[ pl4stik @ 04.05.2010. 11:47 ] @
Pozdrav...

Imam 4 baze MSSQL, ORACLE, MySQL i POSTGRE (sve su iste) i 1 app za koji treba da napravim datalayer. Za prve 2 je sve ok i radi ali sa MySql ne znam sta da radim, tacnije ne umem da napravim web.config conn. string vezu koja je prepoznatljiva xsd. fajlovima. Pitanje bi u stvari bilo da li postoji nacin (connection) da ga prepozna xsd wizard (ma kako nepopularno zvucalo) i da na osnovu njega prepozna tabele (ne mora zavisnost, to cu ja rucno mada ima mnogo) .... U opste nije problem da odradim bilo kako samo da se to binda na ObjectDataSource, mada bi bilo dobro da ne preterujem sa manualnim doradama...

Ako ima nesto nejasno pitajte, samo da racistimo, ovaj MySQL je mnogo slabo podrzan kolko mi se cini...

S' postovanjem pl4stik
[ mmix @ 04.05.2010. 12:19 ] @
Nisam probao ali trebao bi EF sasvim fino da radi sa MySQL
[ mmix @ 04.05.2010. 12:51 ] @
Evo i zvanicno je podrzan od mysql tima.

http://dev.mysql.com/doc/refma...l-studio-entity-framework.html
[ dejanet @ 04.05.2010. 13:02 ] @
Mozda je problem u web.config-u, evo meni proverene varijante(mozda ima i nekog viska) koja radi u xsd (design time) i runtime

dodas sledece:
Code:

<connectionStrings>
    <add name="tvojConnectionString" connectionString="Server=tvojServer;User ID=tvojUsername;Password=tvojpass;Database=tvojaBaza;Persist Security Info=True;CharSet=utf8;" providerName="MySql.Data.MySqlClient"/>
</connectionStrings>


zatim:
Code:

<DbProviderFactories>
    <add name="MySQL Data Provider" invariant="MySql.Data.MySqlClient" description=".Net Framework Data Provider for MySQL" type="MySql.Data.MySqlClient.MySqlClientFactory, MySql.Data, Version=5.2.5.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=c5687fc88969c44d"/>
</DbProviderFactories>


zatim:
Code:

<add assembly="MySql.Data, Version=5.2.5.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=c5687fc88969c44d"/>
<add assembly="MySql.Web, Version=5.2.5.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=c5687fc88969c44d"/>


Ja sam ovde instalirao MySQL Connector Net verziju 5.2.5 (MySql.Data.dll i MySql.Web.dll)..
[ mmix @ 04.05.2010. 13:20 ] @
Ne bi trebalo da je web.configu problem.
Jesi robao uopste da napravis entity model koristecu MySQL provajder.

Pogledaj npr njihov primer za winforms (isti ti je postupak i za asp.net).
http://dev.mysql.com/doc/refma...ework-winform-data-source.html
[ pl4stik @ 04.05.2010. 13:27 ] @
Evo evo gospodo dajte mi satipo ...
[ pl4stik @ 04.05.2010. 13:38 ] @
@dejanet

Toooo, izgleda da radi ok. Prva dva sam odradio ali nisam registrovao assembly i zato nije radilo...

Hvala lepo

@mmix

U toku dana/noci cu da testiram (sad testiram za pare ) ali ako radi prelazim na EF definitivno. Hvala za hint...

BTW Uuuuuhuuuuu, podrska ko uragan, hvala people !!!
[ pl4stik @ 05.05.2010. 06:46 ] @
Problem koji sam ja ovde imao je u verziji VS-a. MySQL .net Connector uopste nece (tj. nece full) da se instalira na express verziji dok na ostalim verzijama radi sve normalno !? Prvi put se srecem sa ovakvom vrstom ogranicenja i to jos ne pise (kolko sam vido, a nisam nesto detaljisao), a trebalo bi bar velikim boldiranim slovima...

[ mmix @ 05.05.2010. 08:08 ] @
Da, express verzija nema mogucnost nikakvog prosirivanja, jedan od razloga zasto je dzaba. Nije samo to u pitanju, gomila drugih productivity alatki ne moze da se instalira na express. Mada ne bi to trebalo da ti predstavlja toliki problem, core biblioteke konektora su tu, connection string je tu, entity framework postoji. Fale ti samo neki dodaci koji se instaliraju kao pluginovi.
[ pl4stik @ 05.05.2010. 11:00 ] @
Da da, nema problema, samo nisam uspeo to sto sam zamislio inace sve ostalo radi ok. Pogotovu onaj deo kad se promenom machine.config-a generisu tabele u MySQL bazu i radi membership provider (full kolko znam)...