[ bttp @ 02.05.2010. 18:00 ] @
Znam da Mac OS X zvanično ne podržava virtuelizaciju (što je šteta), ali ja sam nekako uspeo da ga dignem. No, radi mi sporo grafika, kao da nema hardverske akceleracije. Da li neko zna kako mogu da to sredim? Da li mogu da instaliram neke nVidia drajvere za Snow Leopard, ili je to nemoguće kako VMware emulira hardver i drajver?

Takođe VMware Tools neće da se instaliraju, tj hoće ali posle toga sistem neće da se bootuje u desktop. Probao sam sa raznim opcijama za virtualization engine i uspeo sam da ga dignem sa binary translation, ali slika je bila onako kao kad odabereš loš refresh rate za monitor, pa je slika 4-struka sa snegom i generalno neupotrebljiva. Onda sam vratio snapshot pre instalacije Toolsa i ponovo je radio.

Znači najviše mi smeta grafika, sve ostalo radi okej. Ako neko ima ideju kako da to rešim, bio bih mu zahvalan :)

P.S. E da, još jedno pitanje. Jel može da se instalira 64bitni guest na 32bit hostu? Znači host mi je Vista x86, a recimo digao bih virtuelni Win7 x64 ili Win Server 2008 x64. Jel to radi?
[ nkrgovic @ 02.05.2010. 19:53 ] @
Citat:
bttp: Da li mogu da instaliram neke nVidia drajvere za Snow Leopard, ili je to nemoguće kako VMware emulira hardver i drajver?

Nebitno je koji je OS. Osim ako virtuelnoj masini ne prosledis kontrolu nad grafickom kartom (sto sam ubedjen da VMWare workstation ne moze, sve da hardver i moze) - guest ne vidi hardver. Znaci, mora drajver za virtuelnu kartu, tj. tools.

Citat:
Takođe VMware Tools neće da se instaliraju, tj hoće ali posle toga sistem neće da se bootuje u desktop.

Koje si ti tools instalirao? Za koji OS? Zar imaju tools-i za guest Mac OS?
Citat:
Jel može da se instalira 64bitni guest na 32bit hostu?

Ne.
[ bttp @ 02.05.2010. 23:31 ] @
Citat:
nkrgovic: Koje si ti tools instalirao? Za koji OS? Zar imaju tools-i za guest Mac OS?

Neke Tool za taj Mac OS X koje sam dobio sa tom nekom eksperimentalnom instalacijom. Evo shota.



Inače danas sam instalirao 64bitni Windows Server 2008 na svom 32bitnom hostu. Ne znam kako je to uspelo ako ti kažeš da ne može. I meni zvuči nelogično da može ali instalacija je prošla. Instalacioni DVD je samo sa 64bitnim Win Serverom.

Evo System properties od Hosta i od Guesta. Obrati pažnju na podvučeno.

[ bttp @ 02.05.2010. 23:53 ] @
Evo sad postujem iz ovog virtuelnog Windows 2008 64bit Servera čisto da se uverim da radi na 32bitnom hostu.

P.S. Mada sad vidim da u potpisu i dalje stoji Vista. Ne znam zašto. Ček da probam iz virtuelnog XP-a.
[ bttp @ 03.05.2010. 00:01 ] @
Evo me na XP-u.

On se vidim "potpisao". Ne znam, možda forum ne kapira Win Server 2008 64bit.
[ bttp @ 05.05.2010. 18:03 ] @
Definitivno može da se instalira 64bitni guest OS na 32bitnom VMware hostu.

Evo, digao sam i Windows 7 x64 Ultimate i radi super. Bolje nego 32bitni Vista host.
[ pavdare @ 16.06.2010. 16:56 ] @
64-bitni OS moze da se instalira na 32-bitnom host OS-u ako procesor podrzava Hyper-V
[ Ned123 @ 16.06.2010. 17:10 ] @
U stvari 64-bitni OS može da se instalira na bilo kakav host ako CPU podržava VT-x (ili AMD pandan) ekstenzije. Naravano BIOS mora imati punu podršku za ovo i ona mora biti uključena (po default-u dolazi off).
[ bigvlada @ 04.07.2010. 08:02 ] @
Novi vmware player 3.1 dozvoljava pravljenje virtuelnih mašina. Uspeo sam da pod win7 x64 instaliram osx 10.6.3 bez većih problema (mašina je e8400, 8gb ram-a). Pored os-a, potreban je još jedan programčić koji će napraviti freebsd x64 virtuelnu mašinu pod kojom može da se instalira os x.

Ova dva linka detaljno objašnjavaju instalaciju

http://bobhood.wordpress.com/2...10-6-and-vmware-workstation-7/
http://bobhood.wordpress.com/2...ideneb-1-4-under-vmware-6-5-2/

Nosim se mišlju da pokušam da instaliram system 6 i 7 bilo pod vmware-om bilo pod os x-om.