[ Milos88_vkbgd @ 19.05.2010. 00:32 ] @
1) Da li mi neko moze reci koliko kosta sajt http://www.befit.rs/ Slati na p.m.

2) Zanima me jos i kako se odredjuje cena po satu, recimo da bih radio html, css, java script, xml, jquery, photoshop, optimizacija standardna, ne napredna, sajt sa nekoliko strana, i galerijom slika do 40 kom.

Kako se odredjuje cena za ove stilove sto sam nabrojao?
[ flylord @ 19.05.2010. 07:58 ] @
sta ti je javascript a sta jquery? I sta je to XML?
[ Milos88_vkbgd @ 20.05.2010. 01:14 ] @
Imas na google-u. Java Scripta se koristi na sajtovima za neki dinamicni sadrzaj, jquery je biblioteka za js, xml - eXtensible Markup Language. Da bi radio u XML potrebno ti je da poznajes html i java script.
[ flylord @ 20.05.2010. 07:43 ] @
jquery je vise framework nego biblioteka, a za XML ne moras da znas JS a jos manje HTML.

Ovakva pitanja koja si postavio ne vode nicemu. Ako ne znas da procenis cenus svog rada, ne moze ti niko pomoci. Ne mozes ti na osnovu tudjih satnica da odredjujes svoju. Niti mozes da pitas koliko kosta onaj sajt, jer niko koje je imalo dobar, nece hteti ni da odgovori na pitanje (jer je sajt los), a ako se javi neko bez iskustva to ti je beskoristan odgovor
[ Milos88_vkbgd @ 20.05.2010. 10:04 ] @
I uvek dobijam ovakve dogovore. Kao da je to tesko reci koliko je satnica. Ajde reci mi kako ti svoju satnicu naplacujes i prema cemu definises cenu, to mene zanima, pa nije to neko cudo. Zna se koliko se krecu cene sajtova, ne mozes ti da lupas cene kako hoces. Poslodavac je trazio bas onakav sajt da se uradi i da bude jednostavan, ne mozes ti da radis sta ti hoces, ako ti poslodavac trazi nesto drugacije. Ne razumem sto me pitas sta je jquery i xml pa posle ovde pises odgovore, proveravas moje znanje. Ne zelim da pretrpavamo temu off topic sadrzajem, lepo sam pitao na osnovu cega se definisu cene i kako se definisu. Ako niko nema odgovor na to pitanje ili nece da kaze, onda bolje da ne prica nista drugo.
[ flylord @ 20.05.2010. 17:26 ] @
Pretrazi malo po ovom forumu, i videces dosta slicnih tema. Ima dosta ljudi koji su pitali identicno pitanje kao i ti. I jednostavno, sada korisnike mrzi da vise odgovaraju na takva pitanja.
- Meni licno je jedan od parametara za cenu kolicina posla koju imam. Sto vise posla imam, imam vecu cenu. Tako odbijam nove klijente, jer bih se samo zatrpao sa poslom.
- Drugi parametar mi je cena radnka koje imam. Sto imam bolje radnike (koji su skuplji), meni je cena veca (moram njih da pokrijem + moj profit)
[ Mister_rap @ 20.05.2010. 17:31 ] @
Pozdrav,

[offtopic]

Citat:

sta ti je javascript a sta jquery? I sta je to XML?


A jel moze pojasnjenje cemu ovakvo pitanje, posto ja ne kapiram, a vidio sam i ranije nesto slicno ?
[/offtopic]
[ Milos88_vkbgd @ 20.05.2010. 22:55 ] @
Ok. Tnx.
[ Acko017 @ 05.07.2010. 15:32 ] @
Znam da kasno odgovaram na temu, ali mislim da svako ima prava na svoje misljenje,

ne mora da znaci da ce svako pametan ili onaj koji se bavi ovim poslom smatrati @Milosevo pitanje glupim, decko je lepo pitao i valjda svi tezimo tome da nekome pomognemo ili da zatrazimo pomoc, ali takvi smo svi mi... ova drzava ode polako... :)

Sto se cene sajta tice, mogu reci da bi vise kostao hosting + domen nego cena izrade sajta, sajtovi se sada krecu ( neki normalniji ( standardni ) ) oko 250 - 300 eura, a inace ovaj konkretno... tu nema nicega, oko 20-25 evra da uzmes i da budes zadovoljan, uz neki cms za takvu primenu nabacas te tesktove, kontakt, stranu informacije... svega 40tak minuta plafon.

Sredjivanje domena i hostinga 10tak minuta, instaliranje cms-a... manje od 40 min al ajd... imace vremena za kaficu :)

To je samo moje misljenje i izvuceno iz konteksta mog iskustva (sala.) :)
[ tahuti @ 06.07.2010. 14:27 ] @
Svidja mi se ovaj sajt
http://www.howmuchdoesawebsitecost.com/

Common hourly rates:
Student/Offshore: $10-$30/hour
Freelancer: $35-$100/hour
Expert Consultant: $50-$200/hour
Company: $75-$150/hour

mada su i ovi dobri
http://www.pearsonified.com/20..._much_should_a_design_cost.php
http://www.webpagefx.com/How-much-should-web-site-cost.html