[ owim @ 06.06.2010. 07:33 ] @
Ne pratim puno kretanja na polju mobilnih telefona, ali nisam mogao da ne primetim da (samo?) Samsung forsira DualSim telefone. Upravo nesto sto mi je potrebno, kako ne bih nosio dva aparata i kazu da to fino radi.

Medjutim, ne volim Samsung, tesko se snalazim i tipicni sam SE koristik, koji naravno uvek moze da se prilagodi na intuitivnu Nokiu i to je to.

Zbog cega drugi proizvodjaci ne nudi DualSim telefone, ili ih svojim neznanjem previđam?

Ako ima SE ili Nokia DualSim telefona, znacilo bi mi da mi preporucite neki model. Hvala! :)
[ markantz @ 06.06.2010. 10:23 ] @
Upravo je i Nokia predstavila nekoliko DualSim telefona.
http://www.bug.hr/vijesti/jeftini-cetverac-iz-nokie/102402.aspx
http://www.nokia.com/NOKIA_COM...010/Nokia_C2-00_data_sheet.pdf

Model koji je zanimljiv je C2-00, cak i izgleda OK, koliko sam shvatio ima osnovne funkcije, ali i ti Samsug-zi imaju samo osnovne f-je.
Interesantna stvar je da ce sekundarna kartica moci da se menja bez gasenja telefona.
Planirano je da se telefoni pojave u 4 kvartalu.
A SE je u problemima tako da cisto sumnjam da ce nesto izbaciti uskoro (inace i ja sam SE korisnik)


[Ovu poruku je menjao markantz dana 06.06.2010. u 12:17 GMT+1]
[ calexx @ 06.06.2010. 16:42 ] @
Šta misliš, zašto su kineski telefoni postali popularni? Ja sam godinama čekao da se neko reši da ponudi telefon sa dve kartice, neko vreme gledao i one poklopce koji nose po dve mada radi samo jedna ... i onda se pojave jeftini telefoni koji to imaju plus gomila korisnih i beskorisnih stvari na njima. Jedino što mi je u međuvremenu potreba porasla na neki sa 4-5-6 kartica. ;)
Nadam se da će Nokia ovim da povuče i ostale, verovatno je važan razlog što njima više odgovara da neko kupi dva telefona nego jedan sa dve kartice ... sada uglavnom moraju i ako neće.
[ owim @ 06.06.2010. 20:56 ] @
"SE je u problemima tako da cisto sumnjam da ce nesto izbaciti uskoro"

Što je SE u problemima? Ne zna kojem carstvu da se privoli, pa izbaci
jedan model sa Windows Mobile OS, drugi Symbian, pa jedan Android?
Nekonzistentni?

Ne bih da furam kineza, video sam rubriku ovde i muke koje ljudi jos
uvek imaju sa kineskim kopijama, nedostatak softvera, sync-a sa
Google-om i Outlook-om, sto mi je postrebno i slicno. Siguran sam da
ce biti sve bolji i bolji.

Rado bih kupio Nokiju 5800 ili slicnu u toj klasi, ali sa 2 SIM mesta.
Znaci mogu da sanjam ili da cimam dva moba.

Inace nisam ni gledao DualSim Samsunge, prosto ne bih tu marku. Hvala
svima na pomoci oko moje nedoumice.
[ markantz @ 06.06.2010. 22:45 ] @
PA pravo da ti kazem ne znam ni sam sto su u problemima, vecina njihovih telefona je sa "fabrickim" OS-om i po meni stvarno nisu skupi u poredjenju sa konkurencijom. Sto se tice kineza ni ja nikad ne bih kupio neki takav telefon, a takodje ne bih ni samsung, suvise su mi koplikovani (i nervira me sto je bluetooth u Applications). Zato moram da vucem dva telefona :(
[ owim @ 06.06.2010. 23:19 ] @
Kad sam pisao prethodni post, razmisljao sam zasto imam averziju prema
Samsungu koji i ne koristim. Pomislio sam da imam glupu predrasudu, a
toliko se prodaje. Moj buraz ima neki Samsung i mnogo mi je
komplikovan, sve radim sporo, keva ima LG i on isto stalno zahteva
neke potvrde i spor sam. S druge strane, te telefone u retkim
prilikama imam u ruci, dok napamet znam SE (sa fabrickim OS, dakle
samo Java aplikacije) i imam SE punjace svuda, handsfree, raznu
opremicu.

Kinez u ovom trenu ne dolazi u obzir.

A bas mi se ne vuku dva telefona. Zamalo da dobijem i treci, i to je
jos u igri (poseban za posao), i nikako ne zelim 3 aparata da nosim sa
sobom.

Inace, u Mobtel vreme sam imao 2 broja na jednom SIM-u, i to je bila
Mobtelova usluga "alterna" ili slicno, besplatna. Imao sam 2 postpaid
broja i spojio ih na jedan SIM i oba su bila dostupna uvek. Videli ste
da telefoni imaju opciju Line1 i Line2, to mi se aktiviralo pri
pozivima i bilo je super. Oba broja "trosila" su isti postpaid paket.
Cim je Telenor dosao iskljucili su mi drugi broj i morao sam da ga
premestim na zasebni SIM -- drugi aparat.

Zasto operateri ne puste tu uslugu?
[ freeworld @ 02.07.2010. 21:22 ] @
Ako mislis da ne nosis 3 telefona evo ti preporuka:
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2118/Anycool/K88+-TV
[ trader6 @ 04.10.2010. 15:52 ] @
Sta mislite o General Mobile telefonima? NPR http://www.mobilnisvet.com/mob...10/General-Mobile/DST12-Techno
[ marko.mi2 @ 11.04.2011. 13:04 ] @
Vrlo jednostavno - najvise ih proizvodi.
Samsung ima Dual SIM modele u svim kategorijama trzista - od najnizeg do touchscreena sa nabudzenim specifikacijama.

Lepo moze da se isprati i napredak u proizvodnji. Prvi modeli su bili izuzetno spori. Sa popunjavanjem memorije postajali su prakticno neupotrebljivi, dok su najnoviji modeli u istoj klasi mnogo brzi i pouzdaniji. Cena ima je pristojna, a obicno su i karakteristike dobre. Ljudi imaju vise kartica, a Samsung je jedini to za sada iskoristio na dobar nacin.

Sony Ericsson, Motorola, LG, Sagem, Alcatel i HTC prodaju se na domacem trzistu ali nemaju gotovo nijedan Dual SIM model. Nokia je ponudila nekoliko resenja, ali samo u najnizem trzisnom segmentu. Inace, kod Dual SIM telefona izuzetno je bitno koliko zrace, zato se nikada ne bih upustio u avanturu kupovine kineskog ili no name telefona sa dve kartice. Oni, uglavnom, nemaju specifikacije o zracenju i tehnickoj ispravnosti, a prodaju se u radnjama. Nazalost.
Treba reci i to da je Samsung izuzetno dobro formirao i skockao Dual SIM meni i da je prebacivati se sa jedne na drugu karticu vrlo lako, kao i koriscenje i razvrstavanje poziva i poruka na svakoj od kartica.