[ Misterio @ 23.11.2001. 14:28 ] @
Cim upalim kompjuter iz kucista pocinje da se cuje neki cudan klepetajuci zvuk (kao kad po elisama ventilatora povlacite neki predmet).
Prvo sam pomislio da se nesto zakacilo za cooler, ali kad sam otvorio kuciste sve je bilo potpuno cisto.
Ipak zvuk dopire od coolera ili procesora (ukoliko se ne varam). Jacina zvuka varira, a uopste se ne vidi gde je problem.
Da li neko zna sta bi moglo da bude u pitanju i kako da resim ovaj cudan problem ?


Pozdrav.
[ Daddy @ 23.11.2001. 14:34 ] @
Ako nije nikakav kabl, mozda je prasina, a moze biti i da nije dobro pricvrscen cooler. Takodje moze biti i do napajanja. Provjeri pa javi...
[ Misterio @ 23.11.2001. 15:57 ] @
Prasinu sam ocistio, ni jedan kabl ne smeta, a opet se cuje.

[ Simke @ 24.11.2001. 01:25 ] @
Moze biti da ventilator (koji pravi buku) treba da se podmaze. Tako je meni sa ventilatorom na grafickoj, svaka 2-3 meseca moram da ga podmazujem.
[ Gojko Vujovic @ 24.11.2001. 13:47 ] @
Iskusni serviseri za takav problem kažu da je "ventilator na izdisaju".
Samo, moje iskustvo je pokazalo da ventilatori i sa takvim klepetanjem uglavnom mogu da rade još godinama, te se više ne uzbuđujem zbog čudnih zvukova koje proizvode..
[ NLO @ 24.11.2001. 16:57 ] @
meni je malo wd -a reshilo problem
[ Ivand @ 24.11.2001. 23:23 ] @
buka nemora da potice iz ventilatora
racimo meni je najveci izvor buke CD
a da nisam ni primetio dok ga nisam skinuo
da ga ocistim , pa hdd moze da bude bucan .....
[ Deep|Blue @ 25.11.2001. 01:03 ] @
Citat:
Ivand je napisao:
...
pa hdd moze da bude bucan .....


Pogotovo ako je tipa preko 7200 rpm
[ Simke @ 25.11.2001. 07:27 ] @
Pa ako je klepetajuci zvuk od HD-a, onda verovatno nebi ni radio... a cd rom bi pravio buku jedino ako brzo vrti cd, recimo 50x
[ Daddy @ 25.11.2001. 13:07 ] @
Pazi ako ga budes podmazivao da ne pretjeras! (Da ne bi rasipao ulje po racunaru.)
[ Deep|Blue @ 26.11.2001. 01:39 ] @
"Klepetajuci" zvukovi mogu samo da stvaraju ventiilatori i glodari u kucistu.
Hardovi i cd-romovi stvaraju "lagano" zujanje, tipa kao kad uzlece avion
Ostali zvuci uglavnom proizilaze iz pc speakera, zvucnika, modema i kucista pri sutiranju.
[ Markoxxx @ 03.12.2001. 19:58 ] @
Blago vama o cemu pricate.. zivecete po 300 godina najmanje )

Sto se tice tih zvukova ventilatora(qlera).. bolje da ne raspavljamo, kod mene ni jedan nije izdrzao vise od mesec-2 da normalno radi, posle toga prestaje da radi, dok ga ne podmazem.. i sto kaze gojko posle toga radi bez problema, tacno da sa "malo" vise zvucnih efekata, ali ipak radi!!
[ Deep|Blue @ 04.12.2001. 23:11 ] @
Citat:
Markoxxx:
Blago vama o cemu pricate.. zivecete po 300 godina najmanje )

Sto se tice tih zvukova ventilatora(qlera).. bolje da ne raspavljamo, kod mene ni jedan nije izdrzao vise od mesec-2 da normalno radi, posle toga prestaje da radi, dok ga ne podmazem.. i sto kaze gojko posle toga radi bez problema, tacno da sa "malo" vise zvucnih efekata, ali ipak radi!!


A reci mi mi Marx, gde ti to drzis racunar???
Sta mu to radis, kad moras da ga podmazujes svako "mesec-2"???
Pa covece imaj milosti prema njemu.
[ Daddy @ 06.12.2001. 10:57 ] @
Previse podmazivanja obicno znaci i previse zaljepljene prasine, sto takodje nije dobro.
[ Darko Pipic @ 06.12.2001. 21:46 ] @
Ja prvi put cujem za podmazivanje coolera, znam da se cisti ali to... nije bitno, uglavnom kad kupujete cooler ne kupujte no name jer ja npr imam neki, ne secam se vise koji traje mi vec 2 god sigurno, ne cuje se, radi ko sat.
[ Markoxxx @ 07.12.2001. 02:00 ] @
eh.. drzim comp na stolu, gde bih ga drzao
ali ima dosta prasine.. i masina mi se dosta greje, ugasim ga jednom u 7 dana.. i eto..
[ Deep|Blue @ 08.12.2001. 01:15 ] @
Citat:
Markoxxx:
eh.. drzim comp na stolu, gde bih ga drzao
ali ima dosta prasine.. i masina mi se dosta greje, ugasim ga jednom u 7 dana.. i eto..

