[ MPesic @ 24.05.2010. 12:52 ] @
Mogu ja izvuci ovako krive linije u photoshopu ali ne kapiram kako se recimo dodaju razlicite boje u tome, koje ce pratiti konture. Probao sam sa dupliranjem tog layera bojenjem u razlicite boje ali ne dobijam taj zeljeni efekat :S. Ako nisam nisam uspeo lepo da vam opisem ono sto zelim mozda ce slika bolje to uspeti.



Isto pitanje i za ovakvu sliku. Kako najlakse uraditi tako nesto?

[ deks007 @ 24.05.2010. 17:19 ] @
Mislim da je Ilustrator za te stvari . Pozdrav !
[ Vladokv @ 24.05.2010. 18:20 ] @
Probaj da duplirani layer uspraviš, suziš, obojiš, i posle vratiš u stari ugao(ponovo oboriš). Probaj, možda uspe
[ pajaja @ 24.05.2010. 18:30 ] @
Kao sto je deks007 rekao - illustrator ili neki program za obradu vektorskih slika.
Sto se tice toga u PS-u, koristi kombinaciju pen tool-a, gradijenata, blending modova etc.
[ skemamen @ 25.05.2010. 07:46 ] @
Ako ti je na jednom objektu upaljen "gradient overlay", koliko god menjao boje na bilo koji nacin, neces uspeti da ih promenis dok ne ugasis gradient na njemu...
[ black_panther @ 27.07.2010. 17:11 ] @
A šta za početnike?!
[ dswalk @ 28.07.2010. 10:31 ] @
Citat:
MPesic: Mogu ja izvuci ovako krive linije u photoshopu ali ne kapiram kako se recimo dodaju razlicite boje u tome, koje ce pratiti konture. Probao sam sa dupliranjem tog layera bojenjem u razlicite boje ali ne dobijam taj zeljeni efekat :S. Ako nisam nisam uspeo lepo da vam opisem ono sto zelim mozda ce slika bolje to uspeti.

Isto pitanje i za ovakvu sliku. Kako najlakse uraditi tako nesto?

Možeš ti to napraviti i u photoshopu(možda), ali ovakve stvari se ili crtaju ili postoji neki efekat za to. Na ovoj drugoj slici, npr., skoro sigurno je korišten program za vektorsku obradu, dakle, corel, AI, InDesign ili neki drugi, pa tek onda u kombinaciji sa PS.
Citat:
black_panther: A šta za početnike?!
??? Šta? Programe sam već pobrojao, ako je to bilo pitanje.