[ iizuzetan @ 18.05.2010. 21:58 ] @
Radim na kljucnoj reci IGRICE. Posle odredjenog vremena sam sa 450-tog mesta na srpsko, bosansko, hrvatskog govornog podrucja google indeksa dospeo na 15-to mesto. Ja mislio super sad ce da prste posete medjutim mrka kapa. Dnevno mi dodju samo par posetilaca. Potpuno ne shvatajuci o cemu se radi jer pogledam ja sajt odma iznad mog u toj pretrazi mu dolaze za istu tu kljucnu rec nekoliko hiljada posetilaca dnevno. Lupam ja glavu mesec dana o cemu se tu radi. Prvo promenim opis stranice, pa menjaj ovako, pa onako ma nista ne pomaze. Na kraju ja prekopiram opis stranice kakvu ima i ta konkurentska stranica ma nista, ista stvar. Posetioci ni od korova.

Uzmem ja onda analiziram odakle to njemu stizu. Pogledam ono dolaze i sa google.com indeksa, pa dolaze i sa google.ba, google.sr, google.hr itd. Pogledam odakle ti neki dolaze kod mene kad i oni isto po neki iz google.com, neki iz google.ba, google.sr itd. I tu je bio corsokak.

Uzmem ja analiziram i dalje i tek od jednom mi sine ideja da vidim da nije mozda u zavisnosti od jezika mog web preglednika !! Kad ono ispostavi se zbog toga. Naime moj web preglednik je bio podešen na Srpski pa zato ja kad pretražujem ono google prepoznaje moj jezik web preglednika i zato mi izbacuje da sam na 15 mosetu jer izvlači iz indeksa sa srpskohrvatskog govornog područja. Medjutim na žalost većina ljudi nema web preglednike na srpskom , bosanskom ili hrvatskom nego im je pretraživač po defoltu na engleskom tako da kad neko traži ključnu reč IGRICE sa svog web preglednika koji je na engleskom onda njemu google izvlači stranice u pretrazi iz glavnog indexa.

Medjutim mene u glavnom google indeksu NEMA !! Ja onda dalje analiziram zasto me me to nema jer oni sajtovi koji se pojavljuju iz glavnog indeksa takodje im sve pise na nasem jeziku a ne na engleskom. Gledam gledam i onda pocnem ja da analiziram gde hostuju te sajtove. I gle čuda sa prve dve tri stranice gotovo svi hostuju u americi (posto na dalje nisam analizirao).

E sad moje pitanje je sta da radim da li ima spasa za nas koji hostujemo na Srpskim hostovima sajtove da se uopste nadjemo u glavni google indeks ZA JAKE kljucne reci ili ipak moramo da odjavimo sajt sa domacih hostova i potrazimo neke americke hostove??

Pitam jer stvarno nije fer da za sve jake kljucne reci mi sa srpskim hostovima ne mozemo ni da se nadjemo na glavnoj stranci. A gle cuda ovi sajtovi koji su na tom glavnom google indeksu se nalaze i na nasim srpskohrvatskim google indeksima. Mislim nije fer, ako nama nema dozvole tamo u glavnom zasto onda njih ubacuje u ove lokalne indekse?

E sad da nasi ljudi iz Srbije imaju web preglednike na srpskom ne bi bilo problema ali kako stvari stoje gotovo nikom web preglednici nisu podeseni na srpskom. STA DA RADIM koji je vas savet? Da li je moja analiza tacna ili postoji neki drugi razlog zasto me nema kad mi je web preglednik na engleskom medju rezultatima pretrage a kad mi je web preglednik na srpskom onda me ima?
[ old @ 18.05.2010. 23:40 ] @
Pre će biti da sajta ima i u međunarodnom indeksu, ali je konkurencija jača pa nije na prvim stranama među Google rezultatima?

Može se proveriti pretragom:
site:imesajta

(Samo da nema razmaka oko dvotačke)
[ iizuzetan @ 19.05.2010. 00:25 ] @
Citat:
old: Pre će biti da sajta ima i u međunarodnom indeksu, ali je konkurencija jača pa nije na prvim stranama među Google rezultatima


Ako je tako onda kako to postoji sajt koji je tik pored mene na SR indeksu a tamo na tom medjunarodnom kako kazrs je takodje na jako visokom mestu a mene nema?
[ Zoran Milovanovic @ 19.05.2010. 00:37 ] @
Jednostavno jaci je od tebe na medjunarodnom "trzistu"?

Mnogo toga utice na to, kakav ce rezultat google da ti vrati. Moguce da je on kod tebe (kada gledas SR do tebe, a na medjunarodnom daleko ispred) tako, ali ako isto to proverim ja, ne mora da znaci da ce rezultati biti isti. (odnosno moze da se poklopi, ali mozu i da budu potpuno drugaciji rezultati)
[ iizuzetan @ 19.05.2010. 00:58 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Jednostavno jaci je od tebe na medjunarodnom "trzistu"?


Doduse ja sam ubadao linkove na stotinak sajtova koji hostuju na srpskim hostovima. A da li to znaci da pocnem da postavljam linkove po nekim engleskim sajtovima, americkim, ili je cilj da ubadam linkove da zahvatim hostove svih zemalja?

Ajde neka mi neko kaze u cemu je poenta??? Ako treba platicu za tu informaciju jer stvarno vise nemam zivaca da eksperimentisem sve varijante.
[ m2webs @ 19.05.2010. 02:09 ] @
kad smo kod ubadanja linkova, mislim da je pametnije da se orijentises na kvalitet linkova nego da muljas po kakvim su serverima...

1. trazi tematske strane koje imaju tvoje kljucne reci
2. trazi sto jace strane
3. trazi jak anchor tekst ali ne uvek isti
4. trazi linkove sa stranica/sajtova koji imaju sto manje odlaznih linkova, a ne sa link farmi...


a sto se tice pozicije... sta te uopste briga koji si za rec "igrice" kad kidas google frazom "boranija sa mesom" :) :)
[ old @ 19.05.2010. 09:46 ] @
Ako već proučavaš sajt-konkurent, pogledaj gde je nabavio linkove. Pa probaj i ti.
[ HIP @ 27.06.2010. 14:47 ] @
Meni je na firefox podesen google.com, a na explorer google.rs tako da kad proveravam neke kljucne reci u pretrazi
obratim paznju i na com i na rs ali ipak se google.com daleko vise koristi tako da njega treba koristiti kao realnost
za rangiranje po kljucnim recima. Samo za rec igrice uopste nije lako postici da si dobar u pretrazi, s obzirom na to da
je konkurencija jako velika.