[ miki987 @ 31.05.2010. 21:48 ] @
prosto a komplikovano :D evo i koda
Code:
Private Sub Command2_Click()
Open "C:\pr1.txt" For Output As #1
izvestaj = Text1.Text
Print #1, izvestaj
Close #1
End Sub


nema sanse da usnimi a kada promenim particiju npr. D: hoce
koristim win7 a on koliko sam primetio uvek nesto postavlja pitanja kad se u C: ubacuje ili menja nesto!!!
[ vujkev @ 31.05.2010. 22:00 ] @
lepo ti kaže da nema prava da piše na tom mestu.
C: particija je po defultu zaštićena od pravljenja novih fajlova. Napravi neki folder na C particiji pa piši u njemu ili dozvoli da trenutni korisnik ima prava da pravi nove fajlove
[ miki987 @ 31.05.2010. 23:25 ] @
nove foldere sam pravio i u okviru Program FIles ali isto se desava. Posto sam novi sa win-om vidim da imam i dva PF-a ...no nije bitno, Moje pitanje je sta kada se program napravi, kako obezbediti funkcionalnost i za naj obicnije korisnike? Kako dozvoliti zapravo pisanje u C: bez problema?
[ captPicard @ 01.06.2010. 12:44 ] @
isključi UAC.
[ miki987 @ 02.06.2010. 00:23 ] @
super, hvala na pomoci, usputno, kako to resiti prograski pri samoj instalaciji programa ili pokretanjem neke "pripreme" pred instalaciju pokretanjem exe-a sa ovim kodom

http://www.experts-exchange.co...asic/VB_Script/Q_23788097.html

ovde se koliko sam shvatio pokrece .bat
[ captPicard @ 02.06.2010. 14:20 ] @
Nije ti baš pametno iz koda mijenjati sigurnosne postavke OS-a.
[ miki987 @ 02.06.2010. 21:44 ] @
napravim program a korisnik ima win7,vistu, kako njemu objasniti da treba brckati po regovima ili cp-u da bi program bio funkcionalan
[ vujkev @ 03.06.2010. 02:44 ] @
Jednostavno, ne koristiš foldere u kojima nemaš pristup po defaultu
[ srdjan_m @ 03.06.2010. 08:25 ] @
USER-u dodeli admin prava nad tim folderom i sve prolazi kako treba. To je problem koji se javlja na Visti i Win7.
[ miki987 @ 03.06.2010. 11:27 ] @
gde god stavim folder u okviru C: particije isto se desava. pitanje je kako odraditi da korisnik bez ikakvog mog angazovanja podesi to, odnosno da se kroz wizard - instalaciju programa odradi dozvola za smestanje podataka i pisanje u text.txt na C: automatski?
[ shpiki @ 03.06.2010. 12:14 ] @
Jel moze za vreme instalacije setup sam da napravi odredjeni fajl iz kog ces citati i pisati?
[ srdjan_m @ 03.06.2010. 13:08 ] @
S obzirom da je to "problem" do operativnog sistema, a ne VB-a, mislim da ti je mnogo sigurnija opcija da pri instalaciji programa kod korisnika to sam podesis (kao deo usluge-instalacije programa) nego da ti VB menja registry, regional settings i sl.
[ Shadowed @ 03.06.2010. 13:19 ] @
Nemoj iskljucivati UAC ako to nije krajnje neophodno. To je kao da prodajes radio za auto koji zahteva da ne vezujes pojas.
Moj savet ti je da proucis kako cela stvar radi i kako da napravis program da bude u skladu sa UAC-om.
[ miki987 @ 03.06.2010. 22:18 ] @
Citat:
shpiki: Jel moze za vreme instalacije setup sam da napravi odredjeni fajl iz kog ces citati i pisati?

moze i to sam resio, program cak i vidi txt i cita iz njega ali je problem pisanje

Citat:
srdjan_m: S obzirom da je to "problem" do operativnog sistema, a ne VB-a, mislim da ti je mnogo sigurnija opcija da pri instalaciji programa kod korisnika to sam podesis (kao deo usluge-instalacije programa) nego da ti VB menja registry, regional settings i sl.


to je jedino i najsigurnije resenje
Citat:
Shadowed: Nemoj iskljucivati UAC ako to nije krajnje neophodno. To je kao da prodajes radio za auto koji zahteva da ne vezujes pojas.
Moj savet ti je da proucis kako cela stvar radi i kako da napravis program da bude u skladu sa UAC-om.


shvatam, jedino sto nisam probao je da kreiram zapis za ini,dll ili neki drugi sistemski fajl pa da se mozda tako zaobidje cela komplikacija ili da prilikom instalacije korisnik bira jednu od particija koju ima a nije sistemska ali se postavlja pitanje sta ako neko ima samo jednu... i tako u nedogled sa mojim problemom
[ vbbojan @ 04.06.2010. 00:30 ] @
Probaj da file smestiš u userprofile folder pa tamo negde...
Ne znam čemu služi taj txt file, ali bi aplikacija trabalo da i pored aktivnog UACa ima pristup tom folderu.
Po defaultu UAC (ako sam ga dobro skontao) aplikaciju "tera" da radi sa manjim privilegijama, čak iako user ima
Admin prava. Čak i tad gomila "osetljivih" mesta nedostupna i traži da potvrdiš da si baš to hteo, što naravno
iz aplikacije nije baš izvodljivo, a ne bi ni lepo izgledalo :-)

Ono tamo negde .... iz prve rečenice bi najbolje bilo da bude u Application Data folderu user profajla ...

Ne znam tačno za sedmicu, na XP je to po defaultu ovde:
C:\Documents and Settings\UserName\Application Data\MyApplicationName\MyApplicaton.txt

Na Win 7 bi to otprilike (nemam Win 7 pri ruci) bilo (sad ću da lupim) ovde:
C:\Users\UserName\Application Data\Roaming\MyApplicationName\MyApplicaton.txt

Tačnu putanju mozes uvek videti u sistemskoj varijabli %APPDATA%

Evo linka za malo više o tome: http://en.wikipedia.org/wiki/Environment_variable
pa potrazi deo "Default Values on Microsoft Windows"

Probaj tu da upišeš fajl, mozes da probas i u MyDocuments folderu i on bi trebalo da je
dostupan za write ....

Ako ti upis uspe, onda u VB-u mozes lako i automatski da odrediš putanju tako sto ce VB da pita
OS gde mu je Application Data folder, ili My Documents folder ....
Time dobijas da je tvoja aplikacija nezavisna od particija, pathova, a radiće na svakoj ispravnoj
Win instalaciji.

Ostaje samo još da vidiš dali ti ovakav pristup odgovara, jer u ovom slučaju bi ti aplikacija za
svakog usera koje je pokrene kreirala poseban file....

Iz VBa da bi odredio putanju do Applicaton Data, moraćeš da koristiš Win API.

Evo ti jedan link i na tu temu, čisto da imaš odakle da kreneš...
http://forums.fanatic.net.nz/index.php?showtopic=6953

A evo i jedan članak o UACu na temu "Čemu ovo služi, a još i ne radi ...?"

http://windowsteamblog.com/win...-control-data-redirection.aspx
Pročitaj... (nema puno, a biće ti sve mnogo jasnije)

Nadam se da sam bio od pomoći.

Pozdrav,
Bojan
[ miki987 @ 08.06.2010. 00:02 ] @
hvala svima na pomoci posebno vbbojan, pomogao mi je tvoj predlog i sada to savrseno funkcionise.hvala ssvima jos jednom