[ BoDz4 @ 02.05.2010. 15:33 ] @
Zanima me internet marketing,kako to funcionise,sta raditi kada se napravi sajt (naucio sam neke osnove dreamwaver-a) kako funkcionisu ti programi zaradjivanja po kliku,koji su jos nacini osim toga,i sta je sve potrebno znati o internet marketingu? Nemam nikoga da me uputi,pa sam mislio da bi mi neko sa ovog sajta mogao pomoci ako ima vremena i zivaca a ako ne,ako moze neko da mi bar da neki sajt gde mogu nauciti o tome. Hvala unapred
[ Mister_rap @ 02.05.2010. 18:46 ] @
Pozdrav,

Za pocetak najbolje bi bilo da prolistas teme na ovom i podforumu affiliate programi, kako bi dobio vise informacija.

Ukratko danas to sto si napravio site ne znaci nista, jer ih ima zilion, poenta je dovuci posjetioce na isti.
To bas nije trivijalno i u zavisnosti od same tematike sajta trebace ti odgovarajuca strategija...

U vecini slucajeva vise posjetilaca znaci i vecu zaradu...
Da bi uopste osjetio kako stvarno neki od Pay Per Click programa radi, najprije ces morati da dovuces posjetioce na svoj sajt.

Sami programi funkcionisu prilicno jednostavno. Tj. na tvom siteu se preko odredjene mreze prikazuju reklame za koje je neko platio jelte, al ne tebi direktno vec samoj mrezi koja distribuira reklame na tvojoj stranici. U zavisnosti od X faktora, ti dobijes X dolara recimo za 1 click.
Cijene po kliku nisu bas enormne tako da ce ti (kapiras) trebati dosta klikova da bi dostigao minimalnu svotu koju tvoja Pay Per Click "mreza" odredjuje.

Ps.
U zavisnosti od tipa sajta, vrlo je moguce i da Pay Per Click nje bas najbolji nacin za monetizaciju saobracaja.
[ BoDz4 @ 02.05.2010. 19:05 ] @
Ove stvari sam uglavnom i znao,znam da mi treba dobra ideja i strategija za posetioce sajta da bi zaradjivao,ali nisam bas na ovo mislio.Ne znam kako ide to sve uopste,da li je moguce zaradjivati preko besplatnih hostinga ili moram imati ove placene tipa : .com , .net itd.. Sta je sve potrebno da bi mogao primati i naravno podizati i raspolagati tim novcem sto bi zaradjivao(da li treba racun u banci,ili imati neku internet karticu i koju internet karticu jer nisam siguran da li sve te kartice pokrivaju nas region).Dalje me zanima da li moram da imam firmu ili dozvolu od drzave da bi tako zaradjivao,ili to mogu sve sam da vodim. Da li je obavezna neka struka,tj diploma ili sve to mogu nauciti preko video i text tutoriala?

Imam jos milion pitanja jer me bas zanima to a nazalost nisam previse upucen :/ Znam da smaram sa ovim ovim al ako ti je muka da pises preporuci mi neki sajt gde mogu da procitam nesto vise o ovome.Hvala i izvini :D
[ Mister_rap @ 03.05.2010. 00:02 ] @
Ajmo redom...

Citat:

da li je moguce zaradjivati preko besplatnih hostinga ili moram imati ove placene tipa : .com , .net itd


Da, ali je preporuka da iste izbjegnes, zato sto na taj nacin ne djelujes dovoljno ozbiljno...
Pogledaj forum domeni i informisi se malo o domenima uopste.
Pogledaj forum hosting kako bi vidio sta mozes da dobijes besplatno, sta ti mozda treba za sajt, sta je pouzdano, sta ne itd.

Citat:

Sta je sve potrebno da bi mogao primati i naravno podizati i raspolagati tim novcem sto bi zaradjivao(da li treba racun u banci,ili imati neku internet karticu i koju internet karticu jer nisam siguran da li sve te kartice pokrivaju nas region).


Zavisi od politike mreze/a ciji si clan i cije reklame/proizvode distribuiras na svom sajtu/sajtovima.
Recimo da uglavnom veci igraci isplacuju cekom, i da ti je da bi primio isti neophodno da uneses validne podatke, tipa: ime, prezime, adresa itd. U nasim bankama procesiranje cekova je prilicno sporo i u Crnoj Gori ce te malo blijedo gledati ali definitivno dobijas novac.
Za informacije o affiliate programima kao sto sam i ranije rekao pogledaj ovaj forum.

Citat:

da li moram da imam firmu ili dozvolu od drzave da bi tako zaradjivao,ili to mogu sve sam da vodim.


Eh, ovo je vec pitanje za nekog pravnika, ali recicu ti da kao webmaster mozes da izbjegnes dazbine tj. da ne placas nista, ali da li je to legalno po zakonu to vec ne bih znao da ti kazem a ako pocenes da pravis neki ozbiljan kes, naci ces nacine da sve to bude tip top...

Citat:

Da li je obavezna neka struka,tj diploma ili sve to mogu nauciti preko video i text tutoriala?


Ne struka, a ni diploma nisu obavezni, premda je pozeljno po mom misljenju da si upoznat sa problematikom.
Preko tutorijala se moze dosta toga nauciti, ali pravljenja para je "oblast" za koju na Internetu definiftivno nema pouzdanog tutorijala :P

Citat:

Znam da smaram sa ovim ovim al ako ti je muka da pises preporuci mi neki sajt gde mogu da procitam nesto vise o ovome.Hvala i izvini


Principjelno na ovom forumu mozes nauciti i vise nego dovoljno za pocetak!
[ BoDz4 @ 03.05.2010. 08:37 ] @
Shvatio sam dosta toga iz ovoga :) Sad cu se baciti malo na prelistavanje ovog foruma,kao sto si mi i preporucio :) Hvala! :D
[ Mister_rap @ 04.05.2010. 13:16 ] @
Nema na cemu, ako budes imao nekih nejasnoca, tu smo
[ BoDz4 @ 04.05.2010. 15:34 ] @
A imam ih mnogo sto se toga tice,ali potrudicu se da ne smaram nego da trazim sam :D jedino ako mi bude potrebna neka kontretna sugestija ili pomoc :D
[ spale777 @ 19.05.2010. 20:18 ] @
Ako ti bude bila potrebana pomoc oko PTC-a slobodno pusti poruku sa sigurnoscu mogu reci da znam dosta toga o tematici (necu reci sve) . Ali za pocetak moras da dovuces barem 500 ljudi da budu ispod tebe kako bi zaradio nesto ovako ces samo trositi struju za dzabe . Ako mozes posalji mi sajtove ciji si clan i reci cu ti da li ili da ne nastavis to sto radis . Puno postovanja pozz ...
[ BoDz4 @ 19.05.2010. 21:31 ] @
A ja imam toliko pitanja,i toliko toga ne znam sto bih voleo da znam,da ni sam se ne mogu setiti svega u trenutku :D Pokusao sam da napravim neki sajt kao za gledanje fimova,serija i tako to..Al nesto nzm da`l ce to dobit neku popularnost,a i ne znam kako se rade reklame,kako se radi sa novcem,nista od toga ne znam :S tako da sam ostavio to tako nedovrseno xD bio bi interesantan sajt kad bih imao znanje,al jbg :D tesko da bi mi mogao pomoc,bez bukvalno da mi pises citave tutorijale xD Ali hvala puno na ponudi :)