[ mica99 @ 15.05.2010. 20:57 ] @
Imam jedan quattro lnb i 8 resivera.Svaki resiver pusta po jedan TP.
Da li bi radila ova sema?:
1. Resiver 1 - TP na visoku H =>LOOP=>Resiver 2 - TP na visoku H=> LOOP=>Resiver 3 - TP na visoku H
2. Resiver 4 - TP na visoku V=>LOOP=>Resiver 5 - TP na visoku V=>LOOP=>Resiver 6 - TP na visoku V
3. Resiver 7 - TP na nisku H
4. Resiver 8 - TP na nisku V
U pitanju je ZAS (zajednicki antenski sistem ) u jednom hotelu. Znam za opciju sa mutiswich-om 4/8 ali google-ovao sam i nisam to nasao
u Srbiji gde bi mogao da kupim. Tako da bih vas molio da mi neko kaze gde bih mogao da kupim taj mutiswich ili da li ce moja sema raditi
Hvala


[ kidloco @ 15.05.2010. 22:14 ] @
na jedan lnb pricam o obicnom single lnb-u mozes da spojis-loopujes- koliko te volja resivera stim da samo moze da gledate istu polarizaciju V ili H ako jedan od tih resivera pokrene drugu polarizaciju svi se momentalno blokiraju tako da bi morao da na svim resiverima ostaviš kanale u jednoj polarizaciji a ostale izbrises .... ili još bolje kupi jos jedan quatro lnb i jos jedan tanjir nađi isiti satelit i nek gleda kome šta volja nebitno koja polarzacija V ili H..drugacije ne moze -pozzz,,,
[ mica99 @ 16.05.2010. 09:20 ] @
Hvala ti kidloco. To znaci da ako koristim univerzalni lnb, nebitno na kojim frekvencijama rade kanali. Bitno je da je samo ista polarizacija? Da li sam te dobro razumeo?
[ kidloco @ 16.05.2010. 10:48 ] @
da tako je, rang frekvencije je nebitan bitna je polarizacija....pozzz...
[ ddanijel @ 16.05.2010. 12:33 ] @
@kidloco
Prijatelju bez uvrede ali dajes coveku pogresne informacije , uz to ne citas sta je covek pitao, a po svoj prilici ne znas razliku izmedju "quatro" i "quad" lnb. Da si procitao sta je mica99 pitao/la video bi da vec ima quatro lnb, a quatro je tip lnb-a sa 4 izlaza za multiswitch , lowV, lowH, highV, highH , i kao takav ne moze da se koristi direktno na sat receiveru sem ako ti nije dovoljna 1 polarizacija u 1 bandu (nizem ili visljem). I da li si ti nekad probao da loopujes sa istog izlaza na lnb da na jednom sat receiveru gledas recimo vertikalu u nizem bandu, a na drugom vertikalu u visljem bandu ? Sve mi se cini da nisi probao pa zato ovako i pricas i na zalost dajes coveku pogresnu info, a nisi procitao pitanje kako treba uz sve to.

@mica99
kombinacija loop-ovanja koju si naveo je ok i moze ono onako, znaci moze ukoliko ti zadovoljava da na svakom receiveru imas 1 predefinisan kanal nemas potrebu za multiswitch-om. Ukoliko je potrebno da se menjaju kanali onda postavi multiswitch 5/8 i to je to.
[ mica99 @ 16.05.2010. 13:33 ] @
Hvala. Jos nesto da mi potvrdite . LNB power je ON samo na prvom resiveru dok ostali koji su u loop-u ostaju na LNB power OFF,takodje i Tone 22kHz je auto samo na prvom resiveru?
...i recimo freq. 12680 H smatra se kao visoka horizontala a freq. 10978 H je niska horizontala? ili?
[ ddanijel @ 16.05.2010. 14:50 ] @
Da, upravo tako, sto se frekventnog opsega tice to mu dodje ovako:
Low Band: 10.70 to 11.70 GHz
High Band: 11.70 to 12.75 GHz
[ mica99 @ 16.05.2010. 15:15 ] @
Hvala jos jednom