Jel ga to dresiras da postane pravi mali server ???


Daj Marx, pokrivaj to chudo i ocisti ga malo.
Ponekad pomaze i da se redovno cisti stol i ostale povrsine oko kompa.
[ stex @ 09.12.2001. 16:46 ] @
Citat:
Deep|Blue:
Citat:
Markoxxx:
eh.. drzim comp na stolu, gde bih ga drzao ;)
ali ima dosta prasine.. i masina mi se dosta greje, ugasim ga jednom u 7 dana.. i eto..

Jel ga to dresiras da postane pravi mali server ???
;)

Daj Marx, pokrivaj to chudo i ocisti ga malo.
Ponekad pomaze i da se redovno cisti stol i ostale povrsine oko kompa. :)



Bogami, to nepomaze. Kuler od graficke bar jednom mesecno podmazujem uljem za sivace masine. Uopste mi nije jasno odakle tolika prasina u racunaru kad je sve zatvoreno.
[ Daddy @ 10.12.2001. 10:20 ] @
Sto se lupate??? Pa normalno da ce da bude prasina u kucistu, kad cooler tjera vazduh kroz njega!
[ Mario @ 18.02.2002. 20:39 ] @
Citat:
Daddy:
Sto se lupate??? Pa normalno da ce da bude prasina u kucistu, kad cooler tjera vazduh kroz njega!

Jeste normalno. Isto tako je normalno i da se ocisti sa vremena na vreme!!!
[ ||NeX|| @ 18.02.2002. 23:06 ] @
Raja, raja.
Moj cooler, a ne pričam neke krimi priče što brzo se nazove laž,
radi evo tačno 4 godine i još nikad nije klepetao osim kad mu je jednom zapeo kabal.
4 godine i koliko ja znam neki je noname cooler.

Ja mislim da ovdje ima frajera koji ne stavljaju uopšte "oklop" od kučišta, već da im izgleda kao neki što bi narod rekao hackerski komp otvoreno.

eto 4 godine frajeri
[ Vertygo @ 19.02.2002. 00:24 ] @
Nex meni je cooler radio 6 godina, a od toga je dve ipo godine proveo na "otvorenom" odnosno nisam zatvarao kuciste a on je ipak radio.

Evo i sada drzim kuciste otvoreno (hacker sammm ) vec godinu i nesto dana i ne cuje se nista .

Pozdrav
[ ||NeX|| @ 19.02.2002. 09:52 ] @
Znači ima i izdrživljih coolera od mog.
Moj bi i radio više da naću mjenjati matičnu i prcesor nakoji ne može ovaj cooler nažalost.
Ma kako god nije zdravo držati otvoreno kučište, pa Vi pričajte šta hočete.
A zna li neko gdje ima kupiti gel, ne ulje za mazanje procesora.
To jest gel za hlađenje.

////////////////
ne može?
Prijatelj Celeron 500 overclockirao na 900 i šljaka!
Kako?
sa tim gelom i još dva coolera¨!
vjeruje li ovo iko?
[ Daddy @ 19.02.2002. 13:20 ] @
Moze ali dokle...


[Ovu poruku je menjao Daddy dana 25.02.2002 u 08:10 AM GMT]
[ filmil @ 19.02.2002. 14:49 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Iskusni serviseri za takav problem kažu da je "ventilator na izdisaju".
Samo, moje iskustvo je pokazalo da ventilatori i sa takvim klepetanjem uglavnom mogu


Mogu, ali ima jos dve bitne stvari.

Prvo, ventilator se ne okrece punom brzinom sto moze da bude problem za komponente koje se mnogo greju.

Drugo, bucan ventilator se greje na spojevima materijala koji se taru jedan o drugi tako da moze da se istopi i skroz se pokvari. Napokon, ventilator je EUR2.5, pa ga je bolje zameniti kad prolupa.

Kljucna fraza: Made in China.

poz.



[ wolfgang @ 18.06.2009. 23:22 ] @
upotrebi malo usisivac!
[ Binary Mind @ 19.06.2009. 00:31 ] @
Tema je iz doba mezozoika. Lock...