[ trajcem @ 06.06.2010. 17:47 ] @
Poštovanje.

Zanima me export 3d modela iz 3ds Max-a u Maya-u koristeci FBX file-ove. Znam da može ovo da se uradi i sa OBJ ali me baš FBX zanima.
Koliko ja znam FBX je univezalni falj koji obuhvata sve Autodesk programe , a tu spadaju Max i Maya između ostalih.

Pitanje je da li kad exportujem iz maxa objekat i sačuvam ga kao FBX (sa default export parametrima) , a potom FBX ponovo otvorim u Maxu i model izgleda sasvim dobro, da li to znači da će ga i Maya lepo otvoriti bez nekih iznenađenja?


Nemam program Maya da ovo proverim pa pitam one koji imaju iskustva sa ovim.

Hvala na odgovorima.
[ trajcem @ 08.06.2010. 13:49 ] @
Pitanje koje sam postavio više nije važno.

Za sve koje zanima, proverio sam , Maya sasvim lepo otvara fbx file-ove. To bi i trebalo da bude logično ali se sa softverima nikad ne zna.
Nema neobjašnjivih pomeranja poligona , objekti su lepi i čisti kakvi su i exportovani iz maxa. Jedino što treba u maya-i podesiti udeljenost kamere (to je verovetno zbog jedinica jer mislim da je default maya u cm), i modeli su bez materijala što i nije važno za mene.
[ Milan Milosevic @ 08.06.2010. 20:38 ] @
To je i sasvim logicno jer su i max i maya pod istu firmu Autodesk cinimi se. Valjda je i razlog zbog toga da podrzavaju kompatibilnost svojih alata.
[ kordun3 @ 11.06.2010. 21:41 ] @
a zašto ti treba baš taj format??? zašto ti ne odgovara .obj ?
[ joXit @ 30.06.2010. 20:36 ] @
Pitaj Mohoka