[ AlexGTI @ 22.05.2010. 21:53 ] @
Pozdrav svima
Skoro sam kupio vodeno hladjenje tipa Thermaltake Bigwater 760is, i na CPU sam postavio sledeci hladnjak CPU Water Block

Sada je problem u temperaturi!!! Po neko pravilu vodeno hladjenje treba da obezbedi bolje sladjenje CPU-a!!!??? Medjutim u mom slucaju malo mi je problematicna temperatura, tj. niormalna vrednost je od 35-39 stepeni C, dok kad pocnem da igram neku igru ide i do 60 stepeni C.

Napominjem da je CPU tipa AMD Phenom II 955 BE i nije overklokovan!!! U cemu je problem??? Dali da postavim njegov CPU blok koji je dosao u paketu sa Thermaltake Bigwater 760is????

[Ovu poruku je menjao Miroslav Cvejić dana 23.05.2010. u 00:04 GMT+1]
[ coldman.etf @ 25.05.2010. 18:42 ] @
Obrati paznju na pumpu da li radi kako treba.
Mozda nisi dobro namontirao? Probaj sa blokom koji si dobio p[a proveri.
Koji program koristis za proveru temperature?
[ AlexGTI @ 25.05.2010. 20:18 ] @
Pumpa je na ovom modelu integrisana sa rezervoarom i hladnjakom tako da ima samo izlaz i ulaz za tecnost za spojnicama.
Koristim program CoreTemp!!!
[ HD5850 @ 25.09.2010. 02:18 ] @
Sva ta vodena hladjenja tog tipa su loshi performeri, ne hlade kako treba, i uzalud su potroshenog novca i ne treba da ti bude cudno zasto tvoj procesor drzi takve temperature a imas "vodeno hladjenje". Jedan top kuler kao shto su :Thermalright Silver Arrow,Noctua nh-d14, Thermalright Venomous X,Tr ifx-14,Prolimatech i dr. ostavljaju u prashini takva vodena hladjenja kao sto imas ti .
A ako zelis "pravo" vodeno hladjenje , treba da odvojis i vecu sumu novca.