da se isplati. ;)


a to su?
[ sgtalexxx @ 05.01.2018. 16:19 ] @
Koji je danas broj ljudi u ovoj struci? Sta mislite da li je i dalje deficitarna?
[ bananaphone @ 06.01.2018. 20:13 ] @
Citat:
sgtalexxx: Koji je danas broj ljudi u ovoj struci? Sta mislite da li je i dalje deficitarna?


Vise nego ikad. Ako je pre 5g bilo dobro vreme za IT, sad je jos bolje... Potpuno je nerealna situacija - ne zna se do kad ce ovako, ali dok traje lepo je...
[ sgtalexxx @ 07.01.2018. 18:41 ] @
Znaci da se posle studija nadam potencijalnom poslu/nastavku studija/praksi u CH?
[ bananaphone @ 12.01.2018. 06:38 ] @
Citat:
sgtalexxx: Znaci da se posle studija nadam potencijalnom poslu/nastavku studija/praksi u CH?


To zavisi od mnogo faktora, ali generalno stanje je odlicno.
[ sgtalexxx @ 12.01.2018. 10:25 ] @
Citat:
bananaphone: To zavisi od mnogo faktora, ali generalno stanje je odlicno.


Svakodnevno radim,najmanje 1-2h svakoga dana pored fakulteta i obaveza ucim dodatno programiranje i Nemacki jezik,nadam se da ce se kroz par godina videti neki rezultat i da ce biti razloga da se nadam barem za nastavak skolovanja u CH
[ Braxi @ 12.01.2018. 15:46 ] @
tako je, pravilan pristup.

Nemacki jezik je mnogo koristan u Evropi, korisniji od bilo kog jer vecina pozeljnih destinacija prica nemacki ili bar slican (NL, Skandinavija).

Ja se ne bih bas previse skoncentirsao na CH nije ona toliko bolja od Nemacke. Ili Austrije !
[ sgtalexxx @ 13.01.2018. 00:01 ] @
Mozda nije bolja,ali je meni nekako draza i odgovara mi zbog nekih zakona i standarda,mnogo gotivim CH :)
[ Braxi @ 13.01.2018. 08:19 ] @
ja sam i rekao da je bolja, zbog poprilicno vecih plata.

Meni su CH poprilicno teski ljudi za razliku od NEmaca sa kojima se sve moze dogovoriti i vise su kosmopolitski. Svajcarci su ipak u osnovi brdjani i tu leka nema. Austrijanci su tu negde izmedju.

Pored toga Nemacka ima mnogo bolje organizovane socijalne sluzbe, a toga ces se setiti kad dodju deca.
[ sgtalexxx @ 13.01.2018. 11:14 ] @
Verujem da si u pravu,ja nemam apsoultno nikakve detaljne informacije ni o kome od njih i svaki savet mi je dobrodosao,a sto ti kazes,jos uvek sam mlad da razmisljam o nekim stvarima,medjutim,uvek treba gledati u buducnost i negde planirati koliko toliko pa shodno tome treba sagledati sa svakog aspekta neku nasu viziju odredjene drzave. Znam da su IT-jevci sigurno vise placeni u CH i da imaju zaista ozbiljne firme visokog kvaliteta i ljudstva
[ zzz030 @ 13.01.2018. 18:32 ] @
Sigurno su vise placeni ali isto tako je i skuplji zivot u CH. Ako nisi bio preporucujem ti da odes turisticki malo i uz to se informises koliki su troskovi. Braxi je upravu, ne treba se ogranicavati na jednu zemlju. Nista mnogo losije nisu Nemacka npr. Baden-Wurttemberg pokrajina, takodje i Austrija.
[ bananaphone @ 14.01.2018. 07:16 ] @
@sgtalexxx - vidi, ja ne vidim sto bi se neko ogranicavao na Svajcarsku. I nije u pitanju generalno stanje u Svajcarskoj, pitanje je sta ti licno mozes da dobijes. Mozda ces mnogo bolje uslove dobiti u Italiji nego u Svajcarskoj - ti licno, i ako je prosecna plata visa u Svajcarskoj.

Takodjer ko te sprecava da posle 2 godine rada u Austriji, odes u Svicarsku?

Cisto da pojasnim, ne mislim samo na lovu, ne znam kojom oblasti se bavis u IT-u, ali ti kad izadjes sa faksa, u proseku nemas pojma. Moze ti se desiti da dobijes posao u Svici, gde ces cupati papire iz stampaca, i posle 5 godina ces znati sa povezom preko ociju da zamenis toner u stampacu, a da dobijes posao u Italiji, gde ces moci za 5g da se izgradis u strucnjaka u oblasti koja te vec interesuje.
[ sgtalexxx @ 14.01.2018. 21:31 ] @
Oblast IT-ja je Computer Science gde se ja licno najvise baziram na Front-End Developmentu. Moguce je sve,ali ja nekako idem prema svojim afinitetima i tamo su me neke stvari odavno fascinirale,ukljucujuci i odredjene zakone,bezbednost,zdravstvo,bas upravo to sto ne moze da mi u drzavu dodje kurta i murta kao u Nemacku,Francusku,Svedsku itd...
[ Braxi @ 15.01.2018. 01:02 ] @
U Svajcarskoj imas mnogo manje socijalne zastite, a zdravstveno placas sam kao i u Americi. Zato i nemaju kurtu i murtu, ali...

