[ expert_46 @ 26.05.2010. 18:07 ] @
pisem maturski iz informatike na temu 3d animacije. Treba mi nesto opste o 3d modelovanju. Dajte neki link ako moze na srb. nista specijalno samo nesto opste kao opis. unapred hvala
[ expert_46 @ 26.05.2010. 21:51 ] @
dajte ljudi hitno mi je nesto opste al' na srpskom o modelovanju, 3d animacijama, fazama 3d modelovanja.
[ LuckyBug @ 27.05.2010. 16:50 ] @
Nema toga prijatelju, a mahom i ako nadjes bice tu dosta netacnih informacija.
Uzmi prevodi clanke koji su na engleskom, i ono sto sam znas, kreni od googla, wikipedie ... zaista ti kazem, kada bi bilo takvih clanaka to bi znacilo da se ta grana ozbiljno razvija, a situacija je dijametralno suprotna.
[ expert_46 @ 27.05.2010. 18:37 ] @
primetio sam, mi smo totalno suprotna drzava...
[ MOHOK7 @ 28.05.2010. 13:31 ] @
Ako ces da odradis valjan maturski onda moras naglasiti da se u novije vreme za tu svrhu koriste dve vrste programa:
a) Programe u kojima se brzo i racionalno dolazi do kvalitetnih modela
b) Programe u kojima se brzo i racionalno moze odraditi animacija i vizualizacija
Nije mi poznato iz koje branse dolazis a to se u poslednje vreme poprilicno izmesalo
Svi profesionalni CAD sistemi za masince imaju ugradjene module za animaciju osobno ih ne koristim jer su kad je u pitanju animacija izuzetno komplikovani i teziste im je vise na konkretnim zahtevima za masince manje za vizualizaciju i efekte.
1) pogledaj ovaj link na temu kako se rade modeli za animaciju: Next engine klikni na link APPLICATIONS i GALLERY
2) Kad su u pitanju animacije efekti za video i special FX potrazi po netu tutorijalse o tome za programe:
3D studio MAX
MAYA
Cinema 4D
Stvar u zemlji srbiji uistinu ne napreduje i razlog tome su takozvani "majstori 3D zanata" koji nisu u stanju da shvate da se stvari menjaju i da tehnika napreduje.
Pozdrav s osve strane Alpa
MOHOK
PS
Pri tome uzmi sa rezervom tipove iz Jurassic parka koji ce te ubedjivati da je to umetnost i da sve mora da traje godinama i da se sve mora raditi samo u jednom programu i tome slicne gluposti.
[ Lacika.1991 @ 28.05.2010. 22:01 ] @
opet o skenerima,pomozi bože...