[ arpsoftt @ 17.05.2010. 20:13 ] @
Ovako. Zamolio bih sve strucnjake foruma da mi daju par saveta. Naime, dosao sam na ideju o kreiranju 3D software-a, (nalik na jednostavnu igricu, ne bas jakog kvaliteta, nesto poput CounterStrike 1.5, verzije), naravno, sve mnogo jednostavnije i kao projekat znatno manje.

Kompletna aplikacija bi trebala biti radjena za sve major windows platforme (xp, vista, 7)

Izgledala bi poput jedne prostorije, u kome bi se mogli kretati napred, nazad, levo, desno putem dugmica na tastaturi i misa.

Aplikacija bi, naravno, trebala biti povezana sa baznim serverom, na kome bi bila jedna globalna baza podataka koja bi opskrbljivala software potrebnim informacijama, dakle, aplikacija je mrezna takodje.

Aplikacija bi imala frontend (korisnicku stranu) i backend (stranu za ljude koji bi je nadgledali)

Pored toga, aplikacija bi trebala imati multilanguage podrsku.

Po mojim proracunima, trebalo bi biti odradjeno nekih 1.000 malih modela koji bi bili postavljeni u aplikaciju.

Na samom kraju. Interesuje me, koji profil IT strucnjaka je potreban da bi se izradilo ovako nesto, c++ developer, 3d max developer etc... znacete vi to bolje od mene :)

Kada vec budete razmisljali o profilima ljudi koji bi ovo mogli raditi, interesuje me koliko bi ljudi iz svakog profila bilo potrebno da se ovo uradi u nekom razumnom roku, te na samom kraju, koliko bi ljudi bilo potrebno da sve to odrzava na mesecnom nivou...

Nakon sto saznam sta bi i kako bi sve islo, ulozio bih kapital i osnovao kompaniju, te skupio mlade i iskusne ljude sa ovog foruma, dao im izuzetno dobre plate, osiguranja itd. itd. te poceo sa ozivljavanjem ovog projekta.

Hvala vam svima unapred ;)

[Ovu poruku je menjao arpsoftt dana 17.05.2010. u 21:29 GMT+1]
[ Filip Strugar @ 19.05.2010. 21:21 ] @
Hmm - da li moze malo vise detalja o projektu?

"nalik na jednostavnu igricu, ne bas jakog kvaliteta, nesto nalik CounterStrike 1.5, verzije" - CS nije bas jednostavna igrica ne bas jakog kvaliteta. Taj CS jeste baziran na u danasnje vreme zastarelom engine-u ali je daleko od jednostavnog - to zvuci kao da si rekao "hocu da napravim mali jednostavni licni transporter, nesto nalik McDonnell Douglas DC-10 samo mnogo manje i jednostavnije" - potpuno je nerazumljivo :)

Recenice "Izgledala bi poput jedne prostorije, u kome bi se mogli kretati napred, nazad, levo, desno putem dugmica na tastaturi i misa." i "Po mojim proracunima, trebalo bi biti odradjeno nekih 1.000 malih modela koji bi bili postavljeni u aplikaciju." su jos vise zbunjujuce.

Jedna soba? Dakle nije rec o igri, pretpostavljam? 1000 modela? To je ogroman broj - kakvih modela, o cemu je rec? Neka virtuelna prodaja, muzej ili tako nesto?

Dakle, bez detaljnije specifikacije nemoguce je odgovoriti na postavljenja pitanja :)