[ profac @ 23.11.2001. 18:19 ] @
Susrecem se sa problemima kada pokusam da snimim fajlove na cd ili da od mp3 pjesama napravim audio cd. Koriristim 8x4x32 IDE pisac.
Problemi nastaju kada snimanje pocne. Erorri kao SCSi/atapi eror , ide erorr itd. Da li grijesim u nastimavanju stavki ili nesto drugo.
Sta u stvari znaci Joliet i ISO standarts?

Pozdrav
[ CONFIQ @ 23.11.2001. 18:30 ] @
Citat:
profac je napisao:
...da od mp3 pjesama napravim audio cd....


cek...
nemoj da pravis od kompresovane mp3 muzike audioCD i pogotovo nemoj uz mali procesor

zato sto nero decopresuje mp3 u wav fajl i koristi CPU 100% sto to zatezava rezanje

nadi neki program koji decopresuje mp3>>wav i onda sa wav napravi audio CD
[ Simke @ 23.11.2001. 21:36 ] @
Daj jos malo informacija.... jel si tek sada kupio CDRW pa ti pravi probleme, ili ga imas odavano, pa od skora ne radi kako treba? Koja je marka, koji motherboard i scHipset imas, itd... Moguce je da ti trebaju neki patchevi, recimo ja nisam mogao da formatiram rewritable cd dok nisam instalirao patch za chipset... Inace, ISO i Joliet su fajl sistemi.

ISO9660: Select this option if you want to be able to read the CD on different platforms including DOS, Macintosh, OS/2, Windows and UNIX. Files and directories recorded to CD based on the ISO 9660 standard must meet the following (8+3) requirements:
A file name may not contain more than eight alphanumeric characters and the underscore symbol [_].
A file name extension may not contain more than three alphanumeric characters.
A directory name may not contain more than eight alphanumeric characters and the underscore symbol [_].

Joliet: Select this option if you want to use file names that contain up to 64 characters in length, including spaces. This is the default option and is used to record most CDs. Joliet also records the associated DOS-standard name (8+3 characters) for each file so that the CD may be read on DOS systems or earlier versions of Windows.

[ Darko Prelic @ 24.11.2001. 03:24 ] @
Nero, čist očaj.

Ja ti preporučujem da probaš WinOnCD 3.7 ubedljivo je najbolji.

WinOnCD Home Page : LINK
[ Toni @ 24.11.2001. 07:59 ] @
Lepo uzmesh Easy CD creator platinum 5.0 i pichish. Ima molion opcija i snimanja. Mozesh da snimash muzichke diskove tako sto kombinujesh sa drugih CDova muziku koju odma mozesh da skracujesh, mp3, wav, ..... u mozesh odma i da pravish automatske prelaze izmedju pesama. Perverzija jednom rechiju. Pored toga mogu da se prave i video CD, data, ....

Milion stvari u jednom. Nije ni chudo sto WindowsXP pod svojim internim rezachem ima ROXIO rezach od firme koja je pravila Easy CD Creator :)

[Ovu poruku je menjao darX dana 24.11.2001 u 01:37 PM GMT]
[ CONFIQ @ 24.11.2001. 12:03 ] @
easy CD crearot s0x

imao sam nekih problema sa CD creator i bacio sam ga...
nero je po meni najbolji (nisam jos probao roxio)

[ profac @ 24.11.2001. 14:45 ] @
Zahvalan sam svima! pokusacu da promijenim program

Hvala svima