[ Boris B. @ 03.05.2010. 13:17 ] @
Do sada sam sklopio vise sistema sa Openvox Bx00 (Digium kompatibilac) ali ni jedan ne radi 100% kako treba. Problemi su najvise kad sistem radi par dana onda pocne da prijavljuje kanale kao zauzete iako su slobodni, jedan u 10 restarta masine se ne pokrene kako treba (??), ponekad ne mozes da zoves "napolje" na kanalu dok neko ne pozove "unutra", ponekad se pojavi 500ms echo... Probao sam i mISDN drajvere i DAHDI, jedno nisam Bristuff. U stvari jedini BRI sistem da znam da radi vec dve godine ima Eicon BRI kartice koje rade bez greske, samo su preskupe...

Zna li neko za "dobitnu kombinaciju" drajvera i asteriska sa Digium-compatibile (HFC) karticama da radi kako treba?

Dodje mi da celu stvar batalim i koristim neki hardverski BRI2Voip gateway, pa tek onda na asterisk ili freeswitch...
[ misk0 @ 03.05.2010. 21:03 ] @
Uhm i ja sam imao slicne probleme (zauzetost kanala) pa sam ih rijesio sa zadnji mISDN driver-ima. Nisam imao tu karticu ali bila je HFC .. Beronet ako se sjecam. Ne znam dobitnu kombinaciju na zalost.
[ eOffice @ 03.05.2010. 21:10 ] @
Jeftine HFC kartice sa mISDN-om rade bez greske godinama kod mene, iima ih ovde po ceni od 30 eura...
[ Boris B. @ 04.05.2010. 20:25 ] @
Koliko portova imaju te HFC kartice po 30 eur? Openvox sa 4 porta je koliko ja znam 5-6x skuplji od 30 eur...
[ optix @ 04.05.2010. 20:36 ] @
Openvox B100P (uglavnom) + mISDN, takodje nisam imao problema za sada...
[ Boris B. @ 04.05.2010. 21:41 ] @
Nista, jedino mi ostaje da kompajliram najnoviji mISDN, chan_misdn i asterisk iz source-a i probam opet...

Hvala svima na pomoci
[ misk0 @ 05.05.2010. 11:12 ] @
Ja sam Beronet 4 portne placao oko 450E, a 8port-ne oko 700.
[ Bofi @ 18.05.2010. 19:44 ] @
Ja takodje imam problema sa openvox - om samo sto je obicna analogna kartica sa 4 modula. Prijavljuje mi da su linije zauzete za izlaz iako su slobodne. Obicno proradi kad pozovem spolja. Da li je neko probao sa digium karticom?
[ IvanPHP @ 27.05.2010. 19:18 ] @
Nazalost, sve sto je ovde receno je prazna prica. Ajmo konkretno:

* CLI>misdn show stacks
BEGIN STACK_LIST:
* Port 1 Type TE Prot. PMP L2Link DOWN L1Link:DOWN Blocked:0 Debug:0
* Port 2 Type TE Prot. PMP L2Link DOWN L1Link:DOWN Blocked:0 Debug:0

Ako su ti L1 & L2 down outbound call ide bez problema, posto * trazi mISDN port sa L2 status down, pa ga digne na UP i lock-uje pre Dial-a. U Srbiji ti nakon spawn-a najcesce ostaje L2 UP sto onemogucava outbound tj .odlazni poziv. Naravno, resenje je odradjeno, ali valja citati mISDN dokumentaciju. Ergo, koristio sam misdn_check_l2l1 pre Dial i smanjio problem za ~ 90%. Da su me platili vise za pomenuti projekat odradio bih AGI koji nakon spawn-a trazi uparene SIP i mISDN kanale, pa ako postoji neki ne sparen mISDN kanal, lepo ga ubijes soft hangup-om iz AGI-ja.

Ima li neko slicna iskustva?