[ Cedexx @ 27.05.2010. 20:38 ] @
Dobio sam zadacu iz Programiranja sa FORTRAN-om 90, da uradim par zadataka(pitanja) i ja sma rijesio 6 od 10, nisma niako moga da nadjem odogovore(resenja) za preostala 4 pitanja tj:

""1.U programu se nalaze neke greske. Otkrij te greske i obrazlozite?

program bug

ovaj program ima nekoliko gresaka

real :: a,b,c

a = b + c

read *, c

print *, a

end

2.Potrebno je napisati algoritam i FORTRAN program koji moze da sabira, oduzima, mnozi ili djeli dva broja u zavisnoti od korisnikovog izbora. Potrebno je ispitati poruku korisniku koje izbore ima. Nakon odabira opcije (operacije) koju zeli, korisnik zatim unosi dva broja. Nakon unosa brojeva korisnik dobije rezultat izvrsene operacije?

Primjer poziva programa: (Napomena: izbornik ne mora da izgleda kao u prijedlogu)

Izbor operacija:

1.Sabiranje

2.Oduzimanje

3.Mnozenje

4.Djeljenje

Vas izbor je: 2

Unesi te dva broja: 6 3

Rjesenje je: 3

3.Napisati FORTRAN program koji pretvara inče u centimetre(linch:2,54cm)

4.Realizovati racunski algoritam koji pretvara dva unesena broja i u zavisnosti od rezultata poredjenja ispisati odgovarajucu poruku na ekranu(npr.:Prvi broj je veci od drugog)?""


-Pa ako neko zna odnosno da mi pomogneda rijesim ova preostala 4 pitanja, jako mi je bitna ova zaadaca sa formiranje konacne ocjene na ovom predmetu!!

Hvala u naprijed svima koji poskusaju pomoci!!!
[ 3emyh @ 27.05.2010. 21:19 ] @
A kako glase tih 6 zadataka koje si uradio?
[ Cedexx @ 27.05.2010. 21:35 ] @
nisu bitna ta pitanja prijatelju, al et ako ti je vec bitno pitanja su sva ovog tipa kako i ova 4 sto nisam znao(ona su ko najteza);)