[ Vojchilo @ 30.04.2010. 12:18 ] @
Pozdrav Narode.

Dobih na poklon polovni ECS i-Buddie 4 Pentium 4 1.6GHz sa WinXP SP1, i sve je fino i krasno sem misha!

Naime, kada ukljucim misa u USB, ne ce ni da mrdne! Uopste ne registruje New hardware?!Promenio sam razne miseve, poneki samo dobije svetlo, ali kursor ne reaguje.

Kada u isti port ubacim Flash, on radi bez problema?!

Ima li iko ideju u cemu je stvar?


[ fidel_urga @ 30.04.2010. 14:51 ] @
Jel imas samo taj jedan USB port ili ih je vise? Da li je ista situacija sa svima? FLASH u svima radi normalno? Da li si probao jos neki USB uredjaj?
[ Vojchilo @ 01.05.2010. 10:46 ] @
Imam 4 USB porta, na svima isto.
Flesh radi samo na jednom portu.

Probao sam da prikljucim i onu podlogu za hladjenje sa ventilatorima, ona cak ni struju nije dobila, ni na jednom portu!
[ Binary Mind @ 01.05.2010. 20:02 ] @
Probaj da li ce stanje da se poboljsa kad resetujes EC na maticnoj ploci laptopa. Resetovanje EC-a (embedded controller) na laptopovima se radi na sledeci nacin:

1. Ugasis laptop na dugme koje drzis 4 sekunde (znaci nasilno gasenje).
2. Iscupas kabl od AC adaptera iz laptopa.
3. Izvadis bateriju ako je u laptopu i ostavis da laptop odlezi tako 4-5 minuta.
4. Posle nekoliko minuta ubodes kabl od AC adaptera u laptop, upalis ga i probas da li flashevi rade na svim USB portovima.
5. Ako sve radi ugasi ponovo laptop softverski i vrati bateriju ako je drzis nonstop u laptopu.
[ Vojchilo @ 03.05.2010. 21:32 ] @
Sve uradio kako si rekao, ne vredi.

Mis u svakom portu svetli (laser svetli) ali ne reaguje na pomeranje niti ga komp registruje kao novi hardver, i dalje.

[ fidel_urga @ 04.05.2010. 08:18 ] @
Kada ne rade USB portovi po pravilu je crko sothbridge. Mislim da neces nista sam resiti.
[ Binary Mind @ 06.05.2010. 00:25 ] @
@fidel_urga

Rade mu flashevi a misevi nece sto znaci da USB portovi ipak rade ali da postoji neki problem sa USB misevima. Moze da bude i neka dubioza.

@Vojchilo

Taj ECS laptop mi nije poznat, ali jesu neki problemi sa Windows XP-om SP1 kao sto je na primer da na nekim racunarima USB misevi nisu radili kada bi naknadno bili prikljuceni za racunar kad se Windows vec podigne, dok bi radili kad bi vec bili ubodeni u racunar pre paljenja. Naravno OS na tim racunarima je bio klot Windows XP ili Windows XP SP1. Da li je to mozda problem? Probaj mis da ubodes u laptop pre nego sto ga upalis ako vec nisi, i vidi da li ce tada stvari da se promene.
[ fidel_urga @ 06.05.2010. 08:34 ] @
Fles mu radi samo u jednom portu. Naravno da se bez dijagnostike ne moze sa sigurnoscu tvrditi, ali ovo izgleda bas onako kako bi trebalo da izgleda crkavanje ICH4. Ako je problem u drajveru ili service pack-u, videce barem novi hardver.
Ako se secas ASUS P4P8xx serije, 90% ih je bas tako crkavalo.
[ Binary Mind @ 06.05.2010. 12:49 ] @
Nisam dobro procitao. Mislio sam da mu je USB flash radio na sva 4 porta. Ovako ostaje da proba clean install Windows-a (Windows XP SP2 ili SP3) i ako USB-ovi ne prorade da se konstatuje da je maticna ploca u kvaru.

P.S. Secam se dobro Asusovih ploca koje pominjes a pogotovu onih sa X na kraju (tzv. X series). Sa tim sa X na kraju bilo je dosta problema.
[ Vojchilo @ 07.05.2010. 09:18 ] @
Ljudi, hvala vam svima na trudu... probacu jos ovo sa misem utaknutim pre podizanja sistema... ako bude rezultat, castim pivo ;-)
[ Vetmillo @ 22.08.2015. 16:10 ] @
Pozdrav ljudi, imam slican problem.
Kupila sam novi opticki mis i windows 7 ga ne prepoznaje. Svetlo na njemu radi, medjutim strelica se ne pomera. U bilo koji port da ga ubacim izlazi mi 'USB device not recognized'.
Stariji mis je radio normalno. Pokusavala sam da restartujem lap top, da ponovo mis restartujem u device manager-u, ali bez uspeha
[ Miroslav Cvejić @ 22.08.2015. 18:06 ] @
Ako drugi USB uređaji rade na tim USB portovima a samo taj miš daje grešku "USB device not recognized" onda je miš neispravan.
[ deki-bleki @ 09.03.2016. 20:43 ] @
Meni je tokom instalacije OS radio i usb fleska (nema DVD) i usb mis,
a nakon instalacije prestao da radi USB u potpunosti.....
[ vinted @ 09.03.2016. 22:07 ] @
Citat:
deki-bleki: Meni je tokom instalacije OS radio i usb fleska (nema DVD) i usb mis,
a nakon instalacije prestao da radi USB u potpunosti.....

a šta je prestalo da radi tačno?
1.) usb port
2.) usb fleška
3.) usb miš
nisi dovoljno jasan
[ deki-bleki @ 12.03.2016. 13:14 ] @
Imao sam problem ,pisao sam na par tema iznad...,problem sam resio 99% tako sto sam ga pregazio sa win 10 pro....
Sve radi,sem sto nema podrsku za VIP internet fleskicu jer gospoda nisu odradili drajvere za dotican vip usb modem...
pa ako treba pregazicu joj 10 sa osmicom.
E sad kad sam instalirao WIN 7 x 64 sa USB fleske ,koristio sam usb mis koji je lepo funkcionisao negde do pred kraj instalacije kada se zabagovao....Ostatak sam odradio preko touchpada na laptopu prstima...,i nakon finisha,restarta,laptop nije mogao da vidi nijedan USB flash.Posto nema DVD,nikako nisam mogao da mu ubacim drajvere koje sam vec pripremio na drugu fleskicu.Pali-gasi jedno 10puta i kapitulirao sam.Isao sam i u device menager da updajtujem drajvere za USB preko USB flesku koju sam ponovo vratio,ali JOK,,,nece pa nece i potom sam ga pregazio sa win 10....
Rekose da ovaj laptop nema nikakvu podrsku za win 7....,sto mislim da je suludo,ali kako bi oni drugacije zaradili novac,ako bi nama amaterima bile poznate njihove profi tajne.....eto najkrace receno