Mozda ti sad to izgleda cudno, ali u CH nije ni kirija od 1500 skupa dok radis. A kad ne radis ides na 0 i ima da spicis ustedjevinu vrlo brzo.

Svajcarska = Amerika.

[ Braxi @ 15.01.2018. 01:06 ] @
Citat:
bananaphone:
@sgtalexxx - vidi, ja ne vidim sto bi se neko ogranicavao na Svajcarsku. I nije u pitanju generalno stanje u Svajcarskoj, pitanje je sta ti licno mozes da dobijes. Mozda ces mnogo bolje uslove dobiti u Italiji nego u Svajcarskoj - ti licno, i ako je prosecna plata visa u Svajcarskoj.

Takodjer ko te sprecava da posle 2 godine rada u Austriji, odes u Svicarsku?

Cisto da pojasnim, ne mislim samo na lovu, ne znam kojom oblasti se bavis u IT-u, ali ti kad izadjes sa faksa, u proseku nemas pojma. Moze ti se desiti da dobijes posao u Svici, gde ces cupati papire iz stampaca, i posle 5 godina ces znati sa povezom preko ociju da zamenis toner u stampacu, a da dobijes posao u Italiji, gde ces moci za 5g da se izgradis u strucnjaka u oblasti koja te vec interesuje.


dobro necemo sad preterivati Italija je bezveze zemlja. Naveo si los kontrapirmer. Puno bolja je npr Nizozemska puna hipster narkomana i egzibicionista pored prozora bez zavesa. Obozavaju strance kao Gert Wilders.

A i plata je bolja LOLOLOL
[ rainymanyu @ 15.01.2018. 01:11 ] @
To je bas taj "kurta i kurta i ne moze svako da MI udje u drzavu ali ja sam
car pa mogu" stav koji uspeva i koji se zesce trazi... Srecno
[ bananaphone @ 15.01.2018. 06:33 ] @
Ajde bre, odes u Svicu i prvi komsija ti bude Braxi :D :D :D

Pravio bi Kurtu i Murtu od blata...
[ sgtalexxx @ 15.01.2018. 11:48 ] @
Citat:
rainymanyu:
To je bas taj "kurta i kurta i ne moze svako da MI udje u drzavu ali ja sam
car pa mogu" stav koji uspeva i koji se zesce trazi... Srecno


Ja nisam car,nisam siguran da li mogu i da li ispunjavam uslove,ali ako me prime i ako sam dostojan da zivim tamo onda cu to itekako ceniti i postovati.
Moj stav je uvek bio i bice da treba imati politiku neutralnosti koju Svica vodi kao i delimicna zatvorenost.
Bas zato sto pustaju svakoga u svoju drzavu (DE,FR,GB,SW) dogadjaju im se teroristicki napadi,imaju problema sa svim i svacim. Ne vidim problem u takvom stavu niti zasto bi on bio neispravan?


[ rainymanyu @ 15.01.2018. 15:48 ] @
Samo kazem imaces vremena da skapiras kad ti budes tretiran bas kao "kurta"
i "murta"... Srecno sa stavom jos jednom
[ zzz030 @ 15.01.2018. 16:12 ] @
Bori se za to sto si naumio i to je to. Ciljaj CH ali uvek budi otvoren i za neku drugu opciju. To sto si sve naveo ne znaci nuzno i srecu u zivotu. Mozda budes otisao tamo nekim zaobilaznim putem kao sto je neko spomenuo vec. Namucices samo sebe ako se bude ogranicavao na CH jer to nije veliko trziste i treba se stvarno probiti. Zivot je avantura ne treba zatvoriti sva ostala vrata.
[ sgtalexxx @ 15.01.2018. 16:39 ] @
@rainymanyu

U redu druze,poslusacu tvoj savet i vec cu videti :)

@zzz030

Apsolutno. Otvoren jesam,medjutim imam samo opcije koje favorizujem,recimo jedna od njih je i Norveska koju niko nije spomenuo,a recimo da imam informacije da je zaista zemlja u kojoj vredi ziveti,sagledavano sa svih aspekata. Sta vi mislite o tome i da li neko ima neke informacije/kontakte tamo?
Kako stoje sa IT sektorom?