[ forrest_gump @ 01.06.2010. 10:06 ] @
Moja firma je trenutno u potrazi za dobrim provajderom (menjamo Frame Relay za nesto modernije/isplativije...) pa je jedna od najprimamljivijih upravo ponuda od Mediaworks. Referentna lista im lepo izgleda, ali opet najbolje je kad ljudi kazu neko svoje iskustvo.
Bila bih vam zahvalna da ukoliko radite u nekoj firmi koja koristi usluge njihovog wirelessa ili imate informaciju na neki drugi nacin da mi napisete svoje misljenje..

Pozdrav svima!
[ igor.vitorac @ 01.06.2010. 10:22 ] @
Ako je vasoj firmi stalo da pouzdane veze, onda menjati kabel za wireless je cista ludost.
Wireless u poslovne svrhe koristi samo ako nemas drugog izbora.
[ forrest_gump @ 01.06.2010. 10:26 ] @
ponuda je zapravo glasila: L3VPN preko wirelessa..
i da li to onda znaci da jedino Telekom moze da ponudi nesto pouzdano poput L3VPN preko frame relay (neke poslovne jedinice su bas zabacene) i shdsl i sl?
[ Dr.Love @ 27.06.2010. 11:55 ] @
Mediaworks, sada u sklopu Orion Telekoma wireless povezivanje izdvojenih jedinica nekoliko ministarstava i njihova wireless mreza je visokog kvaliteta.

U mestima gde nemaju svoje dolazne linkove oni zakupe zicu od Telekoma (po mnogo povoljnijoj ceni) a wireless link urade samo do korisnika.

Oprema koju montiraju je uvek visokog kvaliteta. Pingovi do google su oko 30-45 ms na razdaljini od oko 100Km preko njihovih wireless linkova (pa dalje prema telekomu, itd..). Tu su uvek i kamionski akumulatori da izdrze nekoliko sati bez struje, a cak donesu i agregat za struju ako ce neka tacka biti duze bez struje.

Takodje imaju i ljude koji nadziru mrezu tokom svih 24h/365 dana u godini, a ako uvek imaju spremne i ekipe da rese sve probleme, tako da njihovu mrezu ne bih stavio u rang sa nama "obicnim" WISP-ovima.
[ sphere @ 27.06.2010. 16:27 ] @
Ja sam sa MediaWorks-om radio na tri mesta( i jos uvek radimo ). Na dve lokacije je njihova optika ( jedan drzavni organ i jedna strana firma ), a na trecoj lokaciji je njihov WS.
Samo reci hvale imam za njih. Jedina mana im je sto ima puca que :D
Samo razvlacenje njihove optike i nije skupo. Mozda sama pretplata je velika,ali isplati se.
NPR imao sam problem u nedelju uvece i pozvao sam njihovu podrsku i momci su resili problem bez problema u rekordnom vremenu.
Cak se ne bih zacudio i da posalju tehnicare na teren u novogodisnjoj noci :P

Moj savet ti je da uzmes MediaWorks jer, po mom misljenju, trenutno nema provajdera koji vise brine o svojim korisnicima nego MW
Pozdrav