[ owim @ 05.06.2010. 21:27 ] @
Cini mi se da sam ovde svojevremno procitao da ISDN "proizvodi" mali ali primetan eho prilikom telefoniranja na analognim linijama.

6 godina koristim kucni ISDN, imam analogni bezicni telefon i mnogi sagovornici primecivali su taj eho: "gde se to nalazis?", "sta to odzvanja kod tebe?", "da li snimas razgovor?", "zasto te tako cujem?" -- cesta su pitanja koja sam dobijao od sagovornika.

Uzrok toga pridavao sam modelu Panasonic bezicnog telefona koji koristim, jer ima vrlo osetljiv mikrofon i kad pojacam zvucnik u slusalici na max, mikrofon pravi efektat eha, iako nema mikrofonije; kad smanjim jacinu zvuka u bezicnoj slusalici, onda se i eho smanji (ili ga samo slabije cujemo), ako nekako "to nije to". Ne znam.

Medjutim, ovde sedmice dao sam taj bezicni mojima koji imaju klasicnu analognu liniju i nema eha ni kad je jacina zvuka na max -- ja ga ne cujem, a niko od sagovornika nije se pozalio sa ovih par dana.

Da li je to do ISDN-a i postoji li lek? Mozda zavisi i od centrale? Jer eho zaparavo i nije tako mali.

(Vidim da je neko imao slican problem: http://www.elitesecurity.org/t286853-0#1716054)
[ calexx @ 05.06.2010. 22:24 ] @
Da li si probao druge telefone? Ja imam istu kombinaciju, ISDN i analogni Panasonic ali se ne sećam da je neko pomenuo eho a ni ja ne čujem nešto slično.
[ owim @ 05.06.2010. 23:17 ] @
^ Probao sam drugi bezicni, AEG, ali sam ga kratko i ranije koristio
na drugom MSN, i vise se ne secam.

Zanimljivo je da isti bezicni Panasonic na ISDN centrali Beograd --
Zeleni Venac ima eho, dok na centrali Beograd -- Centar na POTS
(analognoj) liniji -- nema. A i ovde bih da uvedem ISDN ovih dana...
:) Sad znas zasto ne bih eho.