[ Dark Icarus @ 06.06.2010. 16:24 ] @
Evo gledam kako se domaća gamedev scena sve više zahuktava a pošto podforum nije baš mnogo aktivan odlučio sam da ga malo obogatim i da i ja pokažem na čemu radim. Davnih dana sam postovao dosta na [es]u, pa eto, koga interesuje, da zna da moje igre nisu mrtve i da nisam sedeo na lovorikama. U međuvremenu sam se bacio na učenje C++a, malo se umešala vojska, malo fakultet, malo krah na hardu... ali mic po mic :) . Pre oko godinu dana počeo sam da učim c++ i od tada kreće moj rad na "pravim" igrama. Trenutno pravim nekoliko različitih igara (svaka je zadužena da isproba i proširi neki deo engine-a).

PRAETOR

Ovo je svemirska strategija koju sam pravio u VBu i sada sam je konačno eksportovao u c++. Moj najambiciozniji projekat. U pitanju je 4x igra koja se odvija RTS, ne turn-based. Ideja iza ovoga je da, s obzirom da je u pitanju real-time tok vremena na strateškoj mapi (tj. acellerated real-time gde 1 minut = 1 godina u galaksiji), multiplayer mečevi bi mogli da se igraju i da se završe za sat-dva (obična 4x multiplejer kampanja se, poređenja radi, igra danima ili nedeljama, što je vrlo teško koordinisati), tako da bi pre podsećali na partiju starcrafta nego na Master of Orion, iako se u igri radi sa projektima, tehnologijama, kolonizacijom, researchom itd.



Devlog igre se može naći ovde.

starije verzije (VB i C++)



STEAM POWERED FLYING BATTLESHIPS

Pa, mislim da naslov govori o svemu. Steampunk arkadna igra sa taktičkim elementima. Igrač vozi leteće brodove na parni pogon, počev od razarača preko krstarice (i ako ikada uspem da se izborim sa modelima dvokrilaca, možda bude tu i nosača aviona). Potrebno je manevrisati, koristiti oblake i teren u svoju korist, regulisati pritisak pare, tip municije i sl. Moguće je uništavati pojedine komponente neprijateljskih brodova kao što su propeleri, topovi i slično. Ovo je prvi put da sam se uhvatio u koštac sa 3d meshevima, vertex shaderima i sl. tako da su modeli još poprilično primitivni, ali to je za očekivati za programmer art.

Matora verzija:

Trenutna verzija:


ARTILLERY

"coffee break" real-time strategija. Pokušaću od ovoga da napravim miks između RTS igre i šaha. Namerno sam podelio bojno polje na vidljive kvadratiće da bi izgledalo što više kao šah. U igri postoje vojnici, tenkovski bataljoni, artiljerija, itd. a trenutno pokušavam da ubacim helikopterske desante.





FRAGGOCYTE

Igrač je ćelija imunog sistema koja se bori protiv virusa i bakterija uz pomoć arsenala antitela, proteolitičkih enzima, i sličnih prljavih trikova. Jednostavna dual analog stick pucačina.


Za sada ima samo veoma primitivan "survival" mode, mada bih voleo da je dovršim i da ubacim različite misije.

Javiću ovde kad neka od igara bude imala downloadabilnu betu, ako je neko zainteresovan. Sve igre su pravljene u C++u / DirectX 9.0, za sve windows platforme, počev od XPa.
[ bkaradzic @ 06.06.2010. 18:00 ] @
Meni FRAGGOCYTE i ARTILLERY izgledaju interesantno. :)
[ Dark Icarus @ 06.06.2010. 23:23 ] @
Eto, a ta dva mi dođu kao "sporedni" projekti. :)
[ serbocop @ 07.06.2010. 01:03 ] @
FRAGGOCYTE definitivno !
[ bkaradzic @ 07.06.2010. 06:49 ] @
Možda se potrudiš da završiš neku igru za ovaj konkurs:

http://www.make-em-up.com/
[ Chobicus @ 07.06.2010. 19:38 ] @
Deluju vrlo zanimljivo.
[ Dark Icarus @ 13.06.2010. 13:34 ] @
Dakle Fraggocyte deluje mnogo popularnije od mojih "ozbiljnijih" projekata, nisam imao pojma :) . Eto, još ću poraditi na njemu, pa ćemo videti na šta će to da liči...

@bkaradzic
Lično mislim da nema šanse da "našminkam" neku od ovih igara na vreme za deadline... koliko sam pročitao između redova njihovog wish lista prednost bi imale igre sa simuliranim ekosistemima i random eventima. Ja nemam ništa što bi se približilo tome. Ali videću šta mogu da uradim...