[ bttp @ 19.05.2010. 16:19 ] @
Ovako,

imam neki primer kako iz frontenda kreiranog u Accessu menjati metadata u MS SQL skladištu podataka. Priloženi su fajlovi, međutim ja ne znam kako da taj primer-projekat pokrenem u SQL serveru. Instalirao sam 2008 R2 Express Edition i kada uđem u Management Studio mogu da otvorim taj projekat ali ne znam šta dalje, tj. kako da namestim da to bude aktivna baza na serveru. Ovo su fajlovi.



U serveru ima neke 4 baze koliko ja vidim (master, model, msdb i tempdb) i ne znam kako da ovaj projekat i priložene tabele ubacim u neku od njih, niti u koju bi trebalo. Access mogu da zakačim preko ODBC SQL Server Native Client 10 na server, ali šta vredi kada ta potrebna baza nije aktivna.

Kako da je aktiviram, tj da je importujem?

[Ovu poruku je menjao bttp dana 19.05.2010. u 17:33 GMT+1]
[ bttp @ 24.05.2010. 17:40 ] @
Šta bi, zar niko ne ume da mi pomogne sa kratkim objašnjenjem kako da pokrenem ovu bazu?
[ sule99 @ 25.05.2010. 11:08 ] @
Kad instaliraš SQL server, automatski imaš nekoliko sistemskih baza podataka. To su te 4 koje si naveo i ima još jedna koju ne vidiš. Njih ne smiješ da diraš. Ako želiš dignuti neku bazu, to možeš učiniti na više načina.

1. način je preko t-sql skripte, koju otvoriš u sql-u i pokreneš sa F5 ili tipkom u alatnoj traci execute
2. iz backupa-a napraviš restore baze
3. iz .mdf i .log fajlova napravis atach baze

nisam gledao baš detaljno ali čini mi se da ti imaš skriptu koju kad otvoriš, samo pokreneš pritiskom tipke F5 i to bi trebalo da bude to. Nakon toga napraviš refresh SQL servera i trebao bi da imaš osim sistemskih baza i svoju, korisničku bazu podataka. Nju sad dalje smiješ da mjenjaš i radiš šta je već potrebno.

Pozz

[Ovu poruku je menjao sule99 dana 25.05.2010. u 14:39 GMT+1]
[ bttp @ 31.05.2010. 11:34 ] @
Izgleda da prvo treba da se kreira baza sa imenom tog projekta. Jer kad stisnem Execute na neku od ovih tabela kaže da ta baza ne postoji.

E sad ja sam kreirao bazu Metadata_DB i Staging_DB i onda mi nije izbacio grešku. Jedino što nisam uspeo da se konektujem na tu bazu iz Accessa sa remote računara, izbacuje mi grešku SQL Server Login Timeout. Sad moram da vidim kako to da rešim.