[ vincent33 @ 26.05.2010. 18:27 ] @
Negde krajem treće godine sam počeo da se bakćem pravljenjem igre u Borlandu. Posle više neuspelih početaka i dosta vremena uspeo sam da sklepam nešto pomoću 3-4 klase iz buildera. Planirao sam da to predam kao maturski rad; onda sam čuo za takmičenje Metropolitan Talenti (Metropolitan je novo, fensi ime za FIT). Dodao sam neke lepše bitmape ukradene sa neta, poslao, i dobio stipendiju u vrednosti od 9000 evra. Mislim da je u pitanju bila slaba konkurencija, prošle godine je stipendista napravio neku vrstu "particle physics engina"; ove godine smo samo ja i još neki lik sa klonom Wordpressa bili u finalu i obojca smo dobili stipendije.

Evo vam igra, ako neko želi da skine, koristile bi mi neke vaše misli o kodu ili saveti. Prilično je teška i kratka ali nije nemoguća za preći.




File Name: test 5+kod.rar
Size: 1.44MB

Download


Pozadina možda malo nekad baguje jer je ona zadnja ubačena pred slanje.

[ Man-Wolf @ 26.05.2010. 23:50 ] @
Samo da si stavio da moze da se krece na strelice isto :-D

Jeste prosta igrica u pm, al sam se iznervirao jer nikako nisam mogao da predjem ono sa onom pokretnom crticom :-D
[ Wasil @ 27.05.2010. 21:54 ] @
Teška je igrica, barem meni, jedva sam uspeo da predjem ono sa pokretnom crtom i kad sam uspeo, odmah sam poginuo tako da me mrzi da se mučim ponovo. Lepo si uradio animaciju za lika. Nego na linku koji si postavio sam našao sledeće:

Citat:
Metropolitan Programer - nagrada za najbolju veb baziranu aplikaciju. U ovoj disciplini takmiče se učenici koji koriste objektno orijentisane programske jezike (Java - J2EE ili C#). Nagrada je stipendija za studije na studijskom programu Informacione tehnologije u vrednosti od 9.000 eura.


Tvoja aplikacija nije ni veb bazirana niti je pisana u jednom od 2 ponudjena jezika. Jesu te pustili da radiš aplikaciju u C++-u zbog slabe zainteresovanosti ?
[ tosa @ 28.05.2010. 08:21 ] @
C++ je i dalje objektno orijentisan jezik. Bilo bi suvisno ocekivati da nabroje sve postojece OO jezike.
[ vincent33 @ 28.05.2010. 13:57 ] @
Citat:
Wasil:Tvoja aplikacija nije ni veb bazirana niti je pisana u jednom od 2 ponudjena jezika. Jesu te pustili da radiš aplikaciju u C++-u zbog slabe zainteresovanosti ?


Počeo sam da prebacujem igru u C# kad su mi javili da mogu i da je predam i u C++-u. Rekli su da je bitno samo da je napisana u nekom objektno orijentisanom jeziku.
[ Wasil @ 28.05.2010. 22:42 ] @
Citat:
C++ je i dalje objektno orijentisan jezik. Bilo bi suvisno ocekivati da nabroje sve postojece OO jezike.


Da, ali napisali su C# ili Java pa sam pomislio da mora u nekom od ta dva objektno orijentisana jezika.
Planiram da sledeće godine učestvujem na tom takmičenju ako ga ponovo budu održali...
[ bkaradzic @ 29.05.2010. 00:40 ] @
Igre se pišu u C, C++ i asembleru. C# i Java su za enterprise retarde. :)
[ kosmopolita @ 29.05.2010. 10:33 ] @
Evo da javim da sam došao do kraja :) doduše ne sa originalnim postavkama nego sam malo izmenio kod pa su neke prepreke mogle da se preskoče ;) ili drugačije odigraju. :) Sve u svemu, malo sam ubrzao stvar jer bi za original trebalo mnogo duže vremena a ne igram se puno. :)