[ acim @ 08.05.2010. 17:58 ] @
Već dva dana mučim muku sa podešavanjima ISDN NT boksa Intracom netMod-USB i ISDN PCI kartice OpenVox B100P. Dakle, pokušavam da napravim softverski PBX baziran na Asterisku, odnosno Elastixu.

Elem, probao sam sva moguća podešavanja džampera na oba ova uređaja, ali bez uspeha, uvek dobijam link down šta god da uradim. Dakle, kartica se vidi u Elastixu, ali je link uvek down.

Da krenemo prvo od kabla i džampera. Dakle, kabl je napravljen po ovoj šemi:



a evo šta kaže kabl tester (pinovi 1,2,7 i 8 nisu povezani):



OpenVox B100P kartica je u TE modu, a što se terminatora tiče, probao sam i sa otvorenim i zatvorenim bez uspeha, uvek je isto, link down.

Probao sam i sve moguće kombinacije džampera na netModu, ali uvek je isto. Najlogičnije mi deluje: SW4 OFF, SW3 ON (nebitno), SW1 ON.



Evo informacija iz Asterisk konzole:



[ optix @ 08.05.2010. 18:11 ] @
Jesi probao da ostvaris poziv? L1 ce biti down jer je na centrali, cini mi se, podeseno da ne bude uvek 'up'.

I kod mene je down sve dok nema poziva:


mISDN show port 1
BEGIN STACK_LIST:

* Port 1 Type TE Prot. PMP L2Link DOWN L1Link:DOWN Blocked:0 Debug:0


Kad napravim, ili dodje poziv:


mISDN show port 1
BEGIN STACK_LIST:

* Port 1 Type TE Prot. PMP L2Link UP L1Link:UP Blocked:0 Debug:0


[ acim @ 08.05.2010. 19:51 ] @
U međuvremenu sam nabavio ISDN telefon, koji je radio u oba S0 porta, naravno. Uzgred sam video da on koristi prav kabl sa 4 žice, pa je zaključan da se može koristiti i najobičniji mrežni kabl.

Dakle, sa pravim kablom je link ponovo bio down, sve do poziva. Hvala ti puno na pomoći.

Uzgred, probao sam i ranije sa pravim kablom, ali verovatno nisam pozivao pa je link stalno bio down. Ufff, čovek se uči dok je živ :)
[ optix @ 08.05.2010. 19:55 ] @


Moze straight mrezni kabl, da.
[ IvanPHP @ 19.06.2010. 00:55 ] @
Da, moze strait mrezni kabl za B410P, ali recimo za DE115P/E (8 BRI, a 4 RJ-45 portova) ide u karticu strait, a sa druge strane 1,3,5,7 za jedan, 2,4,6,8 za drugi BRI port na NT kutiji.