[ sholac @ 19.05.2010. 14:33 ] @
Dakle, uzeo bih tri domene, sve su .com, i imao bih odvojena 3 paketa, ali sa istim sadrzajem.

Cuo sam da moze biti problem ako google nadje vise stranica sa istim sadrzajem... nisam siguran ali volio bih biti, da ne budem banovan...

Takodje bi sva tri bila povezana back linkovima izmedju sebe...

Jel to pametno?

[ old @ 19.05.2010. 15:49 ] @
Nedvosmisleno pogrešno.

Ako već treba da se vidi na tri domena neka idu na isti hosting (parkirano).

Inače može biti samo štete, a koristi nikako. Na stranu dodatni trošak i trud.
[ Zoran Milovanovic @ 19.05.2010. 15:54 ] @
Ako zelis na tri domena da imas isti sadrzaj (recimo da se ogradis, da sutra neko podigne domen koji lici na tvoj, pa ti ukrade posetioce ili sta vec). Kupis tri domena, odredis glavni, gde ti je kontent, a na ova 2 postavis 301 redirect na glavni?

Inace tri domena sa istim sadrzajem, nemaju nikakvog smisla.

Je l' valja ovo kako sam ja rekao?
[ Stefan Jocic @ 19.05.2010. 16:27 ] @
Postaviš sadržaj na hosting, staviš jedan od tih .COM domena da bude main domain (glavni), a ostale domene staviš da budu addon domeni. Ovako ti je preporučljivo i zbog SEO, a ne samo zbog isplativosti, truda i sl.
[ sholac @ 19.05.2010. 22:07 ] @
nije troshak ni trud, svejedno imam riseler tako da si mogu pravit...

bitno mi je da me google ne banuje tj. da SEO radi...
bojim se da ne bude problem ako skontaju da je isti sadrzaj na tri domene...
jer sam cuo da znaju zezat... Sve je to da se postigne bolji SEO pa otud problemi...

dobro, znaci na jednom paketu da dodam 2 addon domena...

vazi, hvala, uradicu tako!


Hvala svima i pozzz!
[ Zoran Milovanovic @ 19.05.2010. 23:39 ] @
A kako mislis da je bolje za SEO ako trebas da "guras" tri sajta umesto da se koncentrises na jedan?

[ Stefan Jocic @ 20.05.2010. 00:42 ] @
Verovatno je čovek mislio da ima veće šanse, da se za neki pojam pretrage nađe na prvom mestu, ako ima više odvojenih sajtova sa istim sadržajem. Što naravno nije tako. Bolje se skoncentriši na SEO i pravila optimizacije.
[ sholac @ 20.05.2010. 09:44 ] @
jap, to je cilj...

zar nije bolje ako se u domenu nalazi ime vezano za sadrzaj...

imamo tri prozivoda na sajtu
i za sva tri ako uzmemo domen (proizvod1.com, proizvod2.com, proizvod3.com) mislili smo da ce biti bolje za SEO...
[ Stefan Jocic @ 20.05.2010. 13:52 ] @
Jeste dobro, ali ako se sadržaj razlikuje na sva tri sajta.
[ Vukan Karadžić @ 20.05.2010. 20:54 ] @
Jeste naravno bolje, ali imaj u vidu da ces sve morati da radis X3! I kvalitetan SEO sadrzaj i ostala onpage optimizacija i skupljanje linkova ...
Ukoliko konkurencija nije prejaka sve se to moze postici sa jednim, kvalitetnim sajtom.