[ nikola_pj @ 25.05.2010. 00:32 ] @
imam nekoliko starih mobilnih telefona koji nisu korisceni recimo po godinu i vise dana. ni jedan od njih ne moze da se ukljuci niti da pocne da se puni. u cemu moze biti problem?
[ svakaVamcast @ 25.05.2010. 06:51 ] @
U praznoj bateriji. Ne moze da se "podigne", probaj da je drziz mnooogo duze na punjacu, ili moras da odneses da se baterija "probudi" <-ako moze !
[ Iksi @ 25.05.2010. 14:24 ] @
ili kupi peckalicu kod kineza :D
[ nikola_pj @ 25.05.2010. 16:43 ] @
punim vec vise od 12 sati i nista.. da batalim?
[ ZZIKA @ 25.05.2010. 18:28 ] @
Možeš da puniš i 3 dana i ništa se neće desiti, jer u stvari ne puniš, već imaš zakačen punjač na telefon.

Kolo koje reguliše punjenje nalazi se u telefonu i napaja se iz baterije. Ako je baterija prazna - ni to kolo neće pokrenuti punjenje.

Zato moraš bateriju da dopuniš (bar malo) nekim eksternim punjačem (oni mali kineski - štipaljke) su sasvim dobro za ovaj posao, a mogao bi i punjač da iskoristiš ukoliko tačno znaš šta radiš, pa izvadiš bateriju iz telefona, plus punjača povežeš na plus baterije, a minus na minus ... i tako puniš par minuta. To bi trebalo da bude dovoljno da se napon baterije podigne na dovoljan nivo. Posle toga vratiš bateriju u telefon i nakačiš punjač na telefon.

Naravno - ako ne znaš šta radiš i nešto povežeš pogrešno - sam si kriv. Baterije mobilnih telefona obično imaju više od 2 izvoda (najčešće 3, a ima ih i sa više), pa treba znati (obično je obeleženo) gde šta povezati. Zato mi se kineske štipaljke i sviđaju, jer čak i laiku omogućavaju jednostavnu proveru pravilnog polariteta.

[ pera1988 @ 23.06.2010. 22:04 ] @
nakaci na punjac od kola, kod mene je tako radilo
[ DzoksySp @ 10.05.2012. 14:36 ] @
Citat:
svakaVamcast: U praznoj bateriji. Ne moze da se "podigne", probaj da je drziz mnooogo duze na punjacu, ili moras da odneses da se baterija "probudi" <-ako moze !
Da li u servisima "bude" baterije?
[ gilopile @ 10.05.2012. 15:21 ] @
^^
Da, naravno.
[ DzoksySp @ 13.05.2012. 13:57 ] @
Citat:
gilopile: ^^
Da, naravno.
Hvala!