[ DArCo @ 05.06.2010. 03:14 ] @
Vec duze vreme razmisljam koji risiver kupiti Dreambox ili Azbox ... Procitah pola interneta i svi pisu svoja iskustva i u sustini skapirao sam da su skoro isti AZbox i Dreambox radi i CS na oba ako se podesi kako treba, motor malo zeza na na AZbox (ali ko pomera tanjir preko pozicionera ni to nije problem) i to ali je u sustini sve samo stvar ukusa (kao ona stvar dal je bolji auto BMW ili Mercedes - oba su ekstra stvar je koji ti se vise svidja) .... E sad u svim tim respravkama se provlacilo to da je Azbox mnogo bolji u multimediji jer sve otvara bez greska pa cak i mkv i to bez trzanja, moze se gledati file sa kompa, snimati na PC direktno itd.... Mene zanima od ljudi koji imaju DM800 sta je to u stvari je loshije na DREAMBOXu od Azbox-a sto se tiche multimedije?

Jel dream ne otvara sve video fajlove kao AZ?
Mogu li se na njemu pustati filmovi iz mreze sa PC?
Moze li snimati direktno na PC preko mreze?
Radi li povezivanje HDD na USB dobro?

Mozda je ovde nesto od ovoga opisano ali ja nisam pronasao jer se sve raspravke svode na prepucavanje u cemu je AZBOX loshiji ali se nigde ne spominje STA JE TO STO JE U MULTIMEDIJI LOSHE na DREAMBOXU ??????
[ vkoja @ 05.06.2010. 14:34 ] @
Moj najtopliji savet ti je da azbox nikako ne uzimas.Imao sam ga par dana i hvala bogu nikad vise jer nema sanse da se uporedi sa drimom sto se tice cs-a a takodje i stabilnosti u radu i brzine.Mada ko zna , ako nisi imao dream do sad mozda se i uklopis ali sa drima na az se tesko prelazi.A sto se tice multimedije mozda je az bolji mada je i kod mene blokirao u pojedinim momentima na avi fajlovima ,a ako hoces multimediju bar sam ja tako uradio ,uzeo sam jedan wd player multimedijalni koji je bas minijaturan i otvara sve fajlove posebno ga nakacio na tv skinem film koji hocu ustekam usb u njega i milina.Znaci moja preporuka ako hoces da gledas sat.televiziju samo dream 800.Pozdrav!!!
[ Zeusplus @ 05.06.2010. 15:19 ] @
E ovako sto se tice multimedije tu dreambox ne moze ni da pridje Azboxu i sto se tice i avi fajlova ja nikad nisam imao problema kao i sa ostalim formatima, e sad sto se tice satelitskog dela tu vec Azbox ne moze nista Dreamboxu, ali u p;rincipu kad se sve dobro podesi na AZboxu sve funkcionise jeste dosta sporiji nego Dreambox, mozda to nekome ne smeta i mozda mu je AZbox sasvim dovoljan, e sad sto se tice multimedije on ima dobru multimediju, takav multimedijalni pleyer da kupis naprimer WD media pleyer treba ti 150€, a AZ box ima sve to onda znaci da dobivas veoma veoma jeftino HD risiver, e sad ako imas vise love da kupis Dreambox i multimedijalni pleyer onda ucini to ali nemoj dreambox800HD bolja varijanta je trenutno dm500HD ili da sacekas malo izace Dreambox 7020HD ili jedan odlican HD risiver koji u cenovnom rangu dm800, a to je VU+.
[ vkoja @ 05.06.2010. 15:53 ] @
Pa da jednom recju koliko para toliko muzike.Jeste wd palyer skup ali je zakon.Tako da mi ta kombinacija odgovara dm800 i wd palyer.
[ DArCo @ 06.06.2010. 13:52 ] @
Izvini nisam upoznat sa tim uredjajem, jel to neki western digital player ili sta?
[ sofrenic @ 06.06.2010. 15:23 ] @
Pogledaj ovde:
http://www.youtube.com/watch?v=j3mXZazm6Zw
[ Zeusplus @ 06.06.2010. 18:33 ] @
Evo ovdje isto imas specifikacije http://the-gadgeteer.com/2008/12/08/wd_tv_hd_media_player_review/
a jos bolja varijanta je ovo http://the-gadgeteer.com/2010/03/03/popcorn-hour-c-200-